REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Filmy

Niemy barman, wytworny krawiec i jaskiniowcy – co obejrzeć w weekend?

Piątek, piąteczek, piątunio. Wreszcie jest czas, by wybrać się do kina albo zagrzebać pod kocami i obejrzeć coś w domu. Miłośnicy jednego lub drugiego znajdą coś dla siebie.

23.02.2018
19:31
Co obejrzeć w weekend 23 lutego
REKLAMA
REKLAMA

Kina przyciągają bardzo ciekawymi dramatami i niecodziennym filmem animowanym. Platformy streamingowe kuszą oryginalnymi serialami. Jeśli nic z tego was nie zainteresuje, to zostaje jeszcze stara, dobra telewizja.

Najlepsze filmy, seriale i programy - co obejrzeć w ten weekend?

Nić widmo

Dzieło Paula Thomasa Andersona uzyskało sześć nominacji do Oscara, w tym za najlepszy film czy dla najlepszego aktora (Daniel Day-Lewis). Reynolds Woodcock jest londyńskim guru mody lat 50. Razem z siostrą Cyril projektuje wytworne stroje dla gwiazd filmowych czy rodziny królewskiej. Choć przez jego życie przewija się wiele kobiet, krawiec pozostaje kawalerem. Pewnego dnia poznaje Almę, która staje się jego kochanką i muzą. Uczucie do niej burzy porządek panujący w świecie Woodcocka.

Film można oglądać w kinach od 23 lutego.

Thriller sci-fi z udziałem Alexandra Skarsgarda, Paula Rudda i Justina Theroux. Berlin w niedalekiej przyszłości. Barman Leo w wyniku groźnego wypadku stracił zdolność mówienia. Gdy jego dziewczyna znika w niewyjaśnionych okolicznościach, mężczyzna rusza na jej poszukiwania. Zgłębia tajemnice miasta, którym rządzą gangsterzy i imigranci. Na swojej drodze spotyka dwójkę podejrzanych Amerykanów, którzy wydają się być powiązani z zaginięciem ukochanej.

Film Duncana Jonesa jest dostępny w Netfliksie.

W ułamku sekundy

Katja Sekerci wiedzie spokojne i szczęśliwe życie. Jej dotychczasowy świat rozpada się, gdy w wyniku zamachu bombowego ginie jej mąż i kilkuletni synek. Pocieszenia i zapewnienia, że winni zostaną ukarani, nie odnoszą skutku. W końcu podejrzenia policji padają na dwójkę młodych neonazistów. W zrozpaczonej kobiecie rodzi się pragnienie osobistej zemsty na mordercach swojej rodziny.

Film Faitha Akina można oglądać w kinach od 23 lutego.

Jaskiniowiec

Nowa animacja od twórców Wallace’a i Gromita. Zamiast psa - dinozaur, a zamiast smartfona - kamień. Tak wygląda codzienność Duga, dzielnego i nieco szalonego jaskiniowca. Bohater nie należy jednak do spokojnych pobratymców, którzy są zadowoleni z zachowawczego życia. Dug marzy o prawdziwych przygodach i wkrótce jego pragnienie może się spełnić. Okazuje się, że świat wszedł już w epokę brązu, a nowy lud agresywnie zajmuje wszystkie ziemie. Jaskiniowiec staje do walki o wolność.

Film Marka Burtona i Johna O’Farrella można oglądać w kinach od 23 lutego.

Nowy serial, który bierze na tapet problem rasizmu i przemocy policyjnej. W Jersey City biały funkcjonariusz przypadkowo zabija czarnoskórego nastolatka. Gdy chłopak ginie, władze miasta próbują zatuszować zabójstwo. Ich próby okazują się nieudolne; wydarzenie nabiera politycznego charakteru. Wybuchają protesty przeciwko policji, która oskarżana jest o rasizm. Prawdę stara się poznać prokuratura. Sądową rozprawę śledzić będą tysiące Amerykanów.

Pierwszy sezon jest już dostępny w ofercie Netfliksa.

REKLAMA

A co poza tym?

W kinach można już oglądać najnowszy film Patryka Vegi – Kobiety mafii, a w Showmaksie dostępny jest kolejny odcinek serialu Botoks. W sobotę o 21:00 na Canal+ można zobaczyć film Lion. Droga do domu. Fanów wyścigów i szybkich samochodów zainteresują Szybcy i wściekli 8, którzy będą emitowani na tym samym kanale w piątek o 21:00. O tej samej porze w niedziele piątą część serii pokaże TVN Fabuła. Również w piątek, także o 21:00, ten sam kanał wyemituje Labirynt z Hugh Jackmanem. W sobotę o identycznej porze aktora będzie można podziwiać w Wolverinie, którego pokaże Polsat Film.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA