REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Filmy

Avengers, Opowieść podręcznej i Westworld - co obejrzeć w ten weekend?

Weekend znowu zawitał w nasze progi i przyniósł ze sobą kilka długo wyczekiwanych premier. Tym razem warto zarezerwować nieco więcej czasu na wypad do kina czy seanse na własnej kanapie. Ten tydzień niesie ze sobą kilka naprawdę ciekawych tytułów.

27.04.2018
17:47
Avengers: Infinity War co obejrzeć 27 kwietnia
REKLAMA
REKLAMA

Jeden z najbardziej wyczekiwanych filmów tego roku. Powroty uwielbianych seriali, na które czekaliśmy długie miesiące. Do tego kilka pozycji mniej głośnych, co nie znaczy, że mniej ciekawych. Na pewno znajdzie się przynajmniej jedna rzecz, którą warto obejrzeć.

Najlepsze filmy, seriale i programy – co obejrzeć w weekend?

Jeden z najbardziej wyczekiwanych filmów tego roku. W 19. filmie osadzonym w Marvel Cinematic Universe Thanos przybywa na Ziemię w poszukiwaniu Kamieni Nieskończoności. Dzięki kontroli nad nimi zyska nieprawdopodobną moc, której nie oprze się żadna istota we wszechświecie. Gdy Szalony Tytan wejdzie w posiadanie wszystkich Kamieni, zniszczenie Ziemi będzie dla niego tylko formalnością. Podzielona drużyna superbohaterów musi zjednoczyć się w walce przeciwko najgroźniejszemu z dotychczasowych przeciwników.

Film Anthony’ego i Joego Russo można już oglądać w kinach.

Czas na powrót do hitowej antyutopii, gdzie rządzi fanatyzm religijny, a płodne kobiety służą jako surogatki w bogatych, uprzywilejowanych rodzinach. Offred stara się uciec z Gileadu i uratować dawno niewidziane dziecko. Z kolei Ofglen musi zmierzyć się z konsekwencjami ataku na funkcjonariuszy publicznych. W nowym sezonie serialu zobaczymy także niesławne kolonie, gdzie niepożądani przez system ludzie oczyszczają ziemię z toksycznych odpadów.

Premierowe 2 odcinki 2. sezonu są już dostępne na Showmaksie.

Niesamowity park rozrywki powraca. Choć samo miejsce nie przypomina już jednak bezpiecznej imitacji Dzikiego Zachodu z 1. sezonu. Część hostów uzyskała świadomość i kontrolę nad własnymi działaniami. Ich głównym celem jest przedostanie się do prawdziwego świata. Idą dosłownie po trupach do celu, nie wahając się przy zabijaniu uwięzionych w Westworld ludzi. Przysłane przez Delos oddziały próbują spacyfikować androidy, co nie jest jednak takie proste.

1. odcinek 2. sezonu można oglądać w HBO GO.

3% - 2. sezon

Kontynuacja brazylijskiego serialu Netfliksa, którego akcja toczy się w postapokaliptycznym świecie. Większość ludzkości żyje w nędzy i z dnia na dzień dosłownie walczy o przetrwanie. Przemoc i przestępstwa są codziennością, nad którą nikt już nie panuje. Jednak istnieje inne, lepsze życie, choć cieszyć się nim może tylko tytułowy ułamek populacji. Wszyscy marzą o dostaniu się do elit, co wiąże się jednak z zaliczeniem niezwykle niebezpiecznych testów.

Nowe odcinki serialu są już dostępne na Netfliksie.

Happy!

Nick Sax to były policjant, obecnie pracujący jako zabójca do wynajęcia, który nie stroni od różnego rodzaju środków psychoaktywnych. Po jednej z akcji odurzonego mordercę nawiedza mały błękitny jednorożec Happy, będący wymyślonym przyjacielem porzuconej córki Nicka. Stworzonko informuje bohatera, że dziewczynka została porwana i próbuje przekonać go, by ruszył jej z pomocą. Do tego były policjant zna mafijny sekret, który ściąga mu na głowę dodatkowe problemy.

1. sezon serialu jest dostępny na Netfliksie.

Śmierć Stalina

Ze względu na satyryczne podejście do tematu film został zakazany w Rosji. W 1953 r. Związek Radziecki staje na krawędzi. Umiera Józef Stalin, a jego współpracownicy zaczynają walkę o schedę po nim. Chruszczow, Beria czy Żukow mogą mieć odmienne wizje na politykę kraju, ale kieruje nimi jedna i ta sama chęć. Wszyscy uczestnicy gry o władzę pragną po prostu nie zginąć z rąk swoich przeciwników.

Film Armando Iannucciego można już oglądać w kinach.

REKLAMA

A co poza tym?

Na Showmaksie czeka na was nowe Ucho Prezesa i The Crossing. Przeprawa. Z kolei HBO GO kusi nowymi odcinkami Doliny Krzemowej, Kryptonu czy Trust. Kilka propozycji mają też dla nas stacje telewizyjne. W piątek o 21:00 TVN Fabuła proponuje dramat Uśpieni, z Bradem Pittem i Robertem De Niro w rolach głównych. W sobotę o tej samej porze i na tym samym kanale można obejrzeć Harry’ego Pottera i Czarę Ognia. Z kolei o 20:00 na Polsacie emitowany będzie film animowany Strażnicy marzeń. Natomiast w niedzielę o 20:00 TVN 7 wyświetli film 300, a na 21:10 HBO zaplanowało Ghost in the Shell.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA