REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Książki

Jeszcze w tym roku wyjdzie nowa książka J. K. Rowling. Bliżej jej do „Toy Story” niż „Harry'ego Pottera

„The Christmas Pig” to pierwsza książka dla dzieci, którą J.K. Rowling napisała od czasów zakończenia serii o nastoletnim czarodzieju. Dorośli fani Harry'ego Pottera mogą poczuć się niepocieszeni. No, chyba że mają dzieci 8+.

13.04.2021
21:21
christmas pig nowa książka j. k. rowling
REKLAMA

Nowa książka J. K. Rowling nie będzie w ogóle związana z uniwersum, którego centralnym punktem jest Hogwart. Pojawi się w niej za to dużo przygód i magii. Opowie o chłopcu o imieniu Jack i więzi, która łączy go z jego ulubioną przytulanką. Zrobi on wszystko, by odzyskać swój ukochany skarb.

REKLAMA

Jack uwielbia swoją przytulankę. Jest z nim zawsze, na dobre i na złe. Aż pewnego dnia, w Wigilię, staje się coś strasznego. Pluszowa zabawka ginie. Na szczęście wieczór wigilijny to czas pełen cudów. W tę noc życie wstępuje nawet w zabawki. Christmas Pig, nowa przytulanka Jacka (beznadziejny zamiennik starej), ma śmiały plan. Udadzą się razem w magiczną podróż, aby odnaleźć to, co utracone, i ocalić najlepszego przyjaciela, jakiego Jack kiedykolwiek miał…

Informacja prasowa

J. K. Rowling w latach 1997-2007 wydała siedem książek składających się na słynną serię o Harrym Potterze. Oprócz tego napisała też spin-offy w postaci „Fantastycznych Zwierząt” oraz wzięła udział w pisaniu sztuki teatralnej „Harry Potter i przeklęte dziecko” o dorosłym życiu czarującego okularnika. W 2012 wypuściła „Trafny wybór” pierwsza powieść dla dorosłych czytelników, a potem szła za ciosem pisząc pod pseudonimem serie powieści o detektywie Cormoranie Strike'u. W 2020 jej „Niespokojna krew” spotkała się z gigantyczną krytyką, a pisarce zarzucono transfobię.

Również w zeszłym roku skierowała się w stronę najmłodszych i napisała baśń „Ikabog”, która ukazała się w internecie, by dzieci mogły ją czytać w czasie lockdownu. Później została też wydana na papierze. Jesienią w nasze ręce wpadnie kolejna książka, która może być początkiem nowej, przebojowej serii. Nie jest podany jeszcze polski jej polski tytuł, ale w wolnym tłumaczeniu to po prostu „Świąteczna Świnka”. „The Christmas Pig” ukaże się nakładem wydawnictwa Media Rodzina.

REKLAMA

The Christmas Pig” J. K. Rowling z ilustracjami Jima Fielda wyjdzie w Polsce tego samego dnia co na niemal całym świecie. Globalna premiera książki została zaplanowana na 12 października 2021 roku.

*zdjęcie główne: Photography Debra Hurford Brown © J.K. Rowling 2018

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA