REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Filmy

Nowy film o X-Menach ma już tytuł, zapowiedź i plakat. Brakuje w nim tylko nazwy mutantów

Nie widać końca zawirowań towarzyszących premierze najnowszego filmu o X-Menach. Jakiś czas temu plotkowano, że Dark Phoenix nie trafi do kin. A teraz przed czasem mamy oficjalny tytuł, plakat i trailer produkcji.

26.09.2018
21:35
dark phoenix plakat
REKLAMA
REKLAMA

Grupa X-Men nie ma ostatnio najlepszej passy. To właśnie produkcje o grupie mutantów wyciągnęły swego czasu z marazmu filmy Marvela (ostatnio to samo zrobili z Polską). Gdy jednak rozpoczęła się globalna inicjatywa o nazwie Marvel Cinematic Universe prawa do filmów o X-Menach należały do 20th Century Fox. Dopiero niedawno Marvel (a właściwie Disney) odzyskał te prawa wraz z innymi aktywami firmy. W międzyczasie powstawały jednak kolejne produkcje o bohaterskiej grupie, a ostatnimi czasami nie mogły się pochwalić szczególną jakością. Sytuację ratowały tylko solowe dzieła z Deadpoolem w roli głównej. W mediach krążyły wręcz plotki, że filmy Dark Phoenix i New Mutanst mogą nie powstać, bo Disney będzie chciał definitywnie połączyć uniwersa Avengers i X-Menów.

Ostatecznie wiadomo, że przynajmniej Dark Phoenix trafi do kin. I to właśnie pod tą nazwą.

Oficjalne synopsis nowego filmu zostało opublikowane na stronie internetowej Foksa pokazuje, że opowieść o Jean Grey będzie pierwszym filmem o grupie mutantów bez słynnej nazwy X-Men w tytule. Jeszcze mocniej sugeruje to, że produkcja będzie skupiona przede wszystkim na zmaganiach Jean:

W trakcie misji ratowniczej Jean zostaje uderzona przez tajemniczą kosmiczną moc i prawie umiera. Po powrocie do domu staje się znacznie potężniejsza, ale też mniej stabilna. Jean będzie się zmagać z mocą wewnątrz niej, ale nie będzie w stanie jej ani opanować, ani zrozumieć – głosi oficjalne synopsis.

REKLAMA

Brak kontroli u najpotężniejszej ze wszystkich X-Menów wpłynie na podziały w grupie. X-Meni będą musieli nie tylko powstrzymać dawną towarzyszkę broni, ale też kosmitów chcących wykorzystać moc Feniksa. Pozostaje mieć nadzieję, że tym razem adaptacja słynnej sagi komiksów wyjdzie lepiej niż w X-Men: Ostatni bastion. Oprócz szczegółów fabuły ujawniono także plakat filmu. Wydaje się, że wszystkie te posunięcia mają na celu zmniejszenie negatywnych skutków nielegalnego upublicznienia zwiastuna filmu w słabej jakości. Trailer Dark Phoenix ma zostać pierwszy raz oficjalnie wyświetlony dzisiaj w nocy podczas talk showu The Late Late Show with James Corden.

Dark Phoenix trafi do kin 14 lutego 2019 roku.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA