REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Filmy /
  3. Seriale

Za nami tegoroczna gala Critics' Choice Awards. Kim są najwięksi wygrani?

W Hollywood sezon na nagrody filmowe i telewizyjne za zeszły rok trwa w najlepsze. Wczorajszego wieczora odbyła się gala rozdania nagród amerykańskiego Stowarzyszenia Krytyków Filmowych. Kto tym razem święcił triumfy na Critics' Choice Awards 2018?

14.01.2019
13:38
Critics' Choice Awards
REKLAMA
REKLAMA

Nagrody Critics’ Choice są przyznawane od ponad dwudziestu lat przez amerykańskie Stowarzyszenie Krytyków Filmowych (Broadcast Film Critics Association, BFCA) oraz jego telewizyjny oddział, Stowarzyszenie Dziennikarzy Telewizyjnych (Broadcast Television Journalists Association, BTJA). Zarówno sama nagroda, jak i gala są jednymi z najbardziej prestiżowych wydarzeń w branży filmowej i telewizyjnej w Stanach Zjednoczonych. Co roku gromadzą wybitnych aktorów i twórców związanych z tym biznesem. Jest to jednocześnie jedno z największych wydarzeń, jako że łączy w sobie zarówno nagrody filmowe, jak i telewizyjne. W tym roku Stowarzyszenie Krytyków Filmowych przyznało nagrody łącznie w ponad 40 kategoriach.

Critics’ Choice Awards 2018 – kto okazał się wielkim wygranym?

Niekwestionowanym triumfatorem gali Critics’ Choice był najgroźniejszy rywal „Zimnej wojny” w wyścigu po Oscara, czyli film Alfonso Cuarona „Roma”. Produkcja zdobyła aż cztery nagrody, w tym za najlepszy obraz, najlepszy film obcojęzyczny, najlepszego reżysera i najlepsze zdjęcia. Po trzy statuetki zgarnęły filmy „Czarna Pantera” i „Vice”. Z dwiema statuetkami na koncie skończyły galę takie filmy jak „Faworyta”, „Pierwszy człowiek”, „If Beatle Street Could Talk” oraz „Narodziny gwiazdy”.

Wśród seriali najwięcej statuetek, bo aż po trzy, zdobyły seriale „Zawód: Amerykanin” oraz „The Marvelous Mrs. Maisel”. Po dwie nagrody udało się zdobyć „Barry’emu”, „Ostrym przedmiotom” oraz „Zabójstwu Versace: American Crime Story”.

Rok podwójnych nagród.

Jednak to nie tegoroczni zwycięzcy byli prawdziwą sensacją gali, a przynajmniej nie ci, którzy zdobili największą ilość statuetek. Największe emocje wzbudziły dwie kategorie, czyli nagroda dla najlepszej aktorki filmowej oraz nagroda dla najlepszej aktorki w serii limitowanej lub filmie telewizyjnym. A wszystko przez dość zaskakujące podwójne wygrane.

REKLAMA

Okazało się bowiem, że finalnie w dwóch wspomnianych kategoriach mieliśmy remis na pierwszym miejscu. W ten sposób tegoroczną nagrodę dla najlepszej aktorki filmowej zdobyły jednocześnie Glenn Close, za rolę w filmie „Żona” oraz Lady Gaga, za rolę w filmie „Narodziny gwiazdy”. Identyczna sytuacja miała miejsce w części gali z nagrodami telewizyjnymi. Tutaj statuetkę zdobyły Amy Adams, za „Ostre przedmioty” oraz Patricia Arquette za „Ucieczkę z Dannemory”.

Pełną listę nagrodzonych znajdziecie na oficjalnej stronie nagrody.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA