REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Dzieje się

Britney Spears nareszcie wolna. To koniec kurateli po 13 latach i globalnej akcji #FreeBritney

Britney Spears wolna od kurateli ojca i jego współpracowników. To słowa, które przez wiele lat wydawały się tylko pobożnym życzeniem fanów piosenkarki. Na szczęście globalna akcja #FreeBritney i działania jej nowego zespołu prawnego doprowadziły do szczęśliwego końca.

13.11.2021
11:08
britney spears wolna sukces freebritney
REKLAMA

Sprawa Britney Spears nabrała rozpędu na początku 2020 roku, gdy fani piosenkarki zaczęli coraz głośniej domagać się uwolnienia jej spod trwającej już od lat kurateli. Internetowa akcja #FreeBritney wkrótce osiągnęła olbrzymie rozmiary, przyciągając przy okazji uwagę mediów i innych celebrytów. Z perspektywy czasu można ocenić, że rozgłoszenie cierpienia Britney Spears w mediach było kluczowym krokiem do osiągnięcia celu przez wszystkich jej wielbicieli. Wbrew pozorom nałożona na nią kuratela przez lata miała wielu zwolenników, a dzisiaj uznawany za tyrana ojciec wokalistki był chwalony za pomnażanie jej majątku.

Dzięki ruchowi #FreeBritney opinia publiczna odwróciła się od Jamiego Spearsa i sędziów, którzy pomimo starań gwiazdy muzyki pop ciągle stawali po stronie kuratorów. Wkrótce cały świat dopingował Britney Spears, co pomogło jej znaleźć nowy zestaw prawników pod przywództwem Mathew Rosengarta. Utalentowany adwokat najpierw doprowadził do zawieszenia ojca Spears w obowiązkach, a potem całkowite usunięcie go z nadzoru nad finansami piosenkarki. Kiedyś ten wyczyn zostałby pewnie uznany za szczyt możliwości w tej sprawie, ale do tego czasu wiatr zmian wiał już zbyt mocno na odwrócenie się od ostatecznego celu - likwidacji kurateli.

REKLAMA

Britney Spears od 12 listopada jest wolna spod kurateli. Gwiazda podziękowała za to fanom.

REKLAMA

Jak podaje portal Variety, wczorajsza rozprawa sędziny Brendy Penny nie trwałą długo. Obecni na sali kalifornijskiego sądu pełnomocnicy wszystkich stron zgodzili się, że kuratela musi zniknąć. Sama Britney Spears nie pojawiła się na miejscu, ale tak naprawdę nie było takiej potrzeby. Wystarczyło, że Rosengart odczytał poruszające zeznanie swojej klientki z czerwca bieżącego roku. Szczegóły zawartego porozumienia nie są znane.

Adwokat Spears zapewnił natomiast, że zadbał o osobiste i finansowe interesy gwiazdy. Pełniący rolę kuratora po Jamie'em Spearsie John Zabel zachowa ograniczoną władzę administracyjną na czas procesu likwidacji kurateli. Odpowiedzialna za stronę prywatną kurator Jody Montgomery również będzie dalej współpracować z Britney Spears, lecz nie ujawniono zakresu jej obowiązków. Wszystkie te informacje bledną jednak w zestawieniu z tą najważniejszą. Britney Spears nareszcie może w pełni korzystać z przysługującej jej wolności.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA