REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Filmy

Premiery Top Gun: Maverick i Mission: Impossible 7 przesunięte. COVID-19 krzyżuje plany filmowcom

Studio Paramount podjęło decyzję o przesunięciu premier dwóch głośnych tytułów: "Mission: Impossible 7" i "Top Gun: Maverick". Powodem jest, rzecz jasna, pandemia i wariant Delta koronawirusa.

02.09.2021
9:58
mission impossible 7 premiera opóźnienie top gun maverick
REKLAMA

Fani będą musieli poczekać na dwa wyczekiwane filmy z Tomem Cruise'em znacznie dłużej. Paramount Pictures przesuwa debiuty swoich dużych produkcji: „Top Gun: Maverick” zostało przesunięte z 19 listopada 2021 na 27 maja 2022 roku. Tymczasem „Mission: Impossible 7” przepchnięto z 27 maja 2022 na 30 września 2022 roku. Opóźnienie zaliczy również „Jackass Forever”: zamiast w październiku tego roku, film zawita na ekrany kin 4 lutego 2022. W ten oto sposób do końca bieżącego roku nie odbędzie się już żadna premiera wytwórni.

REKLAMA

COVID-19 wstrzymuje premiery filmów "Mission: Impossible 7" i "Top Gun: Maverick"

Powód tej decyzji jest oczywisty – studia filmowe znów obawiają się koronawirusa i obniżonej frekwencji w kinach. Paramount wiąże ze swoimi dwoma blockbusterami duże nadzieje (i nic dziwnego: „Mission: Impossible – Follout” w światowym Box Office dobiło do poziomu 791,7 mln dolarów). Po konsultacjach z ekspertami i przewidywaniach związanych z efektem wpływu mocno zaraźliwej mutacji Delta na kondycję kin zdecydowano, że opóźnienia będą najlepszym rozwiązaniem i sposobem na maksymalizację potencjału finansowego. Zwłaszcza, że szacuje się, iż dopiero w 2022 roku frekwencja na salach kinowych może wrócić do wyników przedpandemicznych.

REKLAMA

Spadek poczucia komfortu z wizyt w kinie spadł od lipca o 11 punktów i póki co utrzymuje się na poziomie 67%, na co wskazują dane statystyczne NRG w USA. Jedynie 58% rodziców zabiera swoje dzieci do kina bez oporów. Również w wielu krajach poza Ameryką Północną pozytywne nastawienie do wizyt w kinach w obliczu pandemii potężnie obniżyło się od początku tego lata. Nie da się ukryć, że w najlepszej „kondycji” pod tym względem pozostają kina europejskie, choć i tu w ostatnim czasie można mówić o spadku poczucia bezpieczeństwa.

Istnieje spora szansa, że w najbliższym czasie poinformujemy o kolejnych przesunięciach innych wyczekiwanych premier.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA