REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Muzyka

Childish Gambino nie zamierza być grzeczny. This is America to manifest wkurzonego obywatela

Childish Gambino nie wytrzymał - zapowiadał odpoczynek od muzyki, tymczasem opublikował nowy utwór This is America. A do niego świetny klip. Jeszcze nie wiadomo czy to zapowiedź nowej płyty.

07.05.2018
13:51
Childish Gambino zaprezentował nowy kawałek This is America
REKLAMA
REKLAMA

W 2016 roku Childish Gambino nagrał świetnie przyjętą płytę Awaken, My Love! Po tej premierze miał odpocząć od muzyki. Tymczasem zaprezentował nowy, mocno zaangażowany społecznie utwór This is America. Podczas występu w Saturday Night Live w miniony weekend zagrał jeszcze jeden nowy kawałek - Saturday.

O Gambino na pewno już nieraz słyszeliście pod jego prawdziwym imieniem i nazwiskiem - Donald Glover. Skąd możecie go znać? Po pierwsze - Glover jest współtwórcą i gra jedną z głównych ról w serialu Atlanta. Po drugie - wcielił się w rolę Lando Calrissiana w filmie Han Solo: Gwiezdne wojny – historie. Po trzecie - Glover podkładać będzie głos Simbie w kinowej wersji Króla Lwa.

Muzyczna aktywność Glovera od lat idzie w parze z filmową.

REKLAMA

Nie potwierdzono informacji czy nowe kawałki są zapowiedzią kolejnego albumu. Wiemy za to na pewno, że Gambino jest wkurzony na Amerykę, w której żyje. Na strzelanie do bezbronnych ludzi i na sytuację czarnoskórych obywateli. Nie zawsze odnośniki znaleźć można w tekście, sygnały nadawane są też za pomocą kadrów teledysku. Glover krytykuje Amerykę w takiej postaci, w jakiej widzi ją teraz. Pije do sposobu relacjonowania życia poprzez social media, do sztucznych uśmiechów i póz.

Nawiązuje także za pomocą kadrów teledysku do spraw poważniejszych, np. terroryzmu czy kwesti pozwolenia na posiadanie broni. Jest w tym sporo szydery, ale przesyłanej z umiarem i smakiem. A wiadomo, że Glover ma niezłe poczucie humoru i zmysł obserwacji, co wiemy chociażby dzięki serialowi Atlanta. Jeśli dobrze odczytuję jego zamiary - nie zamierza być grzeczny.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA