REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Książki

"Bądź na czasie" - 72 e-bookowe nowości tańsze o 40%

"Bądź na czasie" to promocja zorganizowana przez księgarnię Ebookpoint.pl oraz wydawnictwo Nasza Księgarnia. Tylko dzisiaj 72 e-booki, wydane w 2014 roku, wśród których można znaleźć wiele głośnych tytułów, są przecenione o 40%. 

09.10.2014
10:03
„Bądź na czasie” – 72 e-bookowe nowości tańsze o 40%
REKLAMA

Wszystkie pozycje znajdziecie w tym miejscu. Standardowo pozwolę sobie polecić waszej uwadze kilka książek.

REKLAMA
zostań jeśli kochasz

Wzruszająca opowieść o nastoletniej Mii, która w tragicznym wypadku traci swoich najbliższych, a sama znajduje się w stanie zawieszenia pomiędzy życiem a śmiercią. Wspominając swoje dotychczasowe życie i obserwując rozgrywające się po wypadku wydarzenia, musi zadecydować czy chce walczyć o odzyskanie przytomności, czy też poddać się i umrzeć. Książka doczekała się w tym roku ekranizacji z Chloë Grace Moretz w roli głównej. O filmie więcej możecie przeczytać w naszej recenzji.

złodziejka książek

Narratorem tej książki jest Śmierć rodzaju męskiego, który obserwuje losy i dojrzewanie małej dziewczynki - Liesel Meminger. Liesel jako kilkuletni, zaniedbany podlotek, zostaje oddana do rodziny zastępczej, małżeństwa Hubermannów, gdzie jej głównym zajęciem jest zanoszenie uprasowanego prania do bogatszych mieszkańców miasteczka Molching i… kradnięcie książek. Dzięki swoim małym złodziejskim wyskokom Liesel uczy się czytać, pisać, wnika w świat literatury, który od małego ją fascynuje. Tłem historycznym, a także swoistym bohaterem opowieści jest II Wojna Światowa, przedstawiona z różnych punktów widzenia – małej dziewczyny, dorosłego Niemca, nie mogącego dojść do porozumienia z synem, Żyda. Naszą recenzję znajdziecie tutaj.

dzieci z bullerbyn ebookpoint bądź na czasie

Klasyka literatury dziecięcej, która w formie e-booka zadebiutowała 67 lat po pierwszym wydaniu. Ujmująca historia o dzieciach z maleńkiej osady - ich przygodach, figlach i codziennych radościach, opowiedziana z perspektywy jednej z mieszkających w Bullerbyn dziewczynek, Lisy. "Dzieci z Bullerbyn" to w oryginale trylogia, jednak polskie wydanie zawiera wszystkie trzy części w jednym tomie.

mikołajek

Kolejna perełka literatury dziecięcej. Przezabawne, urocze opowiadania o niesamowitych przygodach grupy dzieciaków, które czyta się dobrze niezależnie od wieku. „Mikołajek” to pierwszy z ośmiu tomów cyklu, ozdobionego świetnymi ilustracjami Jean-Jacques’a Sempé.

małe trolle i duża powódź

Pierwsze stworzone przez Tove Jansson opowiadanie o Muminkach (co ciekawe, wydane w Polsce jako ostatnie). Głównym wątkiem "Małych trollów i dużej powodzi" są prowadzone przez Muminka i jego mamę poszukiwania Tatusia Muminka. Jeżeli oglądaliście serial animowany, ale nigdy nie mieliście do czynienia literackiego oryginału, to zdecydowanie polecam. Jest jeszcze bardziej pokręcony. "Muminki" czyta się świetnie, niezależnie od wieku.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA