REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Seriale

Fani Marvela w końcu mogą się uśmiechnąć. Wiemy, kiedy "Daredevil" i inne ex-seriale Netfliksa trafią na Disney+

Kilka lat temu wydawało się, że Marvel i Netflix stworzą niezwykle owocne i opłacalne dla obu stron partnerstwo. Narodziny Disney+ sprawiły jednak, że superbohaterskie seriale u konkurencji zaczęły coraz mocniej ciążyć wytwórni Myszki Miki. "Daredevil", "Jessica Jones" i inne tytuły, które znikły na koniec lutego z Netfliksa, już wkrótce znów będą legalne w Europie. Wiemy, kiedy nastąpi ich premiera na Disney+.

12.05.2022
16:48
disney netflix seriale defenders daredevil jessica jones gdzie obejrzeć
REKLAMA

Disney+ pod względem wielkości oferowanej biblioteki produkcji wypada dosyć blado w stosunku do swojej konkurencji na rynku VOD. Dlatego przejęcie - dostępnych niegdyś wyłącznie na Netfliksie - seriali superbohaterskich Marvela wydawało się rozwiązaniem idealnym w swojej prostocie. "Daredevil", "Jessica Jones", "The Punisher" i reszta tytułów nie zadebiutowały jednak w marcu na każdym koncie Disney+. Europa musiała poczekać trochę dłużej.

Już od lutego było wiadomo, że superbohaterskie seriale Marvela opuszczą serwis Netflix i przeniosą się na Disney+. Dla polskich widzów była to słodko-gorzka informacja. Z jednej strony dawała więcej inicjatywy do wykupienia konta na nowej platformie, z drugiej na dłuższy czas pozbawiała nas dostępu do wielu popularnych tytułów. Niedługo później wyszło na jaw, że nie tylko my będziemy pokrzywdzeni. "The Punisher", "The Defenders", "Luke Cage", "Daredevil", "Jessica Jones" i "Iron Fist" nie trafiły na Disney+ również w wielu krajach Europy Zachodniej.

REKLAMA

Jak zwykle na drodze błyskawicznej premiery stanęły rozmaite umowy licencyjne. Dla wielu widzów nie było to jakimś wielkim problemem, bo przecież dawno mieli za sobą seans wymienionych produkcji. Z drugiej strony, w 2022 roku już rzadko zdarza się, żeby tak hitowe seriale nagle stały się niedostępne dla całego kontynentu z jakiegokolwiek legalnego źródła. Disney nie mógł sobie pozwolić, żeby taki stan rzeczy trwał zbyt długo, bo bardzo negatywnie rzutowałoby to na ich status. A przecież celem firmy jest dalszy rozwój w Europie, do czego odpowiednia reputacja jest czymś niezbędnym.

Dlatego "Daredevil", "Jessica Jones" i reszta serialu zadebiutują w Europie na Disney+ 29 czerwca.

Jak podaje francuski portal Disneyphile i wiele innych mediów z zachodniej Europy, platforma oficjalnie potwierdziła dodanie do swojej biblioteki sześciu wymienionych seriali. Stanie się to 29 czerwca i nastąpi m.in. w takich krajach jak Francja, Hiszpania, Holandia i Niemcy. Co ważne, to późniejsza data niż ta, którą wyznaczono na premierę Disney+ w Polsce. Daje to więc spore nadzieje, że Polska dołączy do innych państw Starego Kontynentu i również otrzyma seriale Marvela pod koniec czerwca.

REKLAMA

Widać, że Disney coraz uważniej patrzy w kierunku widzów nad Wisłą. Nowa usługa VOD jest z każdym miesiącem coraz wyraźniej promowana w naszym kraju. Właśnie poznaliśmy choćby specjalną ofertę powitalną dla użytkowników. Założenie konta na Disney+ do 26 czerwca i opłacenie go z góry na rok pozwoli oszczędzić 60 zł. Informacja o pojawieniu się seriali Marvela tuż po debiucie platformy z pewnością zostałaby przez Polaków odebrana jako gest dobrej woli. Na oficjalne wieści w tej sprawie musimy jednak jeszcze trochę poczekać.

*Tekst pierwotnie pojawił się na stronie 10 maja.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA