REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Dzieje się

Kurdej-Szatan usłyszała zarzuty w związku z pamiętnym wpisem na Instagramie. Teraz skomentowała sprawę

Barbara Kurdej-Szatan usłyszała zarzuty w związku z szeroko komentowanym wpisem na Instagramie, w którym w ostrych i niecenzuralnych słowach skomentowała pracę Straży Granicznej. Aktorka nie przyznała się do winy i skomentowała całą sytuację w social mediach. Tymczasem dokładnie takie same zarzuty usłyszał aktor Piotr Z.

12.05.2022
21:00
barbara kurdej szatan piotr z aktor zarzuty instagram
REKLAMA

Barbara Kurdej-Szatan była na celowniku prokuratury od listopada ubiegłego roku, kiedy to wywołała w sieci burzę swoim wpisem na temat Straży Granicznej. Szybko wszczęto dochodzenie, dopatrując się w tej publikacji znamion znieważania funkcjonariuszy wykonujących czynności służbowe na granicy polsko-białoruskiej.

Prokuratura zabezpieczała materiał dowodowy, a postępowanie zostało wszczęte z urzędu (choć zgłoszeń m.in. od Ośrodka Monitorowania Antypolonizmu nie brakowało). Jakkolwiek osób zgadzało się z sednem wypowiedzi Kurdej-Szatan (kryzys migracyjny na granicy polsko-białoruskiej był już realnym problemem i przedmiotem publicznej debaty), nie da się ukryć, że spotkała się też z potężną falą krytyki i branżowymi konsekwencjami - zdaniem wielu w istocie naruszając prawo.

REKLAMA

Kur*aaaaa!!! Co tam się dzieje!!! To jest kur*a straż graniczna??? To są maszyny bez serca bez mózgu bez NICZEGO!!! Maszyny ślepo wykonujące rozkazy!!! Jak tak można!!! Mordercy!!!!! Chcecie takiego rządu wciąż??? Który zezwala na takie rzeczy, wręcz rozkazuje tak się zachowywać???

- mogliśmy przeczytać w usuniętym później wpisie Kurdej-Szatan (pisownia oryginalna)

Barbara Kurdej-Szatan z zarzutami. Komentarz aktorki

Ostatecznie śledczy uznali, że zawarte we wpisie stwierdzenia mogły narazić SG na utratę zaufania potrzebnego dla pełnienia służby. Dziś, czyli po upływie pół roku od tamtego incydentu, aktorka usłyszała zarzuty, o czym sama poinformowała internautów za pośrednictwem social mediów. Oznajmiła: "dzisiaj prokurator przedstawił mi zarzuty zniesławienia funkcjonariuszy Straży Granicznej. Nie przyznałam się do winy. Złożyłam szczegółowe wyjaśnienia, wskazując na kontekst mojego wpisu na Instagramie z 4 listopada 2021 r., który był naturalną reakcją na tragedię uchodźców na granicy - kobiet i dzieci. W związku z tym liczę, że postępowanie zostanie szybko umorzone". Następnie upoważniła media do publikacji swojego wizerunku:

Jeżeli jednak mam odpowiadać karnie za okazanie solidarności cierpiącym, to nie chcę, żeby pokazywano mnie z zasłoniętą twarzą i upoważniam media do pisania o sprawie z udostępnieniem mojego wizerunku i nazwiska.

barbara kurdej szatan piotr z aktor zarzuty instagram class="wp-image-1958476"
Barbara Kurdej-Szatan: Instagram
REKLAMA

Aktor Piotr. Z również usłyszał zarzuty

Za zarzucany aktorce czyn może grozić grzywna, kara ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do roku. Tymczasem zarzuty usłyszał też aktor telewizyjny i teatralny oraz prezenter Piotr Z., który nie przyznał się do zarzucanego czynu - 10 maja do sądu trafił akt oskarżenia przeciw niemu. Z. zaatakował werbalnie rzeczniczkę Straży Granicznej - publikując zdjęcie Anny Michalskiej, napisał: "Pani rzecznik SG. Twarz bestialskich, bandyckich standardów państwa PiS". Wkrótce usunął wpis, ale było już za późno - screeny posłużyły jako materiał dowodowy.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA