REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Filmy

To będzie hit na miarę „Twojego Vincenta”? Zakończono zdjęcia do animacji „Chłopi”

Zakończyły się zdjęcia do animacji „Chłopi” opartej na noblowskiej powieści Władysława Reymonta. Za produkcję odpowiadają Dorota Kobiela i Hugh Welchman, twórcy nominowanego do Oscara „Twojego Vincenta”.

02.11.2020
13:42
chlopi animacja dorota kobiela hugh welchman
REKLAMA
REKLAMA

Właśnie zakończono zdjęcia do animacji „Chłopi”. To kolejna wspólna produkcja Doroty Kobieli i Hugh Welchamana, autorów nominowanego do Oscara „Twojego Vincenta”. Film oparty na nagrodzonej Literacką Nagrodą Nobla powieści Władysława Reymonta ma trafić do dystrybucji w 2022 roku.

W sieci dostępny jest już zwiastun koncepcyjny „Chłopów”, dający pewien przedsmak tego, co czeka nas w 2022 roku:

„Chłopi”: co wiemy o animacji?

Podobnie jak „Twój Vincent”, „Chłopi” powstają pod patronatem sopockiego studia BreakThru Films. Zakończony etap zdjęciowy jest pierwszą fazą pracy nad produkcją, która powstaje w technice animacji malarskiej. Obecnie trwa poszukiwanie malarzy w studiach w Polsce, Serbii i Ukrainie, którzy rozpoczną kolejny etap pracy nad filmem na początku przyszłego roku.

Czeka nas ogrom pracy. Technika, którą wybraliśmy, jest trudna i czasochłonna, ale dzięki „Twojemu Vincentowi" wiemy, że przeniesienie malarstwa olejnego na duży ekran daje magiczny efekt

— mówi Piotr Dominiak, dyrektor artystyczny studia BreakThru Films.

Premierę filmu zaplanowano na 2022 rok. Natomiast wiemy już, że BreakThru Films podpisało umowę na zagraniczną dystrybucję tytułu z francuskim studiem The Jokers (to samo studio dystrybuowało obsypany nagrodami film „Parasite”). Polskim dystrybutorem animacji jest Next Film.

„Chłopi”: kto w obsadzie?

Next Film udostępnił zdjęcia z planu „Chłopów”. Widzimy na nich m.in. Dorotę Kobielę, reżyserkę animacji, a także aktorów wcielających się w poszczególnych bohaterów: Jagnę gra Kamila Urzędowska, Hankę Sonia Mietielica, a Borynę Mirosław Baka. W pozostałych rolach pojawiają się Maciej Musiał, Małgorzata Kożuchowska, Julia Wieniawa, Dorota Stalińska, Ewa Kasprzyk, Sonia Bohosiewicz, Robert Gulaczyk, Andrzej Konopka i Mateusz Rusin.

Chlopi Dorota Kobiela class="wp-image-458302"
Dorota Kobiela/Fot. Next Film
 class="wp-image-458305"
Kamila Urzędowska/ Fot. Next Film
 class="wp-image-458308"
Sonia Bohosiewicz/ Fot. Next Film
 class="wp-image-458314"
Mirosław Baka/fot. Next Film
Stalinska Chlopi class="wp-image-458317"
Dorota Stalińska/Fot. Next Film
REKLAMA

*Zdjęcie główne: Maciej Musiał/Fot. Next Film

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA