REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Seriale
  3. Muzyka

Soundtrack z Californication - posłuchaj na sPlay!

Zgodnie z Waszymi sugestiami, czym prędzej na tapetę wziąłem soundtrack z Californication. 

08.04.2013
21:38
Soundtrack z Californication – posłuchaj na sPlay!
REKLAMA
REKLAMA

Szalone przygody Hanka Moody'ego, Churliego Runkle'a i jego przyjaciół mają fantastyczny klimat, na zbudowaniu którego chyba zresztą zależało twórcom serialu. Już sam jego tytuł odnosi się do pewnego stylu życia, a rock'n'rollowa muzyka doskonale podkreśla pewne elementy życia w zepsutym, ale wyluzowanym i szczęśliwym zarazem społeczeństwie.

Soundtrack Californication to mniej więcej 200 utworów, które na przestrzeni ostatnich sezonów  pojawiły się w tle akcji serialu - czasem w całości, czasem przez kilka sekund. Braliśmy wszystko, jak leci, dzięki czemu macie kompletną bazę muzyki w odróżnieniu od oficjalnych wydań, gdzie takich piosenek często jest raptem kilkanaście. Oczywiście tego typu zbiory kompletne rządzą się swoimi prawami, ale naszego kryterium doboru nie krytykowaliście przecież w przypadku Suits czy Supernatural.

Utwory pochodzą z sezonów 1-6, a więc zawierają w sobie piosenki z najnowszej serii serialu, która oficjalnie zakończy się w tym tygodniu (ale spisałem już swoje wrażenia z ostatniego odcinka, jeśli też jesteście już po premierze, to możecie dać znać czy czujecie się ukontentowani).

Warto pamiętać, że w Californication gościnnie występowali tacy muzycy jak RZA czy Marilyn Manson, również ich wykonania (oczywiście tylko te, które znalazły się w telewizji) można znaleźć w zebranym przez nas soundtracku. Niestety, serwisy streamingujące muzykę nie posiadają coverów Atticusa Fetcha, w którego rolę wcielił się sam Tim Minchin, ale jemu poświęciliśmy już osobny artykuł, do którego lektury gorąco zachęcamy.

REKLAMA

W całej zbieraninie znalazła się również jedna piosenka, która wprawdzie nie pojawiła się jeszcze w serialu, jednak jej obecność w zestawieniu wydała mi się obowiązkowa. Jestem zresztą przekonany, że David Duchovny i osoby pomagające mu w tworzeniu Californication, od samego początku trzymają ją na wielkie zakończenie. Domyślacie się, o jaki utwór chodzi?

Zachęcam też do podrzucania Waszych propozycji na soundtracki. Zostaną starannie rozważone, choć - oczywiście - mam już kilka ciekawych pomysłów w zanadrzu.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA