REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Filmy

Z universum Marvela na salę sądową. Michael B. Jordan i Brie Larson w filmie Just Mercy

Killmonger i Captain Marvel będą mieli okazję się spotkać. Nie stanie się to jednak na planie filmu Marvela, a w dramacie sądowym Just Mercy. Brie Larson dołączyła do obsady, w której znajduje się już Michael B. Jordan.

09.08.2018
15:18
Brie Larson dołącza do Michaela B. Jordana w obsadzie filmu Just Mercy
REKLAMA
REKLAMA

Dla niektórych aktorów występy w filmach MCU okazały się przepustką na szczyty popularności. Dzięki uniwersum pozycję supergwiazd zyskali Chris Pratt czy Chris Hemsworth, a w tym roku także obsada Czarnej Pantery. Głośno zrobiło się nie tylko o Chadwicku Bosemanie, który wcielił się w tytułowego bohatera, ale także o Michaelu B. Jordanie, który zagrał Killmongera, czyli czarny charakter produkcji.

Aktor już wcześniej znany był z filmu Creed: Narodzin legendy, ale występ u Marvela ściągnął na niego jeszcze większą uwagę. Jordan obsadzony został w dramacie sądowym Just Mercy. Teraz do ekipy dołączyła kolejna postać związana z MCU.

W filmie zagra bowiem Brie Larson, czyli Captain Marvel.

W jej przypadku nie można jednak mówić o tym, że adaptacje komiksów przyczyniły się do jej sukcesu. Aktorka pojawi się w MCU dopiero w marcu przyszłego roku. Poza tym Larson już teraz jest znana w Hollywood, głównie za sprawą filmu Pokój, który przyniósł jej Oscara.

Brie Larson Michael B. Jordan Just Mercy class="wp-image-190603"

Just Mercy to adaptacja opartej na faktach książki Bryana Stevensona.

REKLAMA

Amerykański prawnik w swoim bestsellerze opisuje problem uprzedzeń w systemie sprawiedliwości, zwłaszcza wobec mniejszości oraz osób ubogich. W jego postać wcieli się właśnie Michael B. Jordan, który znalazł się także w ekipie producenckiej. Nie wiadomo jeszcze, kogo zagra Brie Larson. Oprócz nich w filmie zobaczymy także Jamiego Foxxa. Reżyserem produkcji będzie Destin Daniel Cretton, który pracował z Larson na planie Przechowalni numer 12 oraz Szklanego zamku. W opracowaniu scenariusza do drugiego z wymienionych tytułów pomagał mu Andrew Lanham, z którym Cretton ponownie połączy siły w Just Mercy.

Premierę filmu przewidziano na styczeń 2020 r.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA