REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Filmy

„Black Adam” z oficjalną datą premiery i pierwszą grafiką prezentującą Dwayne'a Johnsona w tytułowej roli

Filmy od wytwórni Warner Bros. i wydawnictwa DC po kilku latach problemów wróciły ostatnio na właściwe tory. Jedną z zaskakująco udanych tegorocznych produkcji był „Shazam!”. Film już wkrótce doczeka się kontynuacji w postaci „Black Adam”. Właśnie poznaliśmy oficjalną datę premiery dzieła z Dwyanem Johnsonem w roli głównej.

14.11.2019
21:47
black adam dwayne johnson
REKLAMA
REKLAMA

Rok 2019 można bez wahania nazwać momentem absolutnej reaktywacji filmowego uniwersum DC. Dzieła wytwórni Warner Bros. od pewnego czasu znowu osiągają świetne wyniki finansowe, a także są chwalone przez większość recenzentów. Udało się to w dużej mierze, bo firma przestała kopiować rozwiązania działające u konkurencji, które jednak nie sprawdzały się w przełożeniu na inny styl bohaterów DC. Jednym ze zwiastunów zmiany okazał się „Shazam!”, który zachwycił rodzinną atmosferą i świetnym humorem. Prawdziwym sukcesem cementującym wspomnianą reaktywację był jednak „Joker”.

Czy kolejne lata będą równie udane dla DC i wytwórni Warnera? Na razie trudno wyrokować, ale wiele elementów wskazuje na wysokie prawdopodobieństwo takiego scenariusza. Prace nad sequelem „Wonder Woman” już trwają, zapowiedziano też powstanie „Aquamana 2”, a reżyser „Jokera” właśnie przyznał, że chętnie zrobi kontynuację. Jednym z ciekawszych przygotowywanych projektów DC jest zaś „Black Adam”.

Wiemy już, kiedy film trafi do kin. Zdradził to odtwórca głównej roli, Dwayne Johnson, przy okazji chwaląc się swoją wersją tytułowego bohatera.

Black Adam to stworzony przez Otto Bindera i C.C. Becka przeciwnik oryginalnego Kapitana Marvela (więcej o skomplikowanej historii tej postaci przeczytacie TUTAJ). W komiksach przeważnie występuje w negatywnej roli, ale wnioskując z opisu przygotowanego przez Johnsona w nowym filmie będzie raczej kimś na kształt antybohatera. Popularny aktor i ex-wrestler w jednym przyznał w poście na Instagramie, że w dzieciństwie kochał Supermana. Szybko przekonał się jednak, iż charakterologicznie znacznie bliżej mu do buntowników i rozrabiaków. Właśnie taki ma być filmowy Black Adam, bo jego nadrzędnym celem jest zawsze pomoc ludziom, ale na jego własnych zasadach.

REKLAMA

Zaprezentowana grafika stworzona przez słynnego rysownika, Jima Lee pokazuje pierwsze oficjalne wyobrażenie Johnsona jako przeciwnika Shazama. Trzeba przyznać, że bohatera otacza tu mroczna atmosfera mocy, która nieszczególnie odpowiada dosyć pozytywnemu opisowi aktora. Jaki dokładnie będzie więc filmowy Black Adam? Na odpowiedź na to pytanie przyjdzie nam jeszcze trochę poczekać.

Black Adam” trafi do kin 22 grudnia 2021 roku. Oprócz tego powstanie także bezpośrednia kontynuacja filmu „Shazam!”.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA