REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. VOD

Disney+ zapowiada pierwszy polski serial oryginalny. O czym opowie "Breslau"?

Po niemal dwóch latach wreszcie się doczekaliśmy. Disney+ ogłosił rozpoczęcie zdjęć do pierwszej polskiej produkcji oryginalnej. W serialu pod roboczym tytułem "Breslau" zobaczymy mnóstwo znanych twarzy.

14.05.2024
8:15
disney polski serial breslau
REKLAMA

Disney+ wystartował w Polsce w czerwcu 2022 r. Jego oferta od początku wypełniona była najpopularniejszymi franczyzami popkulturowymi na świecie - od Marvela po "Gwiezdne wojny". Już wtedy serwis zapowiadał, że na rynku streamingowym zamierza rozpychać się łokciami. Od tamtej pory jego biblioteka konsekwentnie się rozszerza, również o treści lokalne, m.in. z Europy. Platforma wreszcie postanowiła też kręcić w naszym kraju.

Niewiele na razie wiadomo o pierwszym polskim serialu oryginalnym Disney+ pod roboczym tytułem "Breslau". Ujawniono jedynie szczątkową część fabuły, twórców i obsadę. Akcja ośmioodcinkowej produkcji kryminalnej rozgrywa się w tytułowym Breslau (dzisiaj Wrocław) w roku 1936. Komisarz Franz Podolsky pracuje nad sprawą brutalnego morderstwa. W związku ze zbliżającymi się igrzyskami olimpijskimi presja na rozwikłanie zagadki jest olbrzymia.

REKLAMA

Breslau - co wiemy o pierwszym polskim serialu oryginalnym Disney+?

W główne role w "Breslau" wcielają się znani i lubiany aktorzy i aktorki. Występują w nim bowiem m.in. Tomasz Schuchardt, Agata Kulesza i Sandra Drzymalska. Za scenariusz odpowiadają Bartosz Janiszewski i Magdalena Żakowska, a reżyserem jest Leszek Dawid.

Disney+ - polski serial - premiera

To ważny moment dla Disney+ w Polsce. Jest to nasza pierwsza oryginalna produkcja w tej części Europy. Bardzo się cieszymy, że przy tym projekcie pracują tak cenieni, zdolni i doświadczeni twórcy oraz aktorzy. Dzięki serialowi o tytule roboczym "Breslau" bogata oferta produkcji przeznaczonych dla dorosłych widzów będzie jeszcze szersza

- mówi Magdalena Cieślak, Dyrektor Produkcji Oryginalnych Disney+ w Europie Środkowej i Wschodniej.
REKLAMA

Producentem "Breslau" jest ATM Grupa. Wielokrotnie nagradzane studio, które w swoim portfolio ma tak uznane tytuły jak "Wataha", "Zachowaj spokój" czy "Absolutni debiutanci". Data premiery serialu nie jest na ten moment znana.

Więcej o ofercie Disney+ poczytasz na Spider's Web:

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA