REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. VOD

HBO Max w Polsce. Kiedy start nowego serwisu VOD? Cena jeszcze nieznana

HBO Max zapowiedziało dzisiaj oficjalnie swój debiut w Europie, a przy okazji pokazało dwa zupełnie nowe klipy wideo. Kiedy skorzystamy z usługi i czego po niej oczekiwać? Zebraliśmy wszystkie informacje w jednym miejscu o HBO Max w Polsce i Europie.

05.10.2021
13:44
hbo max polska
REKLAMA

HBO Max to nowy serwis streamingowy w ofercie HBO, który zastąpił już HBO Now i powoli wykorzenia HBO GO. Już niedługo, bo 26 października, usługa dostępna do tej pory w Stanach Zjednoczonych oraz 39 innych państwach spoza Starego Kontynentu, pojawi się na pierwszych europejskich rynkach.

Niestety na liście krajów Europy, które dostaną już w tym miesiącu dostęp do usługi HBO Max od stacji HBO obecnej w naszym regionie od 1991 roku, nie ma Polski. Na szczęście nie będziemy przesadnie długo czekać na następcę HBO GO, bo do nowy streaming trafi w nasze ręce już w kolejnej transzy.

REKLAMA

HBO Max - kiedy premiera? Jakie ceny HBO Max?

hbo max polska class="wp-image-1806364"
HBO Max w Polsce już w przyszłym roku

HBO Max w Polsce pojawi się na początku 2022 roku

HBO jest obecnie w fazie ekspansji na kolejne 27 rynków, a Polska jest jednym z nich. Dzięki temu w jednym miejscu będziemy mogli znaleźć produkcje produkowane przez HBO oraz te od wytwórni Warner Bros., w tym filmy i seriale o superbohaterach DC. Do tego dochodzą animacje dla dzieci z biblioteki Cartoon Network.

Serwis HBO Max debiutuje w Europie, a wraz z nim najlepszy wybór filmów, seriali i programów telewizyjnych z istniejącego już od niemal sto lat Warner Bros. oraz HBO, Max Originals, DC i Cartoon Network. […] Aspirujemy do obecności na 190 rynkach do 2026 roku - powiedział Johannes Larcher, Head of HBO Max International.

Podczas konferencji poświęconej HBO Max w Europie przedstawiciele firmy podkreślili przy tym, że nowe filmy od Warner Bros. będą dostępne w HBO Max już po 45 dniach od ich kinowej premiery i to bez żadnych dodatkowych opłat. Co przy tym istotne, otrzymaliśmy potwierdzenie, że ta informacja dotyczy również polskiego rynku.

HBO Max - ile kosztuje usługa?

Polskich cenników jeszcze nie znamy, ale spodziewamy się, że cena subskrypcji zostanie utrzymana na dotychczasowym poziomie, czyli 24,90 zł miesięcznie. W przypadku krajów takich jak Szwecja, Dania, Norwegia, Finlandia, Hiszpania i Andora, które dostaną dostęp do HBO Max już 26 października, klienci zapłacą za nowy streaming albo tyle samo, co za HBO GO, albo wręcz mniej niż do tej pory.

Oprócz tego HBO przygotowało promocję dla klientów, którzy zdecydują się opłacić abonament na rok z góry - w takiej sytuacji otrzymają aż cztery miesiące za darmo, co przy utrzymaniu się ceny na poziomie 24,90 zł miesięcznie oznaczałoby oszczędność 99,6 zł. Łatwo też policzyć, że za usługę w rozliczeniu rocznym będzie się płaciło o 1/3 mniej niż wynikałoby z miesięcznego cennika.

Podczas konferencji anonsującej debiut HBO Max w Europie przedstawiciele stacji pokazali dwa nowe klipy wideo. Jeden z nich to teaser "House of the Dragon", czyli prequela "Gry o tron", który w Polsce został zatytułowany "Ród Smoka" (a nie "Dom Smoka", jak wynikało z poprzednich materiałów promocyjnych HBO), a drugi to klip z "Peacemakera", czyli serialowego spin-offa "The Suicide Squad".

HBO Max - co oglądać w serwisie?

Na wymienienie wszystkich produkcji z bazy nie starczyłoby dnia, a w bibliotece HBO Max znajdą się m.in. tytuły Warner Bros. (takie jak "Harry Potter", "Godzilla vs. Kong", "Dunkierka", "Władca pierścieni", "Lśnienie" i "Mechaniczna pomarańcza") i filmy DC (w tym "Joker", "Wonder Woman 1984", "Aquaman", "Batman kontra Superman" i "Liga Sprawiedliwości Zacka Snydera"). Do tego dochodzą seriale HBO ("Gra o tron", "Rodzina Soprano", "Sukcesja", "Sceny z życia małżeńskiego", "Od nowa", "Seks w wielkim mieście" oraz "Euforia") i produkcje Max Originals ("Stewardesa", "Plotkara", "Wychowane przez wilki" oraz "Przyjaciele: Spotkanie po latach"), a uzupełniają je animowane produkcje familijne dla całej rodziny ("Tom i Jerry", "Atomówki" i "Zwariowane melodie").

Oprócz tego w HBO Max pojawią się hity lokalnych oddziałów HBO, w tym tych europejskich. Jak podają przedstawiciele firmy, wśród nadchodzących europejskich seriali oryginalnych znajdą się "Kamikaze" (Dania), "Todo lo Otro" (Hiszpania), "Do boju, Juan" (Hiszpania), "Garcia!" (Hiszpania), drugi sezon serialu "Przybysze" (Norwegia), "Ruxx" (Rumunia), "Informator" (Węgry) oraz dwa seriale prosto z Polski: "Odwilż" oraz "Warszawianka".

hbo max polska class="wp-image-1806370"
Zrzut ekranu z anglojęzycznej wersji aplikacji HBO Max

HBO Max vs HBO GO - nowa aplikacja

REKLAMA

Dostęp do usługi HBO Max będzie możliwy poprzez aplikację na smartfony, tablety, telewizory i konsole do gier, a do tego materiały wideo będzie można oglądać na komputerach poprzez przeglądarkę internetową. Cały czas czekamy na liście kompatybilnych sprzętów i trzymamy kciuki, aby dotychczasowi abonenci HBO GO nie zostali pozostawieni na lodzie.

Płatności za HBO Max będzie można dokonywać za pośrednictwem kart VISA oraz MasterCard, a także z wykorzystaniem usługi PayPal. Dostęp do streamingu będą oferować też partnerzy, a dotychczasowi klienci HBO GO mają zostać zmigrowani do nowej usługi z zachowaniem dotychczasowych danych logowania.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA