REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Filmy

Czarodziejka z Księżyca powraca w filmie Netfliksa. Na ten film czekaliśmy 26 lat

Najnowszy, dwuczęściowy film o przygodach znanej i lubianej Czarodziejki z Księżyca zatytułowany „Pretty Guardian Sailor Moon Eternal: The Movie” już za niedługo trafi na platformę Netflix. Tymczasem w sieci pojawił się ich zwiastun.

28.04.2021
10:10
czarodziejka z księżyca film netflix premiera zwiastun
REKLAMA

Netflix stosunkowo szybko zrozumiał komercyjny potencjał tkwiący w anime. Z miesiąca na miesiąc powiększa się liczba tego typu animacji w bibliotece platformy, która po nie tak dawnym zamknięciu Kissanime.ru jest aktualnie jednym z największych dostarczycieli podobnych treści w wielu krajach na świecie (w tym także w Polsce). W serwisie znajdziemy klasyki gatunku oraz nowości. W skład tych ostatnich wchodzą tytuły oryginalne, jak i oparte na słynnych franczyzach (z niecierpliwością czekamy chociażby na „Wiedźmina: Zmorę wilka”). Ne te wakacje serwis przygotował coś, co ucieszy fanów jednej z najpopularniejszych mang w historii. Zmierza bowiem na niego nowy, a właściwie nowe, filmy pełnometrażowe o przygodach „Czarodziejki z Księżyca”.

REKLAMA

Manga autorstwa Naoko Takeuchi była już wielokrotnie przenoszona na mały i wielki ekran. Do dzisiaj serial z 1992 roku cieszy się wielką popularnością, a nieco starsi widzowie wspominają jego telewizyjną emisję w Polsce z nostalgiczną łezką w oku. Ostatni pełnometrażowy film animowany z ukochaną przez miliony fanów bohaterką pojawił się w japońskich kinach w 1995 roku, niedawno natomiast po 26 latach przerwy Usagi powróciła na wielki ekran.

„Pretty Guardian Sailor Moon Eternal: The Movie” - zwiastun nowej Czarodziejki z Księżyca

W styczniu w Japonii odbyła się premiera pierwszej części „Pretty Guardian Sailor Moon Eternal: The Movie”, a druga pojawiła się jakiś miesiąc później. Prawa do ich globalnej dystrybucji wykupił Netflix i teraz oba zmierzają na platformę. Serwis właśnie udostępnił zwiastun nadchodzącej produkcji:

Film jest bezpośrednią kontynuacją serialu z 2014 roku „Sailor Moon Crystal”. Zgodnie z oficjalnym opisem fabuły:

Akcja filmu rozgrywa się w kwietniu, gdy kwitną wiśnie, a w całym Tokio, które świętuje największe całkowite zaćmienie Słońca w tym stuleciu, panuje świąteczny nastrój. Gdy Księżyc przysłania Słońce, a Ziemię zaczyna spowijać mrok, Usagi i Chibi-Usa spotykają Pegaza szukającego czarodziejki, która mogłaby zdjąć z niego czar Złotego Kryształu. W mieście pojawia się tajemnicza trupa cyrkowa, która planuje rozsiać po Ziemi koszmarne Lemury, zdobyć Legendarny Srebrny Kryształ, przejąć kontrolę nad Księżycem i Ziemią, a ostatecznie zdominować cały wszechświat…

Oczywiście, trupę cyrkową czeka nie lada starcie z Czarodziejką z Księżyca i jej przyjaciółkami. Jak superbohaterki sobie poradzą? O tym przekonamy się całkiem niedługo, bo już w czerwcu.

Obie części „Pretty Guardian Sailor Moon Eternal: The Movie” zadebiutują na platformie Netflix już 3 czerwca 2021 roku.

REKLAMA

Oscarowe i głośne tytuły możesz obejrzeć w CHILI za darmo dzięki nowej promocji Logitech – sprawdź

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA