REKLAMA
 1. Rozrywka
 2. Seriale

Wszystko, co wiemy o nowym serwisie VOD od DC. To w nim pojawi się serial Titans

Poznaliśmy datę premiery usługi VOD od DC Comics. Zebraliśmy wszystkie informacje na temat serwisu DC Universe, w którym pojawi się serial Titans.

30.08.2018
16:30
titans serial dc universe nightwing robin premiera batman day
REKLAMA
REKLAMA

DC Comics to kolejna firma, która postawiła na autorską platformę VOD. Wydawnictwu uda się wyrobić z premierą DC Universe jeszcze przed debiutem konkurencyjnego Disney Play, w którym znajdą się treści na bazie komiksów wydawnictwa Marvel.

DC Universe zadebiutuje już 15 września 2018 roku.

Usługa wideo na żądanie z filmami i serialami na bazie komiksów DC to projekt, o którym przebąkuje się już od miesięcy. Okazuje się, że serwis będzie dostępny już za nieco ponad dwa tygodnie. Ta data nie została zresztą wybrana przypadkowo.

Na 15 września tego roku przypada Dzień Batmana, który celebruje 79 urodziny tej postaci. DC Universe pewnie chce w ten sposób przeprosić Mrocznego Rycerza za słowa Dicka Graysona, który w zwiastunie serialu Titans kazał mu się bezceremonialnie „je*ać”.

Twórcy platformy DC Universe zdradzili też, jakie produkcje będzie można oglądać w ramach abonamentu. Poznaliśmy przy okazji cenę miesięcznej subskrypcji i wiemy, jaką zniżkę otrzymają klienci, którzy wykupią abonament na rok z góry.

Ile kosztuje DC Universe?

Dostęp do platformy nie będzie niestety tani. Za filmy i seriale na kanwie uniwersum DC trzeba będzie zapłacić tylko nieco mniej niż za Netfliksa, który oferuje dużo bardziej przekrojową bibliotekę produkcji z bodaj każdego gatunku oraz liczne tytuły własne na wyłączność.

Miesięczny koszt usługi DC Universe to w Stanach Zjednoczonych 7,99 dol. miesięcznie, czyli około 29 zł. Klienci mogą zdecydować się na abonament roczny, który będzie kosztował 74,99 dol., czyli około 275 zł. Klienci będą mogli testować nową usługę za darmo przez 3 miesiące.

DC Universe w Polsce.

Z naszej perspektywy 7,99 dol. miesięcznie to dość zaporowa cena jak za serwis VOD od jednego dostawcy treści. O niej, jak i o całej usłudze wideo na żądanie, możemy jednak prowadzić na ten moment dyskusje czysto akademickie. Wszystko ze względu na blokadę regionalną.

DC Universe na start będzie dostępne tylko w Stanach Zjednoczonych. Nie wiadomo, czy i kiedy dostępność usługi zostanie rozszerzona o inne regiony. Chciałoby się w tym momencie sparafrazować słowa Robina ze zwiastuna Titans, kierując je w stronę twórców platformy.

Filmy i seriale w DC Universe na start.

Nie kryję rozczarowania. Jest ono o tyle większe, że poznaliśmy właśnie listę produkcji, do których widzowie dostaną dostęp. Składają się na nie w dużej mierze klasyczne animacje i seriale, w tym te kultowe z lat 90. Na liście są między innymi:

 • Batman Beyond;
 • Batman: The Animated Series;
 • Batman: The Brave and The Bold;
 • Birds of Prey;
 • Constantine;
 • Justice League: The Flashpoint Paradox;
 • Green Lantern: First Flight;
 • Lois and Clark: The New Adventures of Superman;
 • Static Shock;
 • Super Friends;
 • Teen Titans;
 • Wonder Woman (serial telewizyjny);
 • Wonder Woman (serial animowany)
 • Young Justice.

Oprócz tego dostępne będą cztery filmy Christophera Reeve’a o Supermanie oraz Batman Begins i The Dark Night od Christophera Nolana, aczkolwiek niestety bez zwieńczenia jego trylogii w postaci The Dark Knight Rises.

Największą gratką dla fanów będą jednak produkcje na wyłączność w DC Universe.

Z myślą o DC Universe powstają seriale takie jak Titans, którego premiera przewidziana została na 12 października 2018 roku. Pozostałe zaplanowane są na 2019 rok. To pewnie głównie z myślą o nich fani zdecydują się na opłacenie abonamentu. Zapowiedziano już siedem produkcji oryginalnych, czyli:

Seriale nie będą jednak trafiać do emisji całymi sezonami, a kolejne epizody będą udostępniane raz w tygodniu. Jestem przekonany, że kolejne premiery będą zgrane ze sobą tak, by finał jednego zazębiał się z drugim. To pewnie nakłoni wielu widzów do opłacania abonamentu cały czas.

Wisienką na torcie dla abonentów ma być z kolei DC Daily, czyli program publicystyczny o wszystkim, co związane z tworami DC Comics. Formułą będzie przypominał zapewne The Star Wars Show. Poprowadzą go Kevin Smith z córką Harley Quinn Smith oraz John Barrowman, który wcielał się w Malcolma Merlyna w Arrow.

DC Universe - czego zabraknie?

Pewnym rozczarowaniem może być natomiast fakt, że w ramach abonamentu klienci nie dostaną wszystkich materiałów wideo na podstawie komiksów tego wydawnictwa. Co było zresztą do przewidzenia.

Klienci, którzy zdecydują się na wykupienie dostępu do DC Universe, mogą zapomnieć o filmach kinowych, w tym tych składających się na cykl DC Extended Universe. Nie zobaczą tam też seriali stacji CW z serii Arrowverse.

Czym jeszcze DC kusi fanów?

DC Universe będzie przede wszystkim serwisem VOD, ale jego subskrybenci otrzymają dostęp do innych treści. Firma reklamuje usługę jako „pierwsze w swoim rodzaju cyfrowe doświadczenie dla fanów DC”, które pozwoli „oglądać, czytać, robić zakupy i nawiązywać kontakty”. Filmy i seriale to tylko początek.

Subskrybenci otrzymają dostęp do wybranych cyfrowych wersji komiksów. Tylko oni będą mogli zakupić wybrane gadżety ze sklepu DC. Platforma będzie łączyć przy tym fanów nie tylko ze sobą, ale również z twórcami. Pojawi się również glosariusz postaci i historii. Będą też organizowane konkursy z nagrodami.

DC Universe będzie mieć swoją aplikację.

Ze wszystkich treści w ramach DC Universe będzie można skorzystać na różnych platformach, nie licząc strony internetowej, na której opublikowano tę informację. Twórcy wymieniają wśród nich:

REKLAMA
 • iPhone’y i iPady;
 • urządzenia z Androidem;
 • Roku;
 • Apple TV;
 • Amazon Fire TV;
 • Android TV;
 • Google Chromecast.

Wygląda więc na to, że na chwilę obecną wiemy już wszystko, co trzeba na temat DC Universe, a jedyną niewiadomą jest termin startu usługi w naszym kraju. Zapowiada się jednak na to, że niestety premiery Titans legalnie w Polsce nie obejrzymy…

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA