1. Rozrywka
  2. Seriale

Masz niedosyt po „Kruku”? Oto 9 seriali kryminalnych, które warto obejrzeć w CANAL+ online

Lokowanie produktu

„Kruk” to jeden z najlepszych seriali ostatnich lat, ale właśnie się zakończyła emisja jego 2. sezonu i widzowie czują niedosyt. Na szczęście w ofercie CANAL+ online można znaleźć wiele innych świetnych seriali kryminalnych, które warto zobaczyć.

20.08.2021
16:50
canal plus seriale kryminalne 0 kruk

CANAL+ ma w swoim portfolio wiele różnych seriali oryginalnych kręconych w naszym ojczystym języku, ale sześcioodcinkowy „Kruk” w reżyserii Macieja Pieprzycy, który debiutował w 2018 r. z pierwszym sezonem zatytułowanym „Szepty słychać po zmroku”, wyróżnia się na tle pozostałych polskich produkcji w odcinkach. W tytułowego komisarza Adama wcielił się tutaj Michał Żurawski.

Druga seria z nowym podtytułem, czyli „Czorny Woron nie śpi”, była emitowana na antenie CANAL+ oraz w serwisie VOD tejże stacji przez ostatnie sześć tygodni, a na trzeci sezon, jeśli taki w ogóle powstanie, możemy poczekać nawet kilka lat. Dobra wiadomość jest taka, że w ofercie CANAL+ online można znaleźć liczne inne seriale kryminalne, które warto obejrzeć w oczekiwaniu na powrót „Kruka”.

canal plus seriale kryminalne 8 paris police 1900 class="wp-image-1776010"
Serial „Paris Police 1900” można obejrzeć w CANAL+ online

Paris Police 1900

Serial cofa nas w czasie do przełomu XIX i XX w. Na ulicach Paryża nacjonaliści biją się z anarchistami, podczas gdy stołeczna prefektura jest areną walki o wpływy. W tej rzeczywistości młody detektyw Antoine Jouin rozpoczyna dochodzenie, które ma na celu ujawnienie sprawcy zabójstwa po wyłowieniu z Sekwany okaleczonych zwłok, ale z biegiem czasu okazuje się, że na szali jest bezpieczeństwo republiki…

canal plus seriale kryminalne 9 ja siostry class="wp-image-1776007"
Serial „Jak siostry” można obejrzeć w CANAL+ online

Jak siostry

Wartym uwagi serialem w ofercie CANAL+ online jest islandzka produkcja „Jak siostry”, na którą składa się sześć odcinków. Fabuła rozpoczyna się od odnalezienia na żwirowisku szczątków nastolatki zaginionej ćwierć wieku temu, co skłania policję do wznowienia dochodzenia w starej sprawie. Z tego powodu trzy kobiety, które pamiętają wydarzenia sprzed lat, muszą zrobić rachunek sumienia.

canal plus seriale kryminalne 7 dlaczego kobiety zabijaja class="wp-image-1776013"
Serial „Dlaczego kobiety zabijają” można obejrzeć w CANAL+ online

Dlaczego kobiety zabijają

Zaczynamy od śledzenia wydarzeń w trzech liniach czasowych. Ta najstarsza cofa nas aż do 1963 r. i chwili, gdy świat Beth Ann Stanton runął w gruzach — dowiedziała się, że zdradza ją mąż. Blisko dwie dekady później, czyli w 1984 r., Simone Grove odkrywa z kolei, że jej trzeci mąż jest gejem i ma romans z młodszym mężczyzną, a w 2019 r. żyjąca w otwartym związku Taylor Harding zaprasza do domu kochankę…

canal-plus-seriale-kryminalne-5-moscow-noir class="wp-image-1776664"
Serial „Moscow Noir” można obejrzeć w CANAL+ online

Moscow Noir

„Moscow Noir” to opowieść o szwedzkim finansiście, który w 1999 r. pracuje dla moskiewskiego banku. Tom Blixen, bo to o nim mowa, jest młodym i ambitnym człowiekiem, ale jego pozycja na rynku pracy jest zagrożona. Szansę na poprawę swojego statusu widzi dopiero w momencie, gdy przyjaciel Fredrik prosi go o pomoc.

canal-plus-seriale-kryminalne-6-leonardo class="wp-image-1776670"
Serial „Leonardo” można obejrzeć w CANAL+ online

Leonardo

Serial osadzony jest fabularnie na początku XVI w. Jego głównym bohaterem jest Leonardo da Vinci, który zostaje oskarżony o zabójstwo swojej muzy, czyli Caterine da Cremony. Bohatera poznajemy podczas przesłuchania, podczas którego snuje opowieści dotyczące jego najważniejszych dzieł.

canal plus seriale kryminalne 1 belfer class="wp-image-1776031"
Serial „Belfer” można obejrzeć w CANAL+ online

Belfer

W tym serialu pierwsze skrzypce gra Maciej Stuhr, który wcielił się w tytułowego bohatera, który powraca w rodzinne strony do Dobrowic. Lokalną społecznością wstrząsnęła chwilę wcześniej śmierć młodej dziewczyny, a w pierwszym sezonie Paweł Zawadzki, gdyż tak się zwie nauczyciel przybyły w Warszawy, próbuje wyjaśnić okoliczności, jakie doprowadziły do tej tragedii.

canal plus seriale kryminalne 2 zmijowisko class="wp-image-1776028"
Serial „Żmijowisko” można obejrzeć w CANAL+ online

Żmijowisko

Siedmiodocinkowa opowieść o grupie trzydziestoparolatków, którzy znają się ze studiów jest adaptacją prozy Wojciecha Chmielarza. Po latach wyjeżdżają z dziećmi na wakacje do tytułowego letniska, ale podczas jednej z zakrapianych alkoholem imprez dochodzi do tragedii — w niewyjaśnionych okolicznościach znika 15-letnia córka Arka i Kamili, Ada. Rok później ojciec wraca na miejsce tragedii, aby wznowić poszukiwania.

canal plus seriale kryminalne 4 krol class="wp-image-1776022"
Serial „Król” można obejrzeć w CANAL+ online

Król

W zeszłorocznej ośmioodcinkowej serialowej adaptacji powieści Szczepana Twardocha pod tym samym tytułem spotykają się żydzi i antysemici oraz gangsterzy i pięściarze na chwilę przed wybuchem II wojny światowej. Widzowie mogą śledzić w „Królu” (do bycia którym aspiruje bokser Jakub Szapiro, czyli członek gangu Kuma Kaplicy) nie tylko walki uliczne pomiędzy narodowcami i socjalistami, ale też polityczne intrygi.

canal plus seriale kryminalne 3 klangor class="wp-image-1776025"
Serial „Klangor” można obejrzeć w CANAL+ online

Klangor

Akcja tego składającego się z ośmiu odcinków serialu kryminalnego rozpoczyna się w chwili, gdy psycholog więzienny Rafał Wejman (Arkadiusz Jakubik) odmawia Emilowi Knapikowi (Konrad Eleryk) przeniesienia do innej celi. Gdy w wyniku zażycia dopalaczy umierają współwięźniowie Knapika, ten trafia do szpitala, z którego później ucieka. Wejman z kolei planuje odwiedzić wraz z córkami pracującą w Niemczech żonę Magdę (Maja Ostaszewska), ale jedna z jego latorośli się buntuje…

Oprócz tego w CANAL+ online można znaleźć fenomenalne seriale HBO.

Na mocy umowy pomiędzy CANAL+ i HBO w serwisie VOD stacji o francuskim rodowodzie można znaleźć treści należące do amerykańskiego giganta. Dzięki temu jego abonenci mogą uzyskać dostęp do takich hitów jak „Ślepnąć od świateł”, „Pakt” czy „Wataha”, które fanom komisarza Adama Kruka również powinny przypaść do gustu!

*Materiał został przygotowany we współpracy z CANAL+.

Lokowanie produktu
Najnowsze
Zobacz komentarze