REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Muzyka

Chester Bennington zaśpiewał w piosence Lamb of God. Muzycy opublikowali utwór na YouTubie

Samobójcza śmierć Chestera Benningtona poruszyła świat. Muzyk od lat mierzył się depresją, ale nikt nie spodziewał się, że dojdzie do tak wielkiej tragedii. Bennington do samego końca pracował. Właśnie opublikowano nieznaną wcześniej piosenkę, którą stworzył we współpracy z Lamb of God.

09.01.2019
21:11
chester bennington cross off
REKLAMA
REKLAMA

Chester Bennington był jednym z dwójki wokalistów jednego z najpopularniejszych zespołów początku XXI wieku - Linkin Parku. Grupa założona w Kalifornii we wcześniej niespotykany sposób łączył elementy metalu, rocka, rapu i elektroniki. Utwory Linkin Parku były pełne energii i pomysłowości. Wszystko to sprawiło, że dwie pierwsze płyty zespołu odniosły olbrzymi sukces finansowy i artystyczny.

Kolejne lata nie były równie udane. Grupa coraz mocniej eksperymentowała ze swoim brzmieniem. Lecz często były to nieudane próby. Ostatnia płyta Linkin Parku „One More Light” przelała czarę goryczy. Niestety, oprócz racjonalnych argumentów i sensownej krytyki na muzyków wylała się też lawina hejtu. Nie sposób powiedzieć, czy przyczyniło się to do tragicznej w skutkach decyzji wokalisty.  Wiadomość o nagłej śmierci Chestera Benningtona zaskoczyła wielbicieli zespołu Linkin Park i pozostałych członków zespołu. Muzyka znaleziono martwego 20 sierpnia 2017 roku w swojej rezydencji w Los Angeles. W chwili śmierci miał 41 lat.

Chester Bennington Cross off - gdzie usłyszeć utwór?

Do dzisiaj niejasna jest przyszłość zespołu bez Benningtona. Każdy z pozostałych członków zespołu musiał poradzić sobie na swój sposób z tą stratą. Mike Shinoda, drugi wokalista Linkin Parku, nagrał solową płytę, na której rozliczał się ze śmiercią przyjaciela. Co prawda, niedługo później wybuchły podsycane przez rodzinę Benningtona pogłoski, że nie był to autentyczny żal, ale album „Post Traumatic” został doceniony przez krytykę.

Zupełnie niespodziewanie okazało się, że nie usłyszeliśmy jeszcze wszystkich nagrań, w których występuje zmarły muzyk. Wokalistę zaproszono do współpracy nad piosenką Cross off na nowym albumie metalowego zespołu Lamb of God pt. „Anesthetic”. Płyta trafi do sprzedaży 1 marca. O tym, że Bennington zdołał przed śmiercią nagrać wokal, poinformował gitarzysta Lamb of God, Mark Morton. To również on opublikował utwór na serwisie YouTube wraz z teledyskiem przedstawiającym tekst.

Cross off to piosenka zdecydowanie bardziej w stylu Lamb of God niż Linkin Parku.

To szybki utwór, pełen krótkich solówek gitarowych. Bennington daje jednak popis swoich umiejętności do przechodzenia między growlem i czystym, melodyjnym śpiewem. Fani muzyka z pewnością ucieszą się, że usłyszą jego śpiew po raz kolejny (i zapewne ostatni) w nowej piosence. Ale będzie to zapewne radość podszyta smutkiem.

REKLAMA

_________________________________________________________________________________________

Dziękujemy, że wpadłeś do nas poczytać o filmach i serialach. Pamiętaj, że możesz znaleźć nas, wpisując adres rozrywka.blog.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA