REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Filmy

Superbohaterowie pobici przez chiński film. „Detective Chinatown 3” z lepszym otwarciem niż „Avengers: Koniec gry”

W zeszłym tygodniu Chińczycy przywitali rok Metalowego Bawoła, a miniony weekend spędzili w kinach. Największą popularnością cieszyła się pewna rodzima produkcja, której udało się pobić rekord dotychczas należący do „Avengers: Koniec gry”.

15.02.2021
18:20
avengers endgame box office chiny
REKLAMA
REKLAMA

Dziękujemy, że wpadłeś/-aś do nas poczytać o mediach, filmach i serialach. Pamiętaj, że możesz znaleźć nas, wpisując adres rozrywka.blog.

Ze względu na COVID-19 nikt nie spodziewał się, że w najbliższym czasie będziemy mogli mówić o jakimś rekordzie w kontekście kin. Instytucje te w wielu krajach pozostają zamknięte, a dystrybutorzy wciąż boją się wprowadzać nowe tytuły na ekrany. Włodarze Warner Bros. mogą cieszyć się z wyników „Wonder Woman 1984”, ale przecież w normalnych warunkach film byłby box-office'ową klapą. Dlatego trudno było oczekiwać sukcesu jakiejkolwiek produkcji bez dodania „w czasie pandemii”. A jednak jest ku temu okazja. I to nie byle jaka.

Chodzi bowiem o jeden z rekordów pobitych przez „Avengers: Koniec gry”.

Ostatnia jak do tej pory pełnometrażowa odsłona MCU ma na swoim koncie wiele sukcesów. Jednym z nich jest fakt, że w chińskich kinach w ciągu pięciu dniu zarobiła ok. 340 mln dol. Do tej pory było to najlepsze otwarcie w historii kraju. Ale teraz, kiedy inne kraje zastanawiają się co zrobić z instytucjami kultury, w Chinach kina są otwarte od lipca 2020 roku. Dlatego w minionych 12 miesiącach były najlepiej zarabiającym rynkiem filmowym na świecie.

W zeszłym tygodniu w Chinach obchodzono Lunarny Nowy Rok. W weekend mieszkańcy kraju tłumnie pobiegli na seanse. Jak podaje portal Deadline najczęściej wybierali „Detective Chinatown 3”. Dzięki temu rodzima produkcja w ciągu trzech dni zarobiła niecałe 400 mln dolarów, tym samym pobijając dotychczasowy rekord ustanowiony przez „Avengers: Koniec gry”.

REKLAMA

Rok Metalowego Bawoła rozpoczął się dla chińskiej kinematografii i całej tamtejszej branży kinowej wyjątkowo dobrze.

W sam noworoczny weekend przychód z kin wyniósł około 700 mln dol., co jest równowartością 32 proc. przychodów z amerykańskich kin przez cały 2020 rok, lub 6 proc. zeszłorocznych przychodów z kin na całym świecie.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA