REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Seriale

Jakie seriale mają szansę podbić serca widzów w 2018 roku? Sprawdź tytuły, na które wciąż czekamy

Przez ostatnich kilka miesięcy mogliśmy oglądać wybitne produkcje, a jeszcze więcej zostało nam obiecanych na nadchodzący 2019 rok. Jednak zanim porzucimy 2018, warto przyjrzeć się temu, co nas jeszcze czeka przez ostatnie dwa miesiące roku.

06.11.2018
15:26
Seriale 2018
REKLAMA
REKLAMA

Gdyby ktoś mi powiedział, że 2018 rok będzie jeszcze bardziej urodzajny w świetne produkcje niż ubiegły, zapewne bym mu nie uwierzyła. Szczególnie, że 2017 przyniósł nam więcej powodów do zachwytu niż niezadowolenia. Tylko w ciągu jego paru ostatnich miesięcy mogliśmy oglądać takie seriale jak Dom z papieru, Dark, The Marvelous Mrs. Maisel, drugi sezon The Crown, czy Godless.

A jednak okazało się, że to, co zaoferowały nam serwisy VoD oraz telewizja w tym roku, przekroczyło moje najśmielsze oczekiwania. To jest szczególnie udany czas dla polskiej telewizji, która zaczęła udowadniać, że Polacy też potrafią robić seriale. Ale zanim na dobre pożegnamy się z 2018, warto przyjrzeć się produkcjom, których premierę zapowiedziano na ostatnie dwa miesiące bieżącego roku. Są spore szanse, że zobaczymy jeszcze kilka bardzo ciekawych pozycji. Takich, które usytuują się wśród najlepszych tytułów tego roku.

Seriale 2018 rok - jakie produkcje mają szansę nas zachwycić w nadchodzących miesiącach?

Serial, którego fabuła opiera się o klasyczne, znane na całym świecie baśnie i bajki, interpretuje je na współczesną modłę niepokojącego i trzymającego w napięciu thrillera. Produkcja stacji CBS ma rozgrywać się w Nowym Jorku, w którym przestępcy zakrywają twarze świńskimi podobiznami, a Czerwony Kapturek jest śledzony przez niebezpiecznego nieznajomego. Poszczególne odcinki nie będą jednak oddzielnymi historiami, jak można by było przypuszczać, ale spójną fabułą, która w całości będzie czerpać z klasycznych opowieści.

Serial Opowiedz mi bajkę będziecie mogli oglądać już od 8 listopada na HBO GO.

Kolejna bardzo oryginalna propozycja to tym razem produkcja Netfliksa. The Kominsky Method opowiada o dwóch starzejących się mężczyznach – aktorze i jego managerze, którzy próbują przetrwać w wybitnie nieprzyjaznym dla dojrzałych ludzi Hollywood. W rolach głównych zobaczymy Michaela Douglasa, wcielającego się w rolę emerytowanego aktora oraz Alana Arkina, jego serialowego managera. Za produkcję serialu odpowiedzialny jest między innymi Chuck Lorre, twórca głośnej Teorii wielkiego podrywu.

The Kominsky Method ma swoją premierę 16 listopada na Netfliksie.

Po wojnach karteli w Kolumbii przyszedł czas na Meksyk, kolejny południowy kraj, w którym będziemy obserwować rozwój i rozkwit handlu narkotykowego. Akcja serialu rozrywa się w latach 80. ubiegłego wieku, kiedy biznes narkotykowy dopiero się tam rozwija. Wraz z agentem DEA Kiki Camareną (w tej roli Michael Peña) podejmiemy trudną i nierówną walkę z kartelem z Guadalajary i jego przywódcą, Félixem Gallardo (Diego Luna).

Premiera Narcos: Meksyk odbędzie się 16 listopada na Netfliksie

Serial opowiada o przyjaźni dwóch kobiet na przestrzeni sześćdziesięciu lat wspólnego życia. Akcja toczy się głównie w Neapolu, którego niebezpieczeństwa i przemiany obserwujemy wraz z dojrzewającymi przyjaciółkami. Jednocześnie produkcja jest telewizyjną adaptacją książki Eleny Ferrante o tym samym tytule.

Kolejne odcinki serialu Genialna przyjaciółka obejrzymy od 19 listopada na HBO GO.

Ucieczka z Dannemory

Serial opowiada o dwóch więźniach, którym udaje się uciec z jednego z najpilniej strzeżonych więzień w Stanach Zjednoczonych. Inspiracją do powstania serialu była faktyczna ucieczka w 2015 roku z więzienia położonego w stanie Nowy Jork. W rolach głównych zobaczymy między innymi Benicio del Toro oraz Patricię Arquette.

Ucieczkę z Dannemory będziemy mogli zobaczyć od 19 listopada w HBO GO.

W zestawieniu nie mogło oczywiście zabraknąć polskiego serialu, który lada moment zadebiutuje na Netfliksie. Serial w reżyserii Agnieszki Holland to pierwsza polska produkcja oryginalna firmowana czerwonym N. Fabuła produkcji opowiada o alternatywnej rzeczywistości, w której w XXI wieku w Polsce nadal świetnie prosperuje system rządów PRL. W rolach głównych zobaczymy Roberta Więckiewicza, Michała Musiała oraz Michalinę Olszańską.

1983 pojawi się 30 listopada na Netfliksie.

Serial jest telewizyjną adaptacją prozy George'a R.R. Martina. Wpisując się w gatunek horroru science fiction, pokazuje historię ludzkości na chwilę przed zbliżającą się zagładą Ziemi. W jej obliczu grupa naukowców i odkrywców decyduje się na wejście na pokład statku kosmicznego Nightflyer. Ich misja to przejęcie tajemniczego statku obcych, który może skrywać klucz do ocalenia ludzkości. Jednak zbliżając się do celu, ekipa statku zostaje narażona na szereg przerażających wydarzeń.

Według informacji w serwisie IMDb Nightflyers pojawi się 2 grudnia tego roku. Serial ma być dystrybuowany  w Polsce na platformie Netflix. Serwis zapowiada, że produkcja „wkrótce” pojawi się w jego katalogu.

To już drugi, po głośnym Dark, serial oryginalny Netfliksa pochodzący z Niemiec. Twórcy produkcji przeniosą nas do współczesnego Berlina i jego świata przestępstw. Po głośnym zabójstwie gwiazdy piłkarskiej, dwóch policjantów sprzymierza się w walce ze światem kryminalistów niemieckich. Wkrótce okazuje się, że będą musieli stawić czoła nie tylko przestępcom, ale także własnym grzechom z przeszłości.

Berlińskie psy mają swoją premierę 7 grudnia na Netfliksie.

Ty

REKLAMA

Końcówka roku upłynie nam pod znakiem thrillera psychologicznego, który za oceanem zrobił niemałe wrażenie i zgarnął bardzo dobre recenzje. Niewinne spotkanie księgarza i początkującej pisarki jest początkiem szeregu fatalnych zdarzeń. Joe, w tej roli Penn Badgley znany widzom z Plotkary, zakochuje się w Guinevere (Elizabeth Lail). To zauroczenie szybko ewoluuje i wkrótce przeradza się w niebezpieczną obsesję mężczyzny.

Ty obejrzymy 26 grudnia na platformie Netflix.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA