REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Filmy

„Disaster Artist” właśnie wjechał na HBO GO. Obraz opowiada o produkcji najgorszego filmu w historii kina

Nie da się ukryć, że niedziele bywają ciężkie. Jeśli i wy po intensywnym tygodniu szukacie odrobiny relaksu na kanapie, warto sprawdzić HBO GO, gdzie właśnie pojawiła się produkcja „Disaster Artist”.

07.04.2019
9:44
disaster artist
REKLAMA
REKLAMA

W większości kraju od kilku dni dopisuje świetna pogoda. To idealny czas na spacery, rower i wszelkie inne aktywności na świeżym powietrzu. Jednak jeśli czujecie, że otrzymaliście w tym tygodniu trochę za dużo dawki słońca albo zwyczajnie poszukujecie rozrywki, która nie wymaga od was wychodzenia z domu, to świetnie trafiliście. Dzisiaj na HBO GO pojawiła się biograficzna komedia „Disaster Artist”.

Bracia Franco w świetnej kolaboracji.

Obraz wyreżyserowany przez starszego z braci Franco jest filmową adaptacją opartej na faktach książki o tym samym tytule autorstwa Grega Sestero oraz Toma Bissella. Produkcja opowiada o nietypowej przyjaźni Grega Sestero (Dave Franco) i Tommy’ego Wiseau (James Franco). Jest to podróż śladami dwóch aktorów, którzy po raz pierwszy spotkali się w San Francisco w 1998 roku na lekcjach aktorstwa. Relacja łącząca dwóch artystów doprowadziła ich do momentu, gdy wspólnymi siłami w 2003 roku powołali do życia produkcję „The Room”.

Prace nad „The Room” są centralnym punktem „Disaster Artist”.

Niemal wszystkimi etapami produkcji „The Room” zajmował się Tommy Wiseau, to on był odpowiedzialny za reżyserię, scenariusz, a także zapewnienie zaplecza technicznego. W trakcie prac nad obrazem okazało się, że ambitny reżyser jest niezwykle ciężką osobą do współpracy. W efekcie „The Room” z 2003 roku jest uznawany po dziś dzień za jeden z najgorszych obrazów w historii kina. Paradoksalnie dzięki temu wątpliwemu tytułowi film zyskał status kultowego.

REKLAMA

W „Disaster Artist”, który opowiada dzieje zaskakującego dzieła Wiseau, obok Jamesa i Dave’a Franco zobaczymy między innymi Setha Rogena, Ari Gaynor, Alison Brie, Jacki Weaver, Paula Scheera, Zaca Efrona oraz Josha Hutchersona. Producentami obrazu są Vince Jolivette, Seth Rogen, Evan Goldberg, James Weaver, a także sam James Franco.

„Disaster Artist” jest dostępny w serwisie HBO GO.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA