REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Seriale

Broadchurch nawiedzają duchy z przeszłości. Początek drugiego sezonu pokazuje, że prawdziwe emocje dopiero przed nami

"Broadchurch" to jeden z tych seriali, które głęboko zapadają w pamięć i urzekają niespiesznie rozwijającą się, choć misternie skonstruowaną intrygą. To także serial, którego największym atutem jest klimat. Budowanie napięcia, oddanie nieco mrocznej atmosfery małego miasteczka, w którym wszyscy się znają, ale tak naprawdę nie wiedzą o sobie prawdy - to wyszło twórcom "Broadchurch" znakomicie. Pierwszy sezon był intensywny, wyczerpujący, widz miał czuć się odpowiedzialny za wydarzenia, których także był świadkiem. Teraz przyszło poznać nam pokłosie chorej sytuacji. Pilot zapowiada, że będzie nie mniej emocjonująco. A może nawet bardziej?

06.01.2015
15:00
Broadchurch nawiedzają duchy z przeszłości. Początek drugiego sezonu pokazuje, że prawdziwe emocje dopiero przed nami
REKLAMA
REKLAMA

W drugim sezonie spotkamy duchy z przeszłości.

Po pierwsze, będziemy obserwować jak całe miasteczko, a w szczególności detektyw Ellie Miller i rodzina Latimerów, radzi sobie po śmierci Danny'ego Latimera i śledztwie w sprawie jego morderstwa.

Wydarzenia pierwszego sezonu skupiały się na dochodzeniu Miller i Aleca Hardy'ego, których zadaniem znaleźć było winnego zabójstwa chłopca. Obaj detektywi, choć spisali się znakomicie, wywrócili tym samym życie całej społeczności.

Po drugie, powróci tajemnicza sprawa Hardy'ego z czasów przed Broadchurch. Poznamy bohaterów wcześniejszego śledztwa i więcej szczegółów, jeśli chodzi o sam przebieg dochodzenia i motywację detektywa, a także jego świadków.

Wygląda na to, że niedostępny Alec Hardy w drugim sezonie stanie się nieco mniej enigmatyczny. Pilotażowy odcinek zwiastuje, że tym razem będziemy śledzić równocześnie obie sprawy - proces sądowy związany z zabójstwem syna Latimerów i próbę poradzenia sobie z konsekwencjami nierozwiązanego dochodzenia. Być może Hardy'emu uda się w końcu posadzić winnego na stołek oskarżonego.

Pierwszy odcinek drugiego sezonu "Broadchurch" pokazuje, że dopiero teraz sprawy naprawdę zaczną się komplikować, a kolejne wydarzenia mogą być jeszcze trudniejsze do udźwignięcia.

Broadchurch – Specials

Proces przeciwko winnemu zabójstwa Danny'ego Latimera zapowiada się na prawdziwą jatkę. Na sali rozpraw spotkają się dwie prawnicze bestie, niegdyś związane ze sobą zawodowo. Jak potoczy się ich walka? Czy to możliwe, aby mordercy udało się uniknąć kary?

Ciekawym wątkiem drugiej serii może też być relacja Ellie Miller i Aleca Hardy'ego.

Jak wiemy po pierwszym sezonie ci dwoje nie darzą się specjalną sympatią - mężczyzna zajął miejsce pani sierżant, tym samym pozbawiając ją awansu. Teraz przyjdzie im współpracować na gruncie w pewnym sensie prywatnym. Oboje tak naprawdę potrzebują swojej pomocy i są zdani na siebie nawzajem. Czy nowe okoliczności, w których się znaleźli, zaowocują przyjaźnią?

Pierwszy odcinek "Broadchurch" pozwala przypuszczać, że serial nie straci na swojej jakości, a wręcz przeciwnie - może okazać się jeszcze ciekawszy.

broadchurch sezon 2 latimer

Moje obawy związane z plotkami, że w drugim sezonie zostanie porzucony wątek kryminalny, nie są już aktualne. Przeszłość Hardy'ego i wątek sądowy będą stanowiły doskonałe połączenie, zwłaszcza dla kogoś, kto lubi zbrodnię i dramaty sądowe. Pilot wrzuca nas od razu w wir wydarzeń i stawia przed odbiorcami nowe problemy - być może 2 sezon "Broadchurch" będzie nieco bardziej dynamiczny. Cóż, nie obraziłabym się na to ani trochę.

REKLAMA

To, co nadal cieszy bezapelacyjnie, to świetne zdjęcia. Okolice, w których kręcono "Broadchurch" (m. in. w Portishead, West Bay) są piękne tak bardzo, że aż chciałoby się mieszkać w tym niewielkim miasteczku, mimo niebezpieczeństw, które tam czyhają. Cieszę się, że serial trzyma formę i zachęca do dalszego oglądania. Wątek z przeszłości bardzo mi odpowiada, bo wydaje się być czymś naturalnie wplecionym a także kwestią, którą chcemy poznać i która ciąży nam od pierwszego sezonu. Jestem zadowolona tym bardziej, że dzięki temu w serialu zobaczymy Jamesa D'Arcy'ego.

To będzie udany sezon. Mam nadzieję.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA