REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. TV
  3. Filmy /
  4. Seriale /
  5. VOD

„Wataha”, „Wspaniała pani Maisel” oraz „Historia małżeńska” - podpowiadamy, co obejrzeć w weekend

Pierwszy tydzień grudnia oferuje sporo ciekawych i różnorodnych premier, zarówno filmowych, jak i serialowych. Podpowiadamy, co warto zobaczyć w kinie, telewizji oraz w najważniejszych serwisach streamingowych: HBO GO, Netfliksie i Amazon Prime Video.

07.12.2019
9:01
Historia małżeńska - kadr z filmu
REKLAMA
REKLAMA

Wybór produkcji na weekend jest w tym tygodniu wyjątkowo bogaty.

Najlepsze filmy, seriale i programy – co obejrzeć w ten weekend?

Wataha, sezon 3

Nowe odcinki jednego z najpopularniejszych polskich seriali. Premiera 3. sezonu „Watahy” rozpocznie się od mocnego akcentu. Później napięcie będzie jedynie rosnąć. Zagubiony Rebrow będzie musiał prosić o pomoc Dobosz, która przeprowadziła się do Warszawy.

Pierwszy odcinek 3. sezonu jest już dostępny na platformie streamingowej HBO GO.

Historia młodego małżeństwa artystów, którzy przechodzą trudne chwile podczas sprawy rozwodowej. Film Noah Baumbacha w wyśmienity sposób ukazuje absurdy amerykańskiego systemu sądowego oraz zmiany, jakie w ich wyniku zachodzą w głównych bohaterach. Film niesiony jest szczerymi emocjami członków obsady, a tercet Scarlett Johansson, Adam Driver, Laura Dern zasługuje na wszelkie możliwe nagrody.

Film dostępny na platformie streamingowej Netflix.

2. sezon serialowej antologii amerykańskiej stacji CBS All Access, swoim pomysłem wyjściowym przypominający hit „Once Upon a Time”. „Opowiedz mi bajkę” przerabia bowiem słynne baśnie oraz bajki w klimatyczne i mroczne thrillery psychologiczne, sprawdzając, jak słynne opowieści rozegrałyby się we współczesnym świecie.

Pierwszy odcinek jest już dostępny na platformie streamingowej HBO GO.

Wspaniała Pani Maisel, sezon 3

3. sezon popularnego serialu Amazona, w którym twórcy przyglądają się temu, w jaki sposób sława wpłynęła na życie tytułowej pani Maisel. Bohaterka wyprzedaje teraz bilety na swoje występy, co diametralnie zmienia znany jej świat. Jak poradzi sobie z sukcesem?

Nowe odcinki już dostępne na platformie streamingowej Amazon Prime Video.

V Wars

Substancja nieznanego pochodzenia zaczyna wpływać na zachowanie ludzi, którzy mieli z nią styczność. Dwóch mężczyzn, pacjentów zero, odmiennie reaguje na kontakt z tajemniczym wirusem. Jeden czuje się całkowicie normalnie, gdy drugi dostrzega niepokojące symptomy w postaci pragnienia ludzkiej krwi. Teraz jego przyjaciel będzie musiał zrozumieć zagadkę tajemniczej substancji, pomóc koledze i zapobiec epidemii na globalną skalę. Nietypowe, bardziej naukowe podejście do tematyki wampirów.

Serial dostępny na platformie streamingowej Netflix.

The Confession Killer

Dokumentalny miniserial Netfliksa, przybliżający sprawę amerykańskiego seryjnego mordercy, Henry'ego Lee Lucasa, który przyznał się do popełnienia setek morderstw. Kiedy jednak rozpoczęto badania DNA, szybko okazało się, że ich wyniki zupełnie nie zgadzają się z jego zeznaniami i przyznaniem się do winy. Czy zatem doszło do jednego z największych błędów w historii amerykańskiego systemu sprawiedliwości?

Serial dostępny na platformie streamingowej Netflix

Pierwsze odcinki ostatniego sezonu kontynuacji serialu „Pełna chata”, opowiadającego dalsze losy dorosłych bohaterek tamtej popularnej produkcji. Nowe odcinki to nowe wyzwania, ale jedno pozostaje niezmienne - wsparcie i miłość najbliższej rodziny.

Nowe odcinki już dostępne na platformie streamingowej Netflix.

Biały kruk

Bazująca na prawdziwych wydarzeniach historia rosyjskiego tancerza baletowego Rudolfa Nuriejewa, który wraz z Kirov Ballet Company wyjeżdża do Paryża. Chłopak poznaje tam smak prawdziwego życia i odnajduje samego siebie. Nie podoba się to jednak agentom KGB, którzy lecą za tancerzami, aby pilnować ich poczynań. Rozpocznie się walka o przyszłość bohatera.

Film dostępny w serwisie HBO GO od niedzieli 8 grudnia.

Młody Ahmed

Film nagrodzony laurem za najlepszą reżyserię na tegorocznym festiwalu filmowym w Cannes. To opowieść o młodym chłopcu, który zaczyna nadmiernie przejmować się nakazami i zakazami religii. Historia rodzenia się postawy radykalnej ukazana zostaje w mikroskali, bardzo blisko głównego bohatera. Duet reżyserski próbuje nie tyle zrozumieć pobudki rządzące chłopcem, co przyjrzeć się temu, czy istnieje jeszcze szansa na jego ponowną przemianę.

Film w kinach.

Słodziak

Filmowa terapia młodego amerykańskiego aktora - Shii LaBeoufa. Adept sztuki filmowej napisał scenariusz projektu, a następnie wcielił się w rolę własnego ojca, aby w ramach psychodramy oswobodzić się z traum własnego dzieciństwa. Niezwykle ciekawy projekt, który spodoba się jednak głównie wiernym fanom aktora. Filmowa ciekawostka, z którą można się zmierzyć.

Film w kinach.

Co poza tym?

REKLAMA

W sobotę proponujemy seans kina akcji od wytwórni Disneya - „Piraci z Karaibów: Klątwa Czarnej Perły” (TVN, sobota, 20:00), nominowany do czterech Oscarów dramat „Tajemnica Filomeny” (TVP Kultura, sobota, 20:30), kostiumową „Annę Kareninę” z Keirą Knightley w roli głównej (CBS Europa, sobota, 21:00) lub dramat historyczny „Kursk” reżysera świetnego „Polowania” (Canal+, sobota, 21:00).

W niedzielę natomiast zachęcamy do seansu prześmiewczego sequela filmu z Channingiem Tatumem i Jonah Hillem „22 Jump Street” (TVP2, niedziela, 21:00), komediodramat „Zanim się pojawiłeś” z Emilią Clarke (TVP1, niedziela, 21:20), komiksowy „Hellboy 2: Złota Armia” (TVN, niedziela, 21:30) lub wyśmienity polski film, który wyświetlano na festiwalu Sundance - „Wszystko co kocham” (TVP Polonia, niedziela, 21:50).

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA