REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Filmy

Deadpool dołącza do Czerwonych Diabłów. Bohater z wizytą na Old Trafford

Deadpool 2 oficjalnie wejdzie do naszych kin za kilka dni. Producenci nie dają nam o tym zapomnieć, udostępniając kolejne materiały promocyjne i prowokując dyskusje na temat filmu. W najnowszym spocie bohater udaje się na stadion Manchesteru United – Old Trafford.

15.05.2018
10:28
Deadpool 2 Manchester United spot
REKLAMA
REKLAMA

Deadpool znany jest ze swoich docinków i intertekstualnych odniesień. We wcześniejszych zwiastunach odwoływał się do filmów 27 sukienek czy Diabeł ubiera się u Prady. Z kolei na jednym z plakatów pojawił się żart dotyczący filmu Logan: Wolverine. Co więcej, w ostatnim wideo wystąpił nawet David Beckham. Jak się okazuje, to nie jedyna gwiazda futbolu, którą odwiedza bohater.

W nowym spocie Deadpool składa wizytę piłkarzom Manchesteru United.

W materiale widzimy fanów drużyny udających się na stadion Old Trafford, którym niespodziewanie zawładnął Wade Wilson. Wszystkie meczowe koszulki dobitnie wskazują, o jaki film chodzi. Zawodnicy tacy jak Alexis Sanchez, Juan Mata czy Jesse Lingaard nie wydają się zachwyceni całą sytuacją. Na pocieszenie zostają obdarowani zestawem gadżetów z filmu. Wśród upominków znajdują się takie rarytasy, jak kapcie, fullcapy czy papier toaletowy.

Trzeba przyznać, że reklama jest bardzo przemyślana. Manchester United posiada ogromną rzeszę fanów na całym świecie, a udostępnienie wideo na oficjalnym kanale klubu pozwoli wypromować film wśród nowych odbiorców. Na pewno jest to dużo bezpieczniejsze wyjście niż wybór którejś drużyny z ligi NBA czy NFL, gdzie grupa docelowa byłaby znacznie mniejsza i mogła spowodować niechęć do filmu na rodzimym rynku. Poza tym Deadpoolowi blisko kolorystycznie do Czerwonych Diabłów.

Deadpool nie mógł także przepuścić okazji, by odwołać się do innego filmu o superbohaterach.

REKLAMA

Bohater tłumaczy, że skoro to sequel, to należy podwoić wydatki na promocję. To według niego sposób na to, by nie zostać dosłownie pogrzebanym przez Avengers: Wojna bez granic. Coś w tym jest, zwłaszcza, że od premiery najnowszego filmu z MCU minęły trzy tygodnie, a kinowa machina Marvela się nie zatrzymuje. Zyski z box office przekroczyły już 1,6 mld dol.

Oficjalna premiera filmu Deadpool 2 w piątek 18 maja, jednak produkcję już dziś można oglądać w wybranych multipleksach.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA