REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Filmy
  3. Dzieje się

Barbra Streisand podarowała córce George'a Floyda niezwykły prezent. Gianna jest teraz posiadaczką akcji Disneya

Stany Zjednoczone nadal znajdują się w głębokim kryzysie spowodowanym tragiczną śmiercią George'a Floyda – Afroamerykanina zamordowanego przez białego policjanta. Wiele hollywoodzkich gwiazd dołączyło do trwających na terenie USA protestów, ale niektórzy jak Barbra Streisand postanowili zamiast tego pomóc rodzinie Floyda.

15.06.2020
9:17
disney plus obslugiwane urzadzenia platformy 0
REKLAMA
REKLAMA

Niedługo dobije miesiąc od wydarzenia, które poruszyło całą Amerykę i rozpoczęło ogólnoświatową dyskusję o rasizmie. To właśnie 25 maja zamordowany przez funkcjonariusza policji w Minneapolis został George Floyd. Czarnoskóry mężczyzna wkrótce stał się symbolem systemowej przemocy wciąż kierowanej przeciwko Afroamerykanom, a jego śmierć posłużyła za katalizator olbrzymich protestów, które dosięgnęły również Polski.

Nad Wisłą zaczęliśmy głośno dyskutować m.in. o obraźliwej wymowie słowa „Murzyn” i rasistowskich elementach w klasyce rodzimej literatury takiej jak „W pustyni i w puszczy”. Świat kultury zdecydowanie najmocniej zaangażował się zresztą w manifestacje skierowane przeciwko obecnej sytuacji osób czarnoskórych. Wielu celebrytów jak Lady Gaga i John Cusack postanowiło wykorzystać ten moment do ataku na prezydenta Donalda Trumpa. Inni postawili z kolei na wspomaganie rodziny zmarłego George'a Floyda.

Barbra Streisand podarowała coś niezwykłego córce mężczyzny. Gianna Floyd stała się posiadaczką akcji wytwórni Disney.

Dziewczynka pochwaliła się prezentem na swoim Instagramie. Ikona amerykańskiej muzyki przesłała Giannie przy okazji również dwa swoje albumy „My Name is Barbra” i „Color Me Barbra”. Nie podano, ile dokładnie akcji Streisand nabyła w jej imieniu, ale ten gest na pewno wspomoże Giannę w przyszłości. Podobnie jak zbiórka na GoFundMe, która przekroczyła już pierwotnie wyznaczony cel w wysokości 2 mln dolarów.

REKLAMA

Gianna Floyd założyła konto na Instagramie już po śmierci swojego ojca. Posługuje się nim przede wszystkim do wspierania obecnych protestów hasłem „Stop Killing Our Fathers”. Dziewczynkę wsparły w tym działaniu m.in. Oprah Winfrey i Michelle Obama, co przełożyło się na wynik 36 tys. followersów.

  • Czytaj także: W wyniku śmierci Floyda niestety pojawiły się w internecie również zdecydowanie mniej optymistyczne reakcje. Grupka osób postanowiła bowiem rozpocząć tzw. George Floyd Challenge.
REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA