REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. VOD

CANAL+ z klasą rozjeżdża pirackie serwisy. Musieli zapłacić i jeszcze robią im teraz reklamę

CANAL+ pięknie zemścił się za piractwo internetowe. Administrator rapid.net i kilku podobnych stron musiał wyłączyć swoje portale, a teraz zapłaci za naruszanie praw autorskich. Co ciekawe, popularne pirackie domeny są teraz wykorzystywane do... budowania świadomości wśród internautów.

22.07.2022
11:31
canal plus online piractwo rapidu darkw
REKLAMA

Dołącz do Amazon Prime z tego linku, skorzystaj z promocji (30 dni za darmo) i kupuj taniej podczas pierwszego Amazon Prime Day w Polsce.

Sekcja dw. z Piractwem CANAL+ Polska S.A., w ramach prowadzonego przez siebie monitoringu sieci, wykryła setki tysięcy należących do spółki plików z filmami i serialami w serwisach, gdzie w żadnym razie nie powinny się znaleźć. Mowa o zarządzanych przez tego samego admina rapidu.net, darkw.pl i freshfile.pl, które z pewnością część z was kojarzy. Portale do niedawna umożliwiały nielegalne udostępnianie i rozpowszechnianie seriali i filmów. CANAL+ obserwowało je już od 2019 roku.

REKLAMA

Rozpoczęta batalia przyniosła oczekiwane skutki, a wspominania firma wcale nie brała w niej udziału w pojedynkę. Google na wniosek ponad 600 podmiotów z całego świata (w tym CANAL+ Polska, HBO, Fox, Disney, Netflix, CD Projekt i TVN), usunął ponad 12,6 miliona mogących naruszać prawo autorskie adresów URL z wyników wyszukiwania. Niedługo potem admin rapidu.net, darkw.pl i fresfile.pl zawiesił te adresy i zawarł porozumienie z CANAL+ Polska. Na czym ono polega?

Zemsta CANAL+ za piractwo internetowe.

Jak podaje marketing CANAL+ na oficjalnej stronie internetowej, administrator musiał uznać roszczenia firmyi obiecać naprawić wyrządzoną szkodę. W jaki sposób? Po pierwsze (i oczywiste) - musi zapłacić ustaloną przez poszkodowanego kwotę. Po drugie - podjąć działania zapobiegające podobnym naruszeniom w przyszłości. W związku z tym admin przerwał funkcjonowanie stron, zobowiązał się, że w przyszłości nie będzie prowadził podobnych serwisów, a ponadto przekazał CANAL+ domeny rapidu.net i darkw.pl. Teraz są wykorzystywane do budowania świadomości wśród dotychczasowych użytkowników serwisów. Po wpisaniu starych adresów widzimy poniższy komunikat:

REKLAMA
 class="wp-image-1996255"
Canal+ pod adresem rapidu.net

CANAL+ Polska od dawna walczy z piratami internetowymi i swego czasu chwalił się nawet usunięciem ponad 2 tys. nielegalnych źródeł z serialem "Żmijowisko". Z inicjatywą na wzór przejęcia rapidu.net nie mieliśmy wcześniej do czynienia w Polsce. Nie da się ukryć, że CANAL+ rozegrało całą tę akcję z klasą. Postawili na swoim, zamknęli szkodzące im serwisy, dogadali się z ich adminem i przerobili popularne adresy URL na własną reklamę. To zakończona spektakularnym sukcesem antypiracka akcja i racjonalne podejście do ochrony własności intelektualnej przy jednoczesnej chęci edukowania i promowania legalnych ofert.

Disney+ zadebiutował w Polsce. Tutaj kupisz go najtaniej.

Publikacja zawiera linki afiliacyjne Grupy Spider's Web.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA