REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. VOD

„Żmijowisko” i „Belfer” za darmo. Najlepsze produkcje oryginalne w nowej aplikacji Canal+

Właśnie ruszyła nowa platforma streamingowa, tym razem spod szyldu znanej i cenionej przez miłośników dobrego kina stacji Canal+. Z okazji startu działalności, serwis przygotował specjalną ofertę, w ramach której wszystkie dostępne w ofercie tytuły obejrzymy za darmo, podczas trwającego 31 dni okresu próbnego. 

20.05.2020
20:04
belfer zmijowisko kruk i inne najlepsze produkcje oryginalne canal plus
REKLAMA
REKLAMA

To po prostu musiało się wydarzyć. Do grona popularnych polskojęzycznych platform streamingowych, wśród których od lat prym wiodą Netflix i HBO GO (choć TVN-owski Player i TVP VOD też mają się czym pochwalić) dołączył właśnie serwis firmowany znakiem Canal+. W ramach jednego z czterech dostępnych pakietów można oglądać kanały telewizyjne i korzystać z biblioteki wideo na żądanie. Startowi platformy towarzyszy promocja, która umożliwia bezpłatne korzystanie z serwisu przez 31 dni.

Produkcje oryginalne Canal+. Które tytuły warto zobaczyć?

Tego serialu nie trzeba chyba nikomu przedstawiać, ani specjalnie reklamować. Popularna produkcja z Maciejem Stuhrem w roli głównej była bowiem jedną z najgorętszych premier 2016 roku. Do tego stopnia, że rok później nakręcono drugi sezon „Belfra”. Obie odsłony znalazły się w bibliotece nowej aplikacji Canal+. Tym, którzy jakimś cudem przeoczyli tytuł, przypominamy krótko jego fabułę: Śmierć dziewczyny wstrząsa lokalną społecznością Dobrowic. W tym samym czasie zjawia się tam nauczyciel z renomowanej warszawskiej szkoły, Paweł Zawadzki. Rozpoczyna własne śledztwo. Chociaż wszyscy mieszkańcy się znają i wiedzą o sobie wszystko, Pawłowi nikt niczego nie powie. Belfer zostaje sam.

Nowość, a zarazem kolejna seria spod szyldu „dobre, bo polskie”, zaliczana do jednej z najciekawszych produkcji oryginalnych Canal+. Serial  opowiada historię grupy trzydziestoparoletnich przyjaciół ze studiów, którzy wyjeżdżają ze swoimi dziećmi na wakacje do letniska "Żmijowisko". Pewnego wieczoru, w trakcie zakrapianej alkoholem imprezy, znika 15-letnia Ada, córka Arka i Kamili. Rozpoczynają się zakrojone na wielką skalę poszukiwania, jednak dziewczyny nie udaje się odnaleźć. Rok później jej ojciec wraca na miejsce tragedii, aby wznowić poszukiwania.

Kolejna klimatyczna pocztówka z polskiej prowincji, tym razem z Podlasia. To właśnie tam dochodzi do porwania nastolatka. W tym czasie inspektor łódzkiego wydziału kryminalnego Adam Kruk zostaje oddelegowany do Białegostoku. Po latach wraca do miasta, w którym dorastał. Musi zmierzyć się nie tylko ze sprawą porwanego chłopca, ale także z mroczną prawdą o swojej przeszłości.

Krótkometrażowa, ale bardzo sprawnie zrealizowana seria Canal+ to owoc współpracy stacji, polskich aktorów (znakomity duet Stuhr & Cielecka) i pisarzy. Każda z 12 kilkuminutowych etiud została napisana przez innego autora. Wśród nich znaleźli się m.in. Jakub Żulczyk, Dorota Masłowska, Krzysztof Varga, Sylwia Chutnik, a nawet... Katarzyna Nosowska. Jak to mówią — mała rzecz, a cieszy. Pozycja zdecydowanie warta nadrobienia.

Pozostałe tytuły oryginalne Canal+ dostępne na nowej platformie VOD:

REKLAMA
  • Mały zgon
  • Nielegalni
  • Zasada przyjemności
  • Mały Grand Hotel
  • Sanktuarium Zła
  • Moscow Noir
REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA