REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Książki

Co najchętniej czytają Polacy? Luty 2015 – TOP 10

To już czternasta edycja prowadzonego przez nas rankingu najpopularniejszych e-booków miesiąca, opracowywanego na podstawie danych sprzedażowych dostarczanych przez najpopularniejsze polskie e-księgarnie. Jednocześnie pierwsza nie zdominowana przez beletrystykę, która tym razem zajęła tylko pięć z dziesięciu możliwych pozycji. Warto też zauważyć, że w lutym najchętniej sięgaliśmy po pozycje polskich autorów.

09.03.2015
12:07
Co najchętniej czytali Polacy w lutym 2015 roku?
REKLAMA
REKLAMA

"Najgorszy człowiek na świecie", Małgorzata Halber

najgorszy człowiek na świecie

Historia Krystyny, młodej, przebojowej i wygadanej kobiety pracującej w telewizji, która chętnie sięga po kieliszek. Dla odwagi, dobrego humoru, żeby się dobrze bawić i żeby się nie bać. Przed szkołą, po pracy, w trakcie imprezy - kiedy tylko się da. Bo wszyscy tak robią. Przed trzydziestką Krystyna chce rzucić picie i uwolnić od niego swoje ciało i umysł. To opowieść o nałogu, wychodzeniu z niego i o odwadze, by na przekór światu, wreszcie móc po prostu być sobą. Więcej możecie przeczytać w naszej recenzji.

Książka dostępna w e-księgarniach: Woblink

"Ziarno prawdy", Zygmunt Miłoszewski

ziarno prawdy

"Ziarno prawdy to druga część trylogii kryminalnej o prokuratorze Teodorze Szackim. Tym razem Szacki przenosi się do Sandomierza, gdzie spada na niego sprawa tajemniczego morderstwa znanej i powszechnie lubianej działaczki społecznej. Prowadząc śledztwo natyka się na ścianę milczenia ze strony lokalnej społeczności. Gdy w mieście wybucha panika i odżywa stara legenda o krwi i o mordujących chrześcijan Żydach, prokurator usiłuje odnaleźć wśród mnożących się, fałszywych poszlak ziarno prawdy. 30 stycznia do kin weszła ekranizacja książki, z Robertem Więckiewiczem w roli Teodora Szackiego.

Książka dostępna w e-księgarniach: Legimi, Publio

"Anatomia kłamstwa", Philip Houston, Michael Floyd, Susan Carnicero, Don Tennant

anatomia kłamstwa

Każdego dnia słyszymy dziesiątki kłamstw. Nie wszystkie z nich da się przejrzeć. Ale - jak zapewniają autorzy "Anatomii kłamstwa" - wiele z nich, dzięki zrozumieniu całego procesu i opanowaniu umiejętności stawiania odpowiednich pytań, owszem. Ta napisana przez byłych agentów CIA książka pozwala poznać i zgłębić szereg metod oraz technik kłamania, dzięki którym będziemy w stanie lepiej odróżnić fałsz od prawdy i zorientować się, kiedy jesteśmy okłamywani. Poparta licznymi przykładami i uzupełniona o praktyczne ćwiczenia pozycja to obowiązkowa lektura dla każdego, kto woli znać gorzką prawdę niż słodkie kłamstwa.

Książka dostępna w e-księgarniach: Ebookpoint, Legimi, Publio, Woblink

"Absurdy PRL-u", Piotr Lipiński, Michał Matys

Absurdy-PRL-u

Okres PRL-u to temat bardzo wdzięczny. Młodsze pokolenia kojarzą go wyłącznie z anegdot - o sklepowych półkach, na których stał wyłącznie olej, braku papieru toaletowego czy towarach na kartki. Piotr Lipiński i Michał Matys w swojej książce usiłują przybliżyć czytelnikom ten czas, tropiąc najbardziej absurdalne z dzisiejszego punktu widzenia sytuacje i wyjaśniając, co za nimi stało i z czego one wynikały. W tym i tę najbardziej zagadkową - jakim sposobem tego typu ustrój mógł w ogóle istnieć. W "Absurdach PRL-u" poruszane są nie tylko kwestie zabawne, ale też te zdecydowanie poważniejsze, dotyczące relacji obywatela z władzą i mechanizmów biurokracji.

Książka dostępna w e-księgarniach: Publio, Woblink

"Wybawienie", Jussi Adler-Olsen

wybawienie

Trzeci tom kryminalnego cyklu "Departament Q", należącego do nurtu nordic noir. Tym razem inspektor Carl Mørck i jego asystent Assad muszą zmierzyć się ze sprawą tajemniczego uprowadzenia dwóch braci. Jednym tropem w śledztwie jest stary, wyblakły list z wołaniem o pomoc, napisanym ludzką krwią. Od porwania minęły lata, nie wiadomo, czy chłopcy wciąż żyją, ani dlaczego ich zaginięcie nigdy nie zostało zgłoszone. Pewne jest tylko, że porywacz jest na wolności i cały czas może być niebezpieczny.

Książka dostępna w e-księgarniach: Ebookpoint, Legimi, Publio, Woblink

"Ostatnia szansa", Samantha Young

ostatnia szansa

Czwarta część cyklu "On Dublin Street", opowiadającego o miłości, namiętności i pożądaniu. Tym razem bohaterami są Hannah Nichols i Marc D'Alessandro, których niegdyś łączyło płomienne uczucie. Marc uciekł od Hannah, porzucił ją, łamiąc jej serce. Zawsze jednak żałował tej decyzji. Gdy po latach spotykają się ponownie, mężczyzna gotów jest wszystko, by odzyskać ukochaną, lecz skrywany przez niego sekret po raz kolejny może się okazać niemożliwą do pokonania przeszkodą na drodze do szczęścia.

Książka dostępna w e-księgarniach: Legimi, Publio

"Gniew", Zygmunt Miłoszewski

gniew miloszewski

Pożegnanie z prokuratorem Teodorem Szackim. Po przeprowadzce do z Warszawy do Sandomierza, białowłosy bohater po raz kolejny zaczyna wszystko od nowa, tym razem osiedlając się w Olsztynie. Nic jednak nie układa się tak, jakby sobie tego życzył – nie może dogadać się z córką, nie znosi nowej szefowej, a w mieście nie dzieje się nic wartego uwagi. Gdy Szacki zjawia się na placu budowy by „odfajkować Niemca”, czyli trupa sprzed kilkudziesięciu lat, nie przypuszcza, że jest to początek sprawy, która na dobre odmieni jego życie. „Gniew” przez wielu uważany jest za najlepszą część trylogii i godne jej zwieńczenie. Naszą recenzję możecie przeczytać tutaj. 

Książka dostępna w e-księgarniach: Publio, Legimi

"Paragon z podróży. Poradnik taniego podróżowania. Wydanie drugie", Patryk Świątek, Bartek Szaro

paragon z podróży

Któż z nas nie marzy o dalekich i egzotycznych podróżach? Wielu wydaje się jednak, że to przywilej bogatych i dobrze sytuowanych. Jak przekonują autorzy "Paragonu z podróży", to błędne założenie - podróżować może w zasadzie każdy, nie liczy się bowiem zawartość portfela, tylko chęci i determinacja. Patryk Świątek i Bartek Szaro spędzili w rozjazdach sporo czasu i postanowili podzielić się z czytelnikami swoimi doświadczeniami i poradami, dzięki którym można spędzić tydzień zagranicą w cenie weekendu spędzonego w sąsiednim mieście. Jak się przygotować, co ze sobą zabrać, na co zwracać uwagę i jak dbać o swoje bezpieczeństwo podczas niskobudżetowych wypraw - to tylko kilka poruszanych w tej książce tematów.

Książka dostępna w e-księgarniach: Ebookpoint

"Siła nawyku", Charles Duhigg

siła nawyku

Pozycja, dzięki której nareszcie weźmiemy życie we własne ręce. Duhigg pokazuje w niej bowiem, jak wielki wpływ mają na nas i nasze otoczenie nawyki i przyzwyczajenia, którym ulegamy i w jaki sposób można na nie wpływać, modyfikować je i rezygnować z tych szkodliwych. "Siła nawyku" to książka, w której nie znajdziemy gotowego przepisu na sukces, ale dzięki zawartej w niej wiedzy, uzupełnionej o liczne przykłady, pomaga osiągać wymarzone cele.Więcej w naszej recenzji.

Książka dostępna w e-księgarniach: Publio, Woblink

"Zdarzyło się", Włodzimierz Kalicki

108738-zdarzylo-sie-wlodzimierz-kalicki-1
REKLAMA

Kalendarium najważniejszych i najciekawszych – zdaniem autora – zdarzeń w historii świata. Od Starożytności po koniec dwudziestego stulecia. Imponująca kronika dziejów ludzkości, składająca się z krótkich „reportaży z przeszłości”, prezentujących to, co wydarzyło się przed kilkoma, kilkudziesięcioma czy kilkoma tysiącami lat. Przełomowe odkrycia, wielkie konflikty, ważne epizody zaserwowane w formie kartek z kalendarza, dzięki czemu książkę z powodzeniem można czytać strona po stronie lub chłonąć na wyrywki według osobistego klucza.

Książka dostępna w e-księgarniach: Publio, Woblink

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA