REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. TV

„Czar par” wraca po ponad 20 latach nieobecności. Polacy na nowo sprawdzą siłę związku dzięki TVP?

Telewizja Polska w ostatnich kilku latach często wskrzeszała z niebytu dawno niewidziane produkcje. Dawne hity TVP miały w teorii na nowo zachwycić widzów. Czy podobnie będzie z teleturniejem randkowym „Czar par”? Produkcja już dzisiaj zadebiutuje z nowymi odcinkami.

20.09.2019
20:00
czar par premiera
REKLAMA
REKLAMA

„Czar par” pierwotnie zadebiutował na antenie TVP 1 20 lutego 1993 roku. Produkcja początkowo cieszyła się olbrzymią popularnością i wykreowała kilka telewizyjnych gwiazd (przede wszystkim Krzysztofa Ibisza, który obecnie jest zapraszany nawet do prowadzenia turniejów e-sportowych). Polskich telewidzów zaskoczył przede wszystkim rozmach programu, który wówczas nie był często spotykany. W trzech seriach w teleturnieju wzięły udział aż 153 pary. Każda z nich przez cały rok walczyła o awans do finału.

W drodze na szczyt zakochanych czekały rozmaite zadania, które testowały ich wzajemną znajomość, inteligencję, a nawet sprawność fizyczną. Produkcja została jednak wycofana z emisji po wybuchu skandalu w 3. edycji. Dwie zaprzyjaźnione pary umówiły się, że będą współpracować, a w razie zwycięstwa którejś z nich podzielą się wygraną. Obie doszły do finału i zdobyły sympatię telewidzów. Na rodzielenie nagrody zgodził się nawet sponsor, firma Exbud (postanowiła zamiast mieszkania zaoferować parom jego równowartość do podziału). Między małżeństwami doszło jednak wkrótce do konfliktu i wygrana trafiła się tylko oficjalnym zwycięzcom. Trwale zaszkodziło to wizerunkowi programu. Czy tym razem „Czar par” wzbudzi równie wielkie emocje wśród telewidzów, a zarazem przetrwa dłużej?

„Czar par” – kiedy premiera i gdzie oglądać?

Nowa odsłona programu będzie nawiązywać do oryginalnej formuły, ale przy kilku nowych założeniach i odmiennej oprawie, które wynika z dużych zmian, jakie zaszły w telewizji przez ostatnie dwie dekady. Nowymi jurorami „Czaru par” zostali Dorota Chotecka i Radosław Pazura, a także Katarzyna Cichopek i Marcin Hakiel. Show poprowadzą za to Izabella Krzan i Maciej Kurzajewski.

REKLAMA

W obecnej ramówce telewizyjnej nie brakuje zarówno produkcji, w której rywalizują pary (wystarczy wspomnieć „Azja/Ameryka Express” od TVN-u), jak i rozmaitych dynamicznych teleturniejów. Sukces „Czaru par” zależy więc przede wszystkim od dwóch rzeczy – wzbudzeniu nostalgii w widzach oryginalnego programu, a także odróżnieniu się od innych show tego typu. TVP zdążyło w ostatnich latach wskrzesić takie produkcje jak „Szansa na sukces” i „Koło fortuny”. One również znajdują się w najnowszej ramówce publicznego nadawcy, której wszystkie najważniejsze szczegóły i nowości znajdziecie TUTAJ.

Premierowy odcinek show „Czar par” zadebiutuje dzisiaj o 20:40 na antenie TVP 2. Kolejny zostanie wyemitowany zaraz po pierwszym o 21:50. Następne odcinki co tydzień.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA