REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. TV
  3. VOD

Nowa apka Canal+ właśnie wjechała na iPhone’y

Canal+ zaliczył co prawda mały poślizg, ale już ją mamy. Aplikacja do obsługi telewizji przez internet jest już dostępna w sklepie App Store. Jest tylko jedna mała rzecz, na którą musicie uważać.

21.05.2020
22:32
canal-plus-test-2
REKLAMA
REKLAMA

Wczoraj na polskim rynku zaczął działać oficjalnie nowy serwis wideo na żądanie. Canal+, bo taką prostą nazwę otrzymała ta usługa, to nowe dziecko Platformy Canal+, które pozwala oglądać telewizję przez internet — zarówno w formie linearnych transmisji nadawanych na żywo, jak i wybranych audycji, w tym filmów, seriali i dokumentów, na życzenie.

Canal+ na start miał być dostępny od razu na komputerach oraz za pośrednictwem aplikacji. Obiecano nam, że wspierane będą od początku systemy iOS (smartfony), iPadOS (tablety), Android (smartfony i tablety), Android TV (telewizory i przystawki Smart TV) oraz tvOS (przystawki Apple TV). Coś jednak poszło nie tak i aplikacje zaliczyły małą obsuwę.

canal plus iOS iPhone App Store screenshot class="wp-image-405283"

Na szczęście w przypadku Apple’a czas oczekiwania dobiegł już końca, a aplikacja Canal+ jest już dostępna do pobrania.

Program pozwalający cieszyć się treściami udostępnionymi przez polski oddział Canal+ można znaleźć poprzez wpisanie frazy takiej jak np. Canal+ w wyszukiwarce sklepu App Store lub po kliknięciu z poziomu smartfona bądź tabletu Apple’a w ten link. Po instalacji pojawi się na pulpicie telefonu nowa czarna ikona z białym plusem podpisana… MyCanal. Skąd ta dziwna nazwa?

Canal+ to przetłumaczona i dostosowana do potrzeb naszego rynku aplikacja MyCanal przygotowana pierwotnie na potrzeby francuskiego rynku. Platforma Canal+ słusznie uznała, że wystarczy jej jeden VOD w obrębie całej grupy. Po pobraniu apki wystarczy więc wybrać Polskę z listy krajów, a po zalogowaniu się na swoje konto pojawi się nasza lokalna biblioteka.

Uważajcie tylko na małą pułapkę i nie wykupujcie subskrypcji Canal+ w App Storze.

Polska wersja Canal+ opłacana jest poprzez pobieranie określonej kwoty raz w miesiącu bezpośrednio z karty płatniczej klienta. Na start nie ma innych metod płatności takich jak BLIK, PayPal, PayU ani opcji opłacania subskrypcji poprzez Apple ID.

Ze zdumieniem dziś więc odkryłem, że w wyszukiwarce sklepu App Store można znaleźć opcję wykupienia subskrypcji na jeden miesiąc. Dotyczy ona jednak usługi MyCanal z Francji, dlatego nie klikajcie lepiej przycisku rozpoczynającego bezpłatny okres próbny z poziomu sklepu z aplikacjami na iPhone’y i iPady.

Na szczęście Canal+ można testować przez miesiąc za darmo, ale by z tej opcji skorzystać w polskiej wersji serwisu, trzeba się udać na stron ogladaj.canalplus.pl. To tam podaje się dane karty płatniczej.

PS. Nową wersję Canal+ udało mi się pobrać na dwa różne iPhone’y, ale na iPadzie i Apple TV cały czas wyświetla mi się starsza wersja. Możliwe, że propagacja aktualizacji w App Storze jeszcze chwilę potrwa. Jeśli jeszcze jej nie widzicie — cierpliwości! To już naprawdę ostatnia prosta.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA