1. Rozrywka
  2. VOD

Schyłek lata i jesień to nie koniec świata. Popraw sobie humor nowościami CANAL+ online

Lokowanie produktu: Canal+

Jesień za pasem, a to oznacza tylko jedno – więcej nowych seriali i filmów. W CANAL+ online w tym miesiącu obsypało nowościami. Sprawdzamy premiery serwisu na wrzesień 2021.

24.09.2021
11:45
canal plus online wrzesień nowości

Minęły już czasy, kiedy niewiele się dzieje latem na rynku filmów i seriali. Wciąż trzeba jednak przyznać, że to właśnie jesień wyznacza początek wzmożonej liczby premier. W CANAL+ online wrzesień jest mocno sensacyjny i kryminalny – to właśnie wielbiciele tych gatunków będą najbardziej ukontentowani nową ofertą platformy. Ale w serwisie streamingowym znajdziemy w tym miesiącu także filmowe premiery z polskimi akcentami, m.in. „Skłodowską”, poświęconą Marii Skłodowskiej-Curie, i „Szarlatana” w reżyserii Agnieszki Holland.

Nowości w CANAL+ online. Nie przegap tych seriali i filmów:

 class="wp-image-1798744"
© Warner Bros. International Television Production Finland

„Pokój 301” to fińsko-brytyjski serial Kate Ashfield, brytyjskiej aktorki i scenarzystki znanej z „Wysypy żywych trupów” i „Urodzonego mordercy”. Kryminał skupia się na losie rodziny Kurtiich. Ich historia naznaczona jest trudną przeszłością. Wydawać by się mogło, że jakoś wspólnie poradzili sobie z tragiczną śmiercią dwuletniego syna, zastrzelonego przez inne dziecko. Jednak po 12 latach od tego wydarzenia przychodzi do nich list. To, co w nim znajdą, odnowi dawne bolączki, ale też wywróci ich w miarę bezpieczny status quo. Serial liczy sześć odcinków.

Serial obejrzysz tutaj.

 class="wp-image-1798747"
© 2021 Universal Content Productions LLC. All Rights Reserved.

„Dr Death” przedstawia prawdziwą historię, która wstrząsnęła Ameryką. Christopher Duntsch to mężczyzna, który w lekarskim kiltu dokonał wielu morderstw i okaleczeń swoich pacjentów. Z racji tych wydarzeń zyskał przydomek „Doktor Śmierć”. Duntsch został skazany za swoje przestępstwa na dożywocie. „Dr Death” to fabularne przedstawienie wspomnianych wydarzeń. W główną rolę wcielił się Joshua Jackson, znany z „Jeziora marzeń” i „The Affair”. Na ekranie partnerują mu Alec Baldwin i Christian Slater.

Serial obejrzysz tutaj.

 class="wp-image-1798753"
© Lady Dicks Season 1 Inc., 2021 ALL RIGHTS RESERVED.

Takie historie uwielbiają wszyscy maniacy seriali kryminalnych. Tytułowe Duff i Wazowski to para policjantek o imionach Sam i Kelly. Dwie kobiety prowadzą razem śledztwa i rozwiązują sprawy. Wszystko byłoby w porządku, gdyby nie fakt, że różni je praktycznie wszystko poza wiekiem: pochodzenie, rasa, charaktery i podejście do wykonywanej pracy. W główne postaci wcieliły się Mederith MacNeil (znana z „Podróży w czasie: najczęściej zadawane pytania”, „Dobranoc, kochanie”) oraz Adrienne C. Moore (wystąpiła w „Orange Is the New Black”, „Shaft”). Serial liczy dziesięć odcinków.

Serial pojawi się 22 września w serwisie Canal+ online.

 class="wp-image-1798762"
© Top Hat Productions

Film dokumentalny „11 września – historie ocalałych” to produkcja poświęcona zamachom z 11 września 2001 roku. Produkcja powstała właśnie z okazji 20. rocznicy tych tragicznych w skutkach wydarzeń. Jego autorem jest laureat nagród BAFTA, Arthur Cary. Podczas seansu poznajemy m.in. wspomnienia osób, które ocalały, bliskich tych, który odeszli i świadków ataków na WTC i Pentagon. Tym wypowiedziom towarzyszą materiały archiwalne. „11 września – historie ocalałych” to opowieść o konsekwencjach katastrofy, zmianach cywilizacyjnych, jakie dokonały się w Ameryce i na świecie, ale też intymna historia osób, którym ten dzień zmienił całe życie.

Film obejrzysz tutaj.

 class="wp-image-1798777"
Dystrybucja Sundance Film Holdings LLC

„Z zimną krwią – morderstwo rodziny Clutterów” to serial dokumentalny. Produkcja przedstawia wydarzenia, które były na ustach całej Ameryki i zainspirowały Trumana Capote’a do napisania książki pt. „Z zimną krwią”. W 1959 roku w miasteczku Holcomb w Kansas zamordowano czterosobową rodzinę Clutterów. O to zabójstwo oskarżono dwóch byłych więźniów. Mężczyźni chcieli obrabować dom, ale łup wyniósł… 50 dolarów. Produkcja przedstawia wydarzenia z tamtego feralnego okresu – samego morderstwa i procesu.

Serial obejrzysz tutaj.

 class="wp-image-1798780"
© 2019 The Silencing LLC. ALL RIGHTS RESERVED.

Główną rolę w tym thrillerze zagrał Nikolaj Coster-Waldau, znany z roli Jaimiego Lannistera z kultowego już serialu „Gra o tron”. Tym razem aktor wcielił się w Rayburna Swansona, mężczyznę, który po śmierci córki wybrał samotność. Swanson odciął się od świata zewnętrznego – mieszka w lesie i nadużywa alkoholu. Pewnego dnia widzi dziewczynę, która przypomina mu jego zmarłą córkę. Ta ucieka przed napastnikiem. Zdarzenie będzie początkiem intrygi, której bohaterem będzie nie tylko Swanson, ale i pani szeryf. Czy uda im się dogonić przestępcę?

Film obejrzysz tutaj.

 class="wp-image-1798783"
Dystrybucja Cineman

„Skłodowska” opowiada o polskiej noblistce, Marii Skłodowskiej-Curie. W tytułową postać wcieliła się Rosamund Pike. Film skupia się na życiu Polki, która do tej pory inspiruje pokolenia. „Skłodowska” jest adaptacją komiksu Lauren Redniss pt. „Radioactive: Marie & Pierre Curie. A Tale of Love and Fallout”. Oprócz Pike na ekranie zobaczymy m.in. Anyę Taylor-Joy i Sama Rileya. Za reżyserię odpowiada Marjane Satrapi, znana m.in. z animacji „Persepolis” (Satrapi jest autorką komiksu i współreżyserką filmu).

Film obejrzysz tutaj.

 class="wp-image-1798786"
Dystrybucja Gutek Film

Film Agnieszki Holland przedstawia sylwetkę czechosłowackiego uzdrowiciela, Jana Mikolaska, żyjącego w latach 1887-1973. Obraz pokazuje życie tytułowego szarlatana w różnych okresach historii Czechosłowacji, a sytuacja polityczno-społeczna jest tłem dla jego leczniczych działań, które budziły wiele emocji i były wykorzystywane przez władze państwa. Produkcja została nagrodzona PNF Orzeł i pięcioma Czeskimi Lwami (w tym dla najlepszego filmu). W główną rolę wcielił się Ivan Trojan.

Film obejrzysz tutaj.

* Zdjęcie główne: Dystrybucja Gutek Film

Lokowanie produktu: Canal+
Najnowsze
Zobacz komentarze