REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. VOD
  3. Netflix

To już pewne - "Daredevil" i reszta seriali Marvela z Netfliksa trafi na Disney+

28 lutego to ostatni dzień, w którym w serwisie Netflix będziecie mogli obejrzeć seriale o herosach Marvela ("Daredevil" i pięć innych tytułów). Produkcje superbohaterskie znikną z tej platformy, by lada moment zagościć na innej - niestety, niedostępnej jeszcze w Polsce. Zgodnie z przypuszczeniami będzie to Disney+.

23.02.2022
19:08
netflix daredevil jessica jones punisher seriale disney plus premiera
REKLAMA

Niecałe dwa tygodnie temu do sieci trafiła dość nieoczekiwana informacja - okazało się, że seriale Marvela (tzw. Netflixverse) znikną z Netfliksa. Są to: "Daredevil", "Jessica Jones", "The Punisher", "Iron Fist", "Luke Cage", "The Defenders", które towarzyszą platformie od 2015 roku. Wszystkie powyższe projekty powstały w koprodukcji Marvela z Netfliksem (a dokładniej: były produkowane przez należące do Disneya ABC, a licencje sprzedano serwisowi).

Netflix mógł dystrybuować seriale o Defendersach przez kilka lat - ustalony w umowie okres dobiegnie końca wraz z początkiem marca 2022 roku.

REKLAMA

Seriale Marvela na Disney+: Daredevil, Punisher, Jessica Jones i inne

Wiemy już, że "Daredevil" i spółka trafią do oferty Disney+

REKLAMA
Daredevil na Disney+

Na razie potwierdzono, że sześć wyżej wymienionych tytułów pojawi się na platformie streamingowej Disneya w Kanadzie już 16 marca - są to oficjalne dane z informacji prasowej kanadyjskiego oddziału. Póki co nie otrzymaliśmy żadnych pewnych informacji co do pojawienia się seriali w serwisie w innych krajach - można jednak zakładać, że wydarzy się to w tym samym lub zbliżonym terminie.

Warto pamiętać, że w 2019 roku prawa do pokazywania Daredevila i spółki zostały zawieszone na dwa lata - ustalono bowiem, że po zerwaniu współpracy z Netfliksem Marvel może wykorzystać tych bohaterów dopiero dwa lata po premierze ostatnich sezonów z ich udziałem. Jako pierwszy na ekran powrócił Kingpin, którego widzieliśmy w serialu "Hawkeye".

Disney+ ma zadebiutować w Polsce w lecie bieżącego roku.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA