REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Seriale

Kto jest kim w „Dark”? Przyglądamy się drzewu genealogicznemu Winden po 3. sezonie

Za sprawą podróży w czasie drzewo genealogiczne mieszkańców urokliwego Winden się nieźle pogmatwało. Postanowiliśmy je prześledzić krok po kroku i wyjaśnić, w jaki sposób są ze sobą spokrewnieni bohaterowie „Dark”.

30.06.2020
8:36
dark 3 sezon serial recenzja netflix
REKLAMA
REKLAMA

Uwaga na spoilery ze wszystkich trzech sezonów „Dark”.

Netflix wyemitował w sobotę finałowy sezon serialu „Dark”, co dało widzom odpowiedzi na większość kłębiących się w ich głowach pytań. Na łamach Rozrywka.Blog analizowaliśmy już zresztą na wiele różnych sposobów zakończenie mojej ulubionej produkcji z serii Netflix Original, ale pozostała jeszcze jedna kwestia, której warto się przyjrzeć:

Kto jest kim w „Dark”?

Już wcześniej wykoncypowaliśmy, że Martha jest tak naprawdę ciotką Jonasa, a Charlotte swoją własną babką, ale okazało się, że to tylko wierzchołek góry lodówek powiązań pomiędzy bohaterami bodaj najbardziej zakręconego serialu Netfliksa. Na szczęście jednak, chociaż mamy tutaj do czynienia z typową pętlą czasową, w 3. sezonie „Dark” dowiedzieliśmy się, od którego miejsca możemy zacząć rozplątywać ten supeł.

Takim punktem startowym na drzewie genealogicznym skoligaconych ze sobą ponad miarę mieszkańców Winden (i to z obu światów) jest bezimienne dziecko Jonasa i Marthy. Twist jest jednak taki, że Nieznany, którego zawsze widzieliśmy w towarzystwie jego młodszej i starszej wersji, żyje de facto pomiędzy dwoma wymiarami i stał się dla nich łącznikiem, gdyż został spłodzony przez Jonasa z pierwszego świata i Marthę z drugiego.

Jakby tego było mało, ten sam Nieznany zszedł się z Agnes Nielsen — i to w obu światach.

Oznacza to, że z pewnego punktu widzenia to właśnie syn Jonasa i Marthy dał początek obu wersjom klanu Nielsenów… i nie tylko. Mając już wszystkie informacje w ręku, postanowiłem więc prześledzić historię wszystkich bohaterów — najpierw z tego pierwszego ze światów, który dał nam Adama, a potem z tego drugiego, który był domem Ewy.

dark drzewo genealogiczne class="wp-image-418285"
Warto zauważyć, że w tym drzewie zaznaczono, iż to Tronte Nielsen jest ojcem Reginy Tiedemann i na drzewie Ewy nie zaznaczono powiązania pomiędzy Bartoszem, Silją, Noah i Agnes

Owocem związku Nieznanego i Agnes był Tronte, a więc ojciec Ulricha. Ten z kolei miał trójkę dzieci, którymi byli Martha, Magnus oraz Mikkel. Młodszy z braci, jak zaś wiemy, cofnął się w czasie i stał się Michaelem, a potem spłodził głównego bohatera „Dark” po związaniu się z Hanną, co oznacza, że Jonas jest swoim własnym pra-pradziadkiem.

A co z Noah i Bartoszem?

Dotąd nie wiedzieliśmy, w jaki sposób te postaci są powiązane z Nielsenami, ale to też się wreszcie wyjaśniło. Okazuje się, że to właśnie Bartosz, który cofnął się w czasie, jest ojcem Noaha oraz… Agnes Nielsen. Matką tego rodzeństwa była z kolei Silja, czyli córka Hanny oraz ojca Claudii, czyli Egona Tidemanna, którą ta para poczęła w latach 50. ubiegłego wieku.

Silja nazwała swojego syna po matce imieniem Hanno, a dopiero na późniejszym etapie życia brat Agnes przyjął nowe imię, czyli Noah, i po tym mianem zaczął służyć Adamowi. W trakcie walki o rozwiązanie węzła związał się też, jak już wiemy z poprzednich sezonów z Elizabeth i spłodził Charlotte, która trafiła później na wychowanie u H.G. Tannhausa…

A jak to wyglądało w drugim świecie? W rzeczywistości, w której to Ewa, a nie Adam, gra pierwsze skrzypce, historia rodu Nielsenów i spokrewnionych z nią ludzi wygląda bardzo podobnie. Jedyną różnicą w drzewie genealogicznym jest to, że Jonas się nigdy nie urodził, gdyż Mikkel nigdy nie cofnął się w czasie i nie związał się z młodą Hanną…

Nie przegap nowych tekstów. Obserwuj serwis Rozrywka.Blog w Google News.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA