REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Filmy

Uniwersum X-Menów zagrożone? Fox przekłada daty Dark Phoenix i New Mutants

Dzisiejszy poranek przyniósł złe wieści dla każdego fana komiksów o X-Menach. Jak podaje ScreenRant, 20th Century Fox przeniósł daty dwóch najnowszych filmów o mutantach na początek 2019 roku. Wobec zbliżającej się wielkimi krokami finalizacji fuzji Disneya i Foksa, można zacząć się zastanawiać, czy oba filmy w ogóle powstaną.

27.03.2018
13:43
X men dark phoenix
REKLAMA
REKLAMA

To nie pierwszy raz, gdy Fox przesuwa daty premiery swoich filmów, w tym New Mutants. Pierwotnie film o mniej znanej grupie mutantów miał zadebiutować w kinach w kwietniu bieżącego roku. Problemy na planie i brak jednolitej wizji sprawiły jednak, że ten termin szybko przestał być realny. Dlatego na początku roku Fox przeniósł film na luty przyszłego roku. Nowa data premiery nie utrzymała się jednak zbyt długo, gdyż doszło do kolejnych przetasowań. Objęły one też film o phoenix force w reżyserii Simona Kinberga, który miał oryginalnie zadebiutować 2 listopada.

Nowa data premiery Dark Phoenix to 14 lutego 2019 roku. New Mutants do kin trafi zaś 19 sierpnia tego samego roku.

O ile przesunięcia premiery New Mutants nie dziwią, gdyż projekt był na wczesnym etapie produkcji, o tyle w przypadku Dark Phoenix można mieć poważne obawy o stan dotychczasowych prac. Wielkie hollywoodzkie wytwórnie bardzo rzadko dokonują przesunięć na tak późnym etapie produkcji. Zwykle wiąże się to istotnymi problemami na linii studio-reżyser lub niewystarczającym budżetem na realizację ambitnych planów. Trudno podejrzewać Foksa, że wyłożył zbyt mało pieniędzy na swoją sztandarową produkcję. Być może jednak włodarze medialnego giganta pożałowali decyzji o ponownym zatrudnieniu Simona Kinberga. Ostatni film o X-Menach w jego reżyserii, czyli X-Men: Apocalypse nie odniósł sukcesu artystycznego i finansowego, notując jedynie 155 mln dol. w krajowym box office.

x men dark phoenix class="wp-image-147270"
REKLAMA

Nie wolno zapominać o wiszącym nad 21st Century Fox widmem przejęcia przez Disneya. Szczegóły fuzji zakładają nabycie wszystkich najważniejszych marek Foxa, w tym X-Menów. W tej chwili trwają prace nad sprawdzaniem legalności takiego połączenia. Nie wiadomo dokładnie, kiedy dojdzie do fuzji, jeśli jednak Disney dostanie wszystkie niezbędne pozwolenia, to z pewnością będzie chciał połączyć oba filmowe uniwersa. Przynajmniej do pewnego stopnia.

Można się wobec tego zastanawiać, czy obecnie planowane daty obu filmów faktycznie będą ostatecznymi. Wydaje się niemożliwe, by Disney skasował projekty będące na późnym etapie prac (choć zrobił tak choćby z grami wideo w świecie Gwiezdnych wojen), ponieważ wiązałoby się to z dużymi kosztami. Włodarze Marvela mogą mieć jednak inną wizję filmów o mutantach i zażądać dużych zmian. Być może to właśnie jest powodem dalszych przesunięć Dark Phoenix i New Mutants.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA