REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Seriale

Szykuje się intensywny rok dla fanów seriali. Te polskie produkcje obejrzymy w 2018 roku

Po długiej zimowej przerwie polskie stacje telewizyjne planują emisję kilku zupełnie nowych seriali, które wzbudzają zainteresowanie nie tylko fabułą, ale także zebraną obsadą. Wśród polskich nowości zobaczymy sporo pozycji kryminalnych od prywatnych nadawców oraz seriali obyczajowych, które pojawią się na antenie stacji publicznych.  

24.01.2018
9:08
kruk żurawski
REKLAMA
REKLAMA

W tym roku Telewizja Polska planuje podbić rynek seriali nie tylko popularną Koroną królów, ale również trzema oryginalnymi produkcjami o zróżnicowanej tematyce. Ciekawość wzbudzają także propozycje od Canal+, po których możemy spodziewać się świetnego sensacyjnego klimatu. Stacja dała się przecież poznać jako producent dobrze zrealizowanego i cenionego Belfra (pierwszy sezon został nagrodzony Orłem w 2017 roku). Co więcej, w tym roku najprawdopodobniej pojawi się także pierwsza polskojęzyczna produkcja Netfliksa.

Jakie polskie seriale pojawią się w tegorocznych ramówkach?

9. Drogi wolności

Kolejna po Koronie królów historyczna produkcja od TVP. Serial przybliży losy krakowskiej rodziny Biernackich. Akcja serialu ma się rozgrywać na przestrzeni kilkunastu lat i przybliży walkę Polaków o odzyskanie niepodległości. Fabuła serialu będzie mocno inspirowana pamiętnikami Polek powstałymi na początku XX wieku oraz historiami opisywanymi w piśmie Iskra. Nie zabraknie więc informacji dotyczących traktatu brzeskiego, podpisania traktatu wersalskiego, Bitwy Warszawskiej czy zamachu majowego. Serial w reżyserii Macieja Migasa pojawi się w telewizji jesienią bieżącego roku. W produkcji wystąpią m. in. Anna Polony, Adam Cywka czy Izabela Kuna.

8. Leśniczówka

Nowa telenowela od TVP 1 zadebiutuje na ekranach wiosną 2018 roku. Serial zaprezentuje losy rodziny Majewskich, która po śmierci dziadka przeprowadza się do tytułowego miejsca. To odkryje przed bohaterami uroki życia na uboczu, z dala od wielkomiejskiego zgiełku. Oprócz pięknych krajobrazów, projekt przybliży widzom tajemnice rodzinne Majewskich, które okażą się być silnie powiązane z historią Polski. Reżyserem telenoweli TVP jest Maciej Żak, natomiast w rolach głównych zobaczymy Jolantę Fraszyńską oraz Marka Bukowskiego. Oprócz nich w serialu pojawi się całkiem niezła obsada – Marian Dziędziel, Weronika Książkiewicz i Michał Czernecki.

7. Za marzenia

Serial powstały na podstawie książki "Zaczaruj mnie" Karoliny Frankowskiej (autorka również scenarzystką produkcji). Za marzenia to obyczajowo-komediowa opowieść, która zabierze nas do świata trójki przyjaciół wkraczających w dorosłość. Dwudziestosześcioletni bohaterowie mieszkają ze sobą od czasów studenckich i wspólnie przeżywają wzajemne wzloty i upadki. Młodych poznajemy w momencie, gdy ukończyli już swoje zmagania akademickie. Okrutna rzeczywistość szybko weryfikuje plany absolwentów o pracy w zawodzie, jednak z czasem w wyniku wielu perypetii los zaczyna się do nich uśmiechać. W rolach Zośki, Bartka i Anki zobaczymy Maję Bohosiewicz, Piotra Narlewskiego i Annę Karczmarczyk. Serial ma być produkcją stawiającą na siłę przyjaźni, młodocianą energię i spełnianie marzeń. Za reżyserię serialu TVP odpowiedzialna jest Olga Chajdas, która współpracowała przy produkcji Barw szczęścia i Uwikłanych.

Rozszerzona wersja kontrowersyjnego kinowego hitu w reżyserii Patryka Vegi. Serial ma być kontynuacją wątków, które mogliśmy oglądać w kinie. Produkcja ponownie nakreśli nam sposób funkcjonowania branży farmaceutycznej oraz polskiej służby zdrowia. W produkcji Vegi możemy się zatem spodziewać przesiąkniętych wulgarnością dialogów, seksualnych podtekstów i brutalnej rzeczywistości. Nowy serial, który dostępny będzie w serwisie Showmax, w głównej mierze przybliży widzom losy Darka granego przez Tomasza Oświecińskiego oraz Marka (w tej roli Sebastian Fabijański), który w serialu wyjawi swój największy sekret. Na ekranie pojawią się też postaci odgrywane przez Agnieszkę Dygant czy Katarzynę Warnke. Premiera serialu przewidziana jest na 31 stycznia.

zasada przyjemności serial canal plus class="wp-image-111511"

Kolejna pozycja od Canal+. Głównymi bohaterami serialu jest trójka śledczych z Polski, Ukrainy i Czech, którzy wspólnymi siłami muszą poprowadzić śledztwo dotyczące brutalnych mordów na terenie Warszawy, Odessy i Pragi. W kryminalnym serialu zagrają Robert Gonera, Magdalena Buczkowska, Karel Roden, Magdalena Boczarska, Mirosław Baka oraz Sergiej Strelnikow. Zdjęcia do serialu potrwają do maja 2018 roku, więc emisji pierwszego sezonu prawdopodobnie doczekamy się w okolicach jesieni. Ciekawość podsyca fakt, iż scenarzystą produkcji jest Maciej Majewski, autor dwóch sezonów mocnego serialu Glina.

4. Nielegalni

Ten szpiegowski serial jest adaptacją powieści Vincenta V. Severskiego. Fabuła produkcji skupi się na realiach w polskich służbach specjalnych, zdominowanych przez politykę i osobiste porachunki. Akcja rozgrywać się będzie w Warszawie, Mińsku, Stambule i Sztokholmie. Emocje wzbudza nie tylko kryminalny charakter produkcji, ale również jego znakomita obsada. W roli głównej zobaczymy Grzegorza Damięckiego, który wcieli się w postać Konrada Wolskiego. Kariera aktora od niedawna nabrała tempa, zdobywając uznanie wśród widzów oraz krytyków filmowych. Oprócz niego w serialu wystąpią również Andrzej Seweryn, Agnieszka Grochowska oraz Adam Woronowicz. Produkcja Canal+ zostanie wyreżyserowana przez Leszka Dawida, który zasłynął dzięki filmowi Jesteś Bogiem.

 class="wp-image-28808"

Jedna z najbardziej wyczekiwanych produkcji tego roku od HBO. Serial oparty jest o książkę Jakuba Żulczyka. Pisarz współpracował przy tworzeniu scenariusza. Ślepnąc od świateł opowie historię warszawskiego dilera, który w ciągu sześciu dni zdradza tajniki funkcjonowania bogatych elit stolicy. Zgodnie z zapowiedziami twórców serial przedstawi brutalną wizję świata, w której nie zabraknie sensacyjnych wątków, ale też czarnego humoru. W najnowszej produkcji mają pojawić się Robert Więckiewicz oraz Cezary Pazura. Ślepnąc od świateł w reżyserii Krzysztofa Skoniecznego liczyć będzie sześć odcinków.

Serial ma zadebiutować w telewizji wiosną tego roku i będzie pierwszą polską produkcją stworzoną w technice 4K. Kruk w reżyserii Macieja Pieprzycy zaprezentuje historię policjanta z wydziału kryminalnego, który zostaje wezwany do pracy na Podlasiu, gdzie trwają poszukiwania zaginionego nastolatka. Produkcja przybliży niejednoznaczną przeszłość policjanta, który boryka się z demonami przeszłości. Sądząc po zwiastunie, twórcy szykują dla nas pełen emocji thriller, zdominowany przez ponurą aurę Białegostoku. Na ekranie zobaczymy m. in. Michała Żurawskiego wcielającego się w postać Adama Kruka. Serial może stać się jedną z najmocniejszych pozycji w wiosennej ramówce, przyciągając uwagę mrocznym klimatem i trzymającą w napięciu historią.

Choć wciąż nie jest nam jeszcze znany tytuł wyczekiwanego serialu, wiemy już, że za jego sterami staną Agnieszka Holland i Kasia Adamik. Produkcja Netfliksa ma przedstawić wizję świata, w którym nigdy nie upadła żelazna kurtyna. Twórcy serialu przeniosą widzów do 2002 roku, kiedy to Polska wciąż nie odzyskała niepodległości. Głównymi bohaterami mają być przesiąknięty ideałami student prawa oraz owiany złą sławą śledczy. Mężczyźni docierają do dowodów świadczących o spisku przeciwko Polsce, co wyjątkowo rozjusza rząd, który robi wszystko, aby zatrzeć ślady przestępstwa. Produkcja Netfliksa ma łączyć ze sobą elementy kryminału i thrillera. W rolach głównych prawdopodobnie zobaczymy Macieja Musiała, Andrzeja Chyrę, Zofię Wichłacz i Roberta Więckiewicza. Za scenariusz do produkcji odpowiada Joshua Long.

REKLAMA

Wciąż nie wiadomo czy Wataha i Belfer doczekają się swoich kontynuacji.

Choć oba seriale posiadają ogromny potencjał do nakręcenia nowych sezonów, ich twórcy nie zdradzają na razie swoich dalszych planów. Szczególnie liczę na to, że Wataha szybko doczeka się 3. serii, po tym jak spotkała się ze szczególnym zainteresowaniem widzów i została pozytywnie oceniona przez krytyków. Tym bardziej, że po zakończeniu zeszłorocznego sezonu, serial zostawił klika niedomkniętych wątków, które wręcz proszą się o wyjaśnienie.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA