REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Filmy

Nie liczcie na powrót Iron Mana i Kapitana Ameryki do MCU. Joe Russo zdradził plany aktorów i los Visiona

Fani Marvela od dłuższego czasu podejrzewali, że „Avengers: Koniec gry” będzie ostatnim filmem Marvel Cinematic Universe dla niektórych postaci. Okazało się, że mieli rację, a filmu nie przeżyło kilku bohaterów i wielu antagonistów. Teoretycznie nie oznacza to jednak, że do MCU nie mogliby powrócić niektórzy aktorzy. Niestety, reżyserzy produkcji są w tym temacie bezlitośni dla fanów.

07.05.2019
16:12
avengers endgame robert downey jr
REKLAMA
REKLAMA

„Avengers: Koniec gry” z każdym mijającym tygodniem plasuje się coraz wyżej na liście najbardziej dochodowych filmów wszech czasów. Produkcja Marvela już pobiła „Titanica” i wspięła się na drugą pozycję. Swoje zarobili także aktorzy. Jak donosi portal Hollywood Reporter, gaże w okolicach 20 mln dol. otrzymali Chris Hemsworth, Scarlett Johansson i Chris Evans.

Jeszcze więcej zarobił Robert Downey Jr, który kilka lat temu zagwarantował sobie oprócz stałej kwoty również udział w zyskach z filmów MCU, w których występował. W przypadku „Avengers: Wojna bez granic” przyniosło mu to 75 mln dol. zarobku. A przecież kolejna część serii o Avengersach zarobi ogółem na pewno więcej od poprzedniczki. Tak ogromne kwoty zachęcają do dalszego udziału w projektach Marvela.

Pieniądze to jednak nie wszystko, dlatego część najsłynniejszych aktorów nie powróci do MCU.

Smutne (choć po części spodziewane) wieści przekazał jeden z reżyserów „Avengers: Endgame” - Joe Russo. Twórcy produkcji ochoczo występują w mediach po udanej premierze swojego dzieła. W trakcie sesji Q&A z dziennikarzem portalu Comicbook Russo został zapytany o los Visiona, a także obecność Tony'ego Starka w przyszłych produkcjach Marvela i ewentualny powrót Roberta Downeya Jra. Jego odpowiedź pozbawiła złudzeń fanów na całym świecie:

Tony nie żyje, wiesz o tym, prawda? To koniec dla Roberta. Nie wystąpi więcej w roli Tony'ego Starka. Vision? Z tego co mi wiadomo, on też nie żyje.

Reżyser wziął też udział w rozmowie z Cinemablend, gdzie został zapytany o los drugiego z najważniejszych Avengersów - Kapitana Ameryki. Steve Rogers przeżył spotkanie z Thanosem, ale postanowił skorzystać z możliwości zaoferowanych przez podróże w czasie. I zdecydował się na wspólne życie w przeszłości z Peggy Carter. I nic nie wskazuje na to, by miał w jakimkolwiek momencie wrócić w pełni formy, by pomóc pozostałym bohaterom:

Chris [Evans - przyp. red.] to bardzo emocjonalna osoba. Jeżeli śledzicie go na Twitterze, to zdążyliście to zauważyć, bo wkłada serce w to, co tam pisze. Wydaje mi się, że potrzebuje zamknąć rozdział związany z MCU i przenieść swoje uczucia na kolejny projekt - wyznał Joe Russo.

REKLAMA

Nie oznacza to jednak, że wszyscy zmarli bohaterowie opuścili Marvel Cinematic Universe na zawsze. Paula Bettany'ego w roli Visiona zobaczymy ponownie w serialu Disney+ pt. „WandaVision”. A z kolei Scarlett Johansson powróci w solowym filmie o Czarnej Wdowie, nad którym od pewnego czasu toczą się zaawansowane prace.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA