REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Dzieje się

Nie żyje Andrew Fletcher z Depeche Mode. Był współtwórcą legendarnego zespołu

Nie żyje Andy Fletcher, członek i współtwórca legendarnej brytyjskiej formacji Depeche Mode. Zespół poinformował o śmierci artysty za pośrednictwem mediów społecznościowych. Muzyk miał zaledwie 60 lat.

27.05.2022
7:29
depeche mode andy fletcher nie żyje śmierć
REKLAMA

O śmierci Andy'ego Fletchera (ps. Fletch) fani dowiedzieli się z social mediów. Przyczyny jego śmierci nie są jeszcze znane. Muzyk grał w zespole Depeche Mode (którego był współtwórcą) na instrumentach klawiszowych i gitarze basowej. Urodził się w 1961 roku w Nottingham, a później przeniósł się do Basildon - to tam pod koniec lat 70. założył zespół Composition of Sound z Martinem Gorem i Vincem Clarkiem. Gdy do ekipy dołączył wokalista Dave Gahan, zmienili nazwę na Depeche Mode.

REKLAMA

Nie żyje Andy Fletcher z Depeche Mode

REKLAMA

Fletcher był zatem z grupą od samego poczatku i wystąpił na wszystkich 14 albumach studyjnych. Nie trzeba chyba tłumaczyć, jaką popularnością cieszył się (i do dziś cieszy) zespół, zyskując status kultowego i ikonicznego bandu muzyki z kręgu alternatywnego rocka i elektroniki. W 2020 roku wprowadzono ich do Rock and Roll Hall of Fame. Grupa ma wielu fanów na całym świecie - w tym również w Polsce, gdzie tworzą odrębną i dość charakterystyczną subkulturę. Nazywani są depeszowcami lub depeszami. Miłośnicy DM spotykają się na organizowanych przez siebie zlotach oraz "depotekach"; organizują się także w fanklubach

Obecnie w zespole pozostali tylko Gagan i Gore.

Depeche Mode - Andy Fletcher - śmierć
REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA