REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Dzieje się

Śmierć Brittany Murphy to tylko jeden z tajemniczych zgonów w Hollywood

Brittany Murphy zmarła w domu, który, według Britney Spears, był nawiedzony. Śmierć aktorki to jednak niejedyny dziwny i tajemniczy zgon otoczony teoriami spiskowymi w Hollywood.

15.10.2021
12:18
brittany murphy śmierć dom hollywood
REKLAMA

Kariera Brittany Murphy dopiero nabierała rozpędu, kiedy aktorka nagle i nieoczekiwanie zmarła. Pięć miesięcy później doszło do śmierci jej męża. Czy winę za te tragiczne wydarzenia ponosi tajemniczy dom w Hollywood Hills, który gwiazda kilka lat wcześniej kupiła od Britney Spears? Chociaż brzmi to niewiarygodnie, w sprawie jest tyle niewiadomych, że niczego nie można wykluczyć.

Ok, według oficjalnych informacji Murphy zmarła z powodu rozległego zapalenia płuc, ostrej anemii i intoksykacji lekami. Przyczyną śmierci jej męża Simona Monjacka było natomiast zatrzymanie akcji serca. Wczoraj na HBO Max zadebiutował dokument "What Happened, Brittany Murphy?", którego twórcy skupiają się na zagadkach związanych z tymi zgonami. A to temat na trzymający w napięciu horror, a przynajmniej thriller. I to nie pierwszy taki przypadek w Hollywood.

REKLAMA

To przeklęte Hollywood

Hollywood skandalami i tajemnicami stoi. Tymi powiązanymi z pierwszymi dekadami Fabryki Snów zajął się Kenneth Anger w "Hollywood Babilon". Weźmy incydent z ikoną niemej komedii Fattym Arbuckle'em, który miał zabić młodą i aspirującą aktorkę. A przecież to był dopiero 1921 rok. Dziwnie miało dopiero się stać.

Jedną z najbardziej tajemniczych śmierci było morderstwo Elizabeth Short, której prasa nadała przydomek "Czarna Dalia". Jej ciało znaleziono przepołowione i całkowicie pozbawione krwi. Jej usta były perfekcyjnie czyste i rozcięte od żuchwy do żuchwy. Kto był sprawcą tak niewyobrażalnej zbrodni? Do dzisiaj nie wiadomo, a samo wydarzenie na trwałe zapisało się na kartach światowej popkultury.

Podobne przykłady niewyjaśnionych śmierci, wokół których narosło mnóstwo teorii spiskowych, można oczywiście mnożyć. Wydawałoby się, że żyjemy w czasach, kiedy takie historie nie mają prawa mieć miejsca. A jednak. Weźmy chociażby Davida Carradine'a. Aktora znaleziono nagiego i powieszonego w hotelu w Bangkoku. Przyczyną zgonu mogła być nieudana autoerotyczna asfiksja (wygooglujcie sobie, ale raczej po pracy). Sposób ułożenia ciała wykluczał samobójstwo. Był to nieszczęśliwy wypadek, czy jednak ktoś mu "pomógł"?

W domu Brittany Murphy były duchy?

Na tle tych wszystkich śmierci i teorii na ich temat zgon Brittany Murphy wyróżnia się dyskusjami na temat udziału sił nieczystych. Czy to jednak możliwe, żeby posiadłość w Hollywood Hills była niczym nieukończona rezydencja Sary Winchester (wdowy po dziedzicu fortuny Olivera Winchestera - twórcy karabinu powtarzalnego), który rzekomo jest nawiedzony przez duchy ofiar zastrzelonych z broni marki Winchester?

Tak twierdziła jego poprzednia lokatorka. Spears utrzymywała bowiem, że przeżyła w nim nieziemskie spotkanie. Jak dowiedzieliśmy się później, przysięgała, że złe duchy próbowały zepchnąć ją ze schodów, przez co wyprowadziła się do hotelu i nigdy już nie wróciła do domu.

Pojawiły się spekulacje, że śmierć Murphy i jej męża spowodowana była pleśnią w domu. Tę teorię jednak odrzucono. Dlatego wersja o duchach oddziałuje na zbiorową wyobraźnię. W 2013 roku dom został rozebrany i przez następnych kilka lat go przebudowywano. Sprzedano go w 2017 roku, a potem jeszcze raz w 2020 roku.

"What Happened, Brittany Murphy?" ujawnia prawdę na temat śmierci aktorki?

Twórcy dokumentu "What Happened, Brittany Murphy?" na temat śmierci aktorki mają do powiedzenia o wiele ciekawsze rzeczy niż historie o nawiedzonym domu. Z filmu dowiemy się, że wschodząca gwiazda przez lata zmagała się z presją Hollywood dotyczącą wyglądu kobiet, a współpracownicy byli zaniepokojeni jej stanem psychicznym i fizycznym.

REKLAMA
What Happened, Brittany Murphy?/zwiastun/HBO Max

W "What Happened, Brittany Murphy?" pojawiają się też sugestie, że aktorce nie układało się też w życiu osobistym, tak jakby sobie tego życzyła. Miała nie wiedzieć, że Monjack był ojcem dwójki dzieci. Poza tym partner przepuścił kilka milionów jej pieniędzy. A jakby tego było mało po śmierci małżonki nawiązał niebezpieczną relację z jej matką.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA