REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Filmy

Nie tylko „Bodyguard i żona zawodowca” — polecamy 6 podobnych komedii akcji

Widziałeś już „The Hitman’s Bodyguard” i jego sequel, czyli „Bodyguard i żona zawodowca”, ale nadal ci mało? Podpowiadamy, jakie inne komedie akcji zobaczysz w polskich serwisach VOD.

09.07.2021
9:32
bodyguard i zona zawodowca podobne filmy
REKLAMA

Wyświetlany obecnie w kinach film „The Hitman’s Wife Bodyguard” z Ryanem Reynoldsem, Samuelem L. Jacksonem i Salmą Hayek to niezwykle udana kontynuacja hitu o tytule „Bodyguard Zawodowiec” z 2017 r. Mamy tutaj do czynienia z komedią akcji, która łączy strzelaniny, pościgi samochodowe, patetyczne przemowy o miłości i przyjaźni oraz nieco rubaszne poczucie humoru. Podpowiadamy, jakie inne produkcje tego typu można znaleźć w serwisach VOD dostępnych w Polsce.

REKLAMA

Kingsman: Tajne Służby (2014) — Canal+

To adaptacja dość niszowego komiksu Dave’a Gibbonsa i Marka Millara w reżyserii Matthew Vaughna, któremu w pisaniu scenariusza pomagał Jane Goldman. „Kingsman: Tajne Służby” opowiada historię młodego chłopaka, Gary’ego „Eggsy’ego” Unwina (Taron Egerton), który z dnia na dzień zostaje wciągnięty w przesiąknięty intrygami świat brytyjskich szpiegów. Bohatera oraz widzów oprowadza po nim tajemniczy gentleman, Harry Hart (Colin Firth).

Kryptonim U.N.C.L.E. (2015) — Netflix, HBO GO

Kolejny amerykańsko-brytyjski film na naszej liście jest adaptacją telewizyjnego hitu z lat 60. ubiegłego wieku przygotowaną przez Guya Ritchiego. „Kryptonim U.N.C.L.E.” opowiada o współpracy agentów CIA i KGB oraz ich walce z terrorystami mającymi oko na broń jądrową w czasach Zimnej Wojny. Głównymi bohaterami są tutaj Napoleon Solo (Henry Cavill) oraz Ilja Kuriakin (Armie Hammer), którzy muszą przezwyciężyć wzajemną niechęć w walce o lepsze jutro.

Kiss Kiss Bang Bang (2005) — HBO GO

Komedia kryminalna Shane’a Blacka z 2005 r. to opowieść o perypetiach ciapowatego złodzieja Harry’ego Lockharta. W wyniku niesamowitego zbiegu okoliczności bohater grany przez Roberta Downeya Jr. trafia na casting do amerykańskiego filmu sensacyjnego, a w przygotowaniach do roli ma mu pomóc niejaki Gej Perry (Val Kilmer), czyli okrutny prywatny detektyw. Panowie za sobą nie przepadają, ale wkrótce zostają wplątani w morderstwo młodej kobiety…

Pierwszy spin-off cyklu „Szybcy i wściekli” stawia w centrum dwie postaci znane z głównej serii: Luke’a Hobbsa, czyli żyjącego zgodnie z prawem agenta Ochrony Służb Dyplomatycznych, oraz Deckarda Shawa, byłego pracownika elitarnych jednostek wojskowych Wielkiej Brytanii i żyjącego poza nawiasem społeczeństwa wyrzutka. Mężczyźni się nie cierpią, ale sytuacja zmusza ich do połączenia sił w walce z ulepszonymi cybergenetycznie terrorystami…

Nice Guys. Równi goście (2016) — Player.pl

Kolejna produkcja Shane’a Blacka w zestawieniu to typowe bromance pomiędzy prywatnym detektywem Hollandem Marchem (Ryan Gosling) i mięśniakiem do wynajęcia Jacksonem Healym (Russell Crowe). Tak jak przystało na komediowe kino akcji, panowie za sobą nie przepadają, ale okoliczności zmuszają ich do wspólnego ruszenia tropem zaginionej dziewczyny. Szybko się okazuje, że konspiracja zatacza naprawdę szerokie kręgi, a do gry wchodzą wynajęci mordercy.

6 Underground (2019) — Netflix

REKLAMA

W zestawieniu nie mogło zabraknąć filmu z Ryanem Reynoldsem, który tym razem zagrał uznanego za martwego milionera o kryptonimie Jeden. Opowiada o nim „6 Underground” w reżyserii Michaela Baya, czyli produkcja oryginalna Netfliksa z 2019 r. Film stawia w centrum tytułową szóstkę specjalistów od mokrej (i nie tylko) roboty, których celem jest zmiana świata na lepsze, przy czym za wszelką cenę muszą pozostać całkowicie anonimowi…

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA