REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Filmy /
  3. VOD
  4. Netflix /

Nie tylko „Czarnobyl 1986”. Te rosyjskie filmy i seriale znajdziecie na Netfliksie

Superbohaterowie, cyberpunk, thriller i animacja dla dzieci – rosyjskie filmy i seriale to kopalnia gatunkowej rozrywki. Jeśli „Czarnobyl 1986” rozpalił w was chęć na więcej, nie martwcie się, poniższe tytuły znajdziecie na Netfliksie.

27.07.2021
21:56
czarnobyl 1986 podobne rosyjskie netflix
REKLAMA

Polacy rzucili się na „Czarnobyl 1986” (jego jakość każdy sam ocenia według siebie), ale to nie jedyny rosyjski tytuł dostępny na Netfliksie. Na platformie znajdziecie o wiele więcej filmów i seriali powstałych u naszych sąsiadów. Wśród nich znalazło się miejsce na produkcje o superbohaterach, trochę science fiction i thriller o pandemii.

REKLAMA

Te rosyjskie filmy i seriale obejrzycie na Netfliksie

Major Grom i Doktor Plagi

„Zabijam ludzi, jestem fajniejszy niż Batman” - mówi w jednej ze scen tytułowy Doktor Plagi, który w kostiumie z miotaczami ognia wymierza sprawiedliwość bogatym mieszkańcom alternatywnego Sankt Petersburga. Powstrzymać go może tylko wyjęty z kart komiksów Bubble Comics Major Grom. Jest prawie tak charyzmatyczny jak Kapitan Żbik i tak jak on nie odpuszcza żadnemu przestępcy. Jeśli przymknięcie oko na wytarte klisze i kilka fabularnych absurdów, podczas seansów będziecie bawić się przednio.

Film dostępny na platformie Netflix.

Nawet jeśli powstał zanim koronawirus zmienił nasze życie, to mógłby być serialem o rzeczywistości w czasach COVID-19. Akcja rozgrywa się w obliczu końca cywilizacji spowodowanego pandemią. Jednakże to nie wątki epidemiczne są tu najważniejsze, a próbujący się w nich odnaleźć ludzie. Bohaterów łączy chęć przetrwania, ale dzieli niemal wszystko. Czy uda im się zachować człowieczeństwo? Pewne jest, że jak już zaczniecie oglądać, to nie oderwiecie się do ostatniego odcinka.

Serial dostępny na platformie Netflix.

Czarna błyskawica

I znowu to superbohaterstwo. Tym razem umożliwia je samochód. Czarna Wołga potrafi latać, a kieruje nią student imieniem Dima. Gangsterzy chcą za wszelką cenę zdobyć pojazd, a on zrobi wszystko, aby tak się nie stało. To bajka, ale jaka przyjemna w oglądaniu.

Film dostępny na platformie Netflix.

Lepsi niż my

Science fiction, po którym nie będziecie mogli spokojnie zasnąć. Akcja serialu rozgrywa się w przyszłości, gdzie posiadanie robotów jest standardem. Co jeśli jeden trafi w ręce rozpadającej się rodziny i okaże się doskonałym zabójcą? No cóż, zechce go zdobyć korporacja, służby państwowe i terroryści. Trochę cyberpunk, trochę thriller, trochę dramat. Dla każdego coś się znajdzie.

Serial dostępny na platformie Netflix.

Królowa Śniegu: Po drugiej stronie lustra

Troszeczkę rażą tu absurdalne motywy fabularne i brak odpowiedniego budżetu. Można powiedzieć, że twórcy porwali się z motyką na słońce. Niemniej tragedii nie ma i widzowie, szczególnie ci najmłodsi, z łatwością przymkną oko na wszelkie niedociągnięcia.

Film dostępny na platformie Netflix.

REKLAMA

Sparta

Rosyjska odpowiedź na „Salę samobójców” – tak mógłby brzmieć tagline serialu wymyślony przez leniwego marketingowca. Jakieś skojarzenia oczywiście mogą się łączyć z filmem Jana Komasy, ale twórcy idą zupełnie inną ścieżką. Jest to bowiem cyberpunkowa podróż do wirtualnej rzeczywistości i grze o bardzo wysoką stawkę, w którą wplątuje się detektyw prowadzący sprawę śmierci nauczycielki.

Serial dostępny na platformie Netflix.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA