REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Książki
  3. Seriale

USA pod butem nazistów. Zwiastun 3. sezonu serialu Człowiek z wysokiego zamku

Serial Człowiek z wysokiego zamku opowiada historię alternatywnej rzeczywistości, w której państwa Osi wygrywają II wojnę światową. W trzecim sezonie produkcji Amazona zbliża się wojna między Nazistami i Japończykami, a główni bohaterowie poszukują dostępu do naszej rzeczywistości.

24.08.2018
10:04
czlowiek z wysokiego zamku.
REKLAMA
REKLAMA

Powieść Człowiek z wysokiego zamku to jedna z najbardziej przejmujących historii alternatywnych rzeczywistości w literackim świecie. Nic więc dziwnego, że serial oparty na motywach dzieła Philipa K. Dicka święci tak wielkie tryumfy. Amazon Prime nie jest najwygodniejszą platformą VoD dla Polaków, choć ostatnio zaczyna się to zmieniać na lepsze.

Alternatywna wersja historii z produkcji Amazona uznaje, że to Niemcy jako pierwsze tworzą bombę atomową, która pozwala im wygrać II wojnę światową i wraz ze swoimi sojusznikami podbić Stany Zjednoczone. Dawny kraj zostaje podzielony między III Rzeszę i Cesarstwo Japonii, a jego mieszkańcy są poddani indoktrynacji. Wewnątrz świata opresji i tortur rodzi się jednak ruch oporu.

Serial śledzi losy kilku różnych bohaterów po obu stronach konfliktu, a jego ważnym elementem jest nasza rzeczywistość historyczna. Na tym właśnie opiera się geniusz Dicka, że stworzył niezwykle wiarygodną historię what-if, a zarazem zachował w niej cząstkę prawdziwego świata.

 class="wp-image-194524"

Człowiek z wysokiego zamku sezon 3. – kiedy premiera?

Nowy sezon produkcji kontynuuje wątki z poprzednich odsłon serialu. Juliana Crain podejmuje współpracę z ministrem Tagomim, żeby rozwikłać tajemnicę pozostałych filmów pokazujących prawdziwą wersję historii. W tym samym czasie rosną napięcia między Rzeszą i Cesarstwem, co grozi nawet wybuchem wojny. Naziści pozostający na szczytach władzy spędzają jednak swój czas na zabawach, podczas gdy w kuluarach rozwijany jest program podróży międzywymiarowej.

Zaprezentowane w zwiastunie Człowieka z wysokiego zamku sceny jak zwykle robią wrażenie pomysłowością w kreacji alternatywnego świata i ogromem swojej wizji. W tle trailera rozbrzmiewa cover utworu U2 In the Name Of Love autorstwa Lxandry. Wyraźnie widać, że twórcom serialu zależy na pokazaniu brutalnej rzeczywistości życia w totalitarnym świecie i rozbudzonej nadziei. Działający w ukryciu ruch oporu coraz częściej wyrusza do ludzi, pytając wszystkich:

Czy słyszałeś o człowieku z wysokiego zamku?

REKLAMA

Wygląda na to, że Amazon Prime nowym sezonem swojego flagowego serialu chce rozpocząć ofensywę, która ma ich wynieść na szczyt. W dalszych planach jest przecież adaptacja dzieł J.R.R. Tolkiena i inne wielkie produkcje. Dostawca powinien się mieć na baczności, bo konkurencja nie śpi. Swój serial o alternatywnej historii Polski przygotowuje Netflix.

Trzeci sezon serialu Człowiek z wysokiego zamku trafi na platformę Amazon Prime 5 października.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA