REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Filmy
  3. Seriale

7 uczuć, Nawiedzony dom na wzgórzu i tajemnicza sekta – co obejrzeć w ten weekend?

Choć pogoda wyjątkowo nas rozpieszcza w tym roku, to jednak, gdy już zajdzie słońce, jest czemu poświęcić swoją uwagę na ekranie. Przebierać można w komediach, historiach z dreszczykiem, jak i superbohaterskich widowiskach. Każdy znajdzie coś dla siebie.

13.10.2018
9:30
co obejrzec 13 października
REKLAMA
REKLAMA

Adaptacja klasycznej powieści grozy, wizyta w Wakandzie, polska komedia, oryginalny film Netflixa o tajemniczej sekcie i równie zagadkowy hotel znajdujący się na granicy stanów. Ten weekend zapowiada się naprawdę obiecująco, zarówno jeżeli chodzi o kinowy repertuar, jak i propozycje od serwisów streamingowych.

Najlepsze filmy, seriale i programy – co obejrzeć w ten weekend?

7 uczuć

Adaś Miauczyński powraca w nowej komedii Marka Koterskiego, w której śmiech miesza się z łzami. To wycieczka reżysera wraz ze swoim bohaterem do czasów dzieciństwa, a te nie należały do szczególnie beztroskich. Wszystko po to, aby nauczyć się przeżywać tytułowe siedem podstawowych uczuć, którymi są radość, złość, smutek, strach, samotność, wstyd i poczucie winy. Coś do pośmiania się, ale i do refleksji. W głównej roli Michał Koterski, a u jego boku m.in. Marcin Dorociński, Andrzej Chyra, Katarzyna Figura, Tomasz Karolak czy Małgorzata Bogdańska.

Film Marka Koterskiego można już oglądać w kinach.

Obraz w reżyserii Garetha Evansa, twórcy dwóch części nafaszerowanego akcją cyklu Raid, rozgrywa się w 1905 roku. Siostra Thomasa Richardsona (Dan Stevens) zostaje uprowadzona przez tajemniczą sektę, która domaga się za nią okupu. Bohater udaje się na odległą wyspę, by uratować siostrę z rąk porywaczy. Richardson dokonuje infiltracji grupy, wyciągając na wierzch kolejne sekrety i eksponując kłamstwa, na których oparta została wspólnota sekty.

Oryginalny film Netflixa jest już dostępny w serwisie.

Nawiedzony dom na wzgórzu

Serial Netflix Originals stanowi współczesną adaptację powieści pióra Shirley Jackson o tym samym tytule. Kino już wcześniej zaadaptowało książkę na swoje potrzeby w 1963 roku za sprawą filmu Roberta Wise’a, teraz sięgnął po nią Mike Flanagan, jedno z najgorętszych nazwisk w świecie współczesnego horroru. Serial przedstawi losy piątki rodzeństwa, które wychowało się w najsłynniejszym nawiedzonym domu w Ameryce. Już jako dorośli mierzą się z samobójstwem najmłodszej siostry. Powracają duchy przeszłości - niektóre z nich czają się tylko w ich głowach, ale część może wyrządzić realną krzywdę.

Serial zadebiutował już na platformie Netflix.

Czarna Pantera

Kinowy przebój osadzony w uniwersum Marvela. Król Wakandy zostaje podstępnie zamordowany, a tron obejmuje jego syn, książę T'Challa, czyli Czarna Pantera. Nie wszyscy są jednak za tym, aby to właśnie on był głową tego rozwiniętego technologicznie afrykańskiego państwa. To jednak najmniejszy z problemów, z jakim będzie musiał zmierzyć się nowo upieczony król. Czarna Pantera będzie musiał zrobić wszystko, żeby pokonać groźnego najeźdźcę, a przy tym ochronić swój lud, jak i cały świat przed zagładą.

Film Ryana Cooglera można oglądać na HBO GO od niedzieli 14 października.

Źle się dzieje w El Royale

Jest przełom lat 60. i 70. ubiegłego wieku. W tytułowym owianym złą sławą El Royale spotyka się siedmioro obcych sobie ludzi. Każdy z nich skrywa mroczną tajemnicę. To tu, w znajdującym się na granicy stanów Nevada i Kalifornia w zrujnowanym hotelu nad jeziorem Tahoe, jedna noc przyniesie każdemu z bohaterów szansę na odkupienie. Dużo zwrotów akcji i niespodzianek czekających na widza, a wszystko utrzymane w klimacie kina noir wymieszanego z thrillerem. Na ekranie doborowa obsada, a w niej m.in. Jeff Bridges, Dakota Johnson i Chris Hemsworth.

Film znajduje się już w repertuarze kin.

REKLAMA

A co poza tym?

W kinach możecie także obejrzeć animację Hotel Transylwania 3, zaś w HBO GO znajdziecie nowy odcinek Księgi Czarownic. W sobotę o 20:10 na Polsacie można obejrzeć Madagaskar 2, zaś o 21:45 na TVN-ie Wiek Adaline. Również w sobotę TVN Fabuła proponuje rozpoczynający się od 13:00 maraton z filmami Marvela, będzie można obejrzeć kolejno Iron Mana, Iron Mana 3, Captain America: Pierwsze starcie oraz Kapitana Amerykę: Zimowego żołnierza. Natomiast w niedzielę o 20:00 na TVN Siedem emitowany będzie Harry Potter i Insygnia Śmierci: Część I, a o 22:05 TVP2 ma dla nas francuski film Chocolat. O 18:10 TVN Fabuła kontynuuje marvelowskie seanse proponując Avengers, zaś o 21:00 Avengers: Czas Ultrona, z kolei o 21:30 TVN wyświetli finałowy odcinek Pułapki.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA