REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. TV
  3. Dzieje się /
  4. Media

„Śliczni chłopcy, ale stroje lodziarskie” – TVP nie posłuchała naszych rad i zadarła z fanami K-popu

Wywodzący się z Korei Południowej K-pop znowu narobił sporego zamieszania w polskich mediach. Po słynnej już awanturze wokół „Dzień dobry TVN”, w którym to programie dziennikarze wyśmiewali wygląd jednego z członków młodzieżowego zespołu BTS, podobną wpadkę zaliczyła Telewizja Polska. Jak można było się tego spodziewać — fani grupy zareagowali natychmiast.

12.06.2020
19:54
tvp w tyle wizji rafal ziemkiewicz krzysztof feusette k pop rasizm
REKLAMA
REKLAMA

Tak to jest, jak się nie słucha dobrych rad. Zaledwie kilka dni temu, przy okazji sesji Q&A Andrzeja Dudy na Facebooku, podczas której prezydenta spytano o „delegalizację K-popu”, ostrzegaliśmy, że heheszkowanie z przedstawicieli tego gatunku muzycznego może się źle skończyć.

Najwyraźniej nasze rady poszły w las, bo prowadzący „W tyle wizji” Rafał Ziemkiewicz i Krzysztof Feusette wpadli w tę samą pułapkę, co kilka miesięcy wcześniej dziennikarze „Dzień Dobry TVN” (prowadzący program nabijali się z wyglądu jednego z muzyków, a presja ze strony fanów zespołu BTS była tak duża, że stacja z Wiertniczej musiała wystosować oficjalne przeprosiny).

Stop calling me „lodziarz”, boomer.

Robiący furorę na całym świecie południowokoreański boysband BTS stał się obiektem drwin w programie „W tyle wizji” prowadzonym przez Rafała Ziemkiewicza i Krzysztofa Feusette. Nie wiedzieć dlaczego, publicyści nazwali członków grupy „lodziarzami”:

Śliczni chłopcy, ale stroje lodziarskie — kpił Feusette.

Rafał Ziemkiewicz nie byłby sobą, gdyby nie dorzucił swoich trzech groszy:

Troszkę takie NRD-owskie — dodał dziennikarz.

Potem padły słowa o „NRD-owski lodziarzach” (Feusette) i „skośnych” (Ziemkiewicz). Na reakcję fanów BTS nie trzeba było długo czekać:

Rafał Ziemkiewicz próbował dziś na Twitterze tłumaczyć, o co chodziło w „niefortunnej” wypowiedzi:

Część internautów zarzuciła mu jednak rasizm, nie tylko z powodu „lodziarzy”:

Jeszcze mniej przekonująco (zwłaszcza dla fanów K-popu) brzmią wyjaśnienia Krzysztofa Feusette:

A przecież wyraźnie ostrzegaliśmy...

Co prawda, jako „biedne dzieci rewolucji obyczajowej” powinniśmy już chyba na dobre zamilknąć, ale nieśmiało przypomnimy tylko o tym, że nie dalej jak parę dni temu, wystosowaliśmy w kwestii K-popu specjalne ostrzeżenie. Wszystko przez śmieszkującego prezydenta Andrzeja Dudę, który postanowił odpowiedzieć na pytanie o to, czy w jego programie wyborczym znalazł się taki podpunkt jak „delegalizacja K-popu”:

Choć urzędującemu prezydentowi udało się z sytuacji wybrnąć w miarę zwycięsko, okazuje się, że TVP poległa. Dlatego zachęcamy panów Rafała i Krzysztofa do śledzenia naszego portalu — może gdyby potraktowali nasze porady poważnie, teraz nie musieliby się głupio tłumaczyć w social mediach. Pozostajemy do waszych usług, nie ma za co.

REKLAMA

*Zdjęcie główne: Wikipedia/Korea.net

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA