REKLAMA
 1. Rozrywka
 2. Filmy
 3. Seriale /
 4. VOD

Disney Plus już bez tajemnic. Poznaliśmy cennik, ofertę i datę premiery nowego konkurenta Netfliksa

Disney wreszcie odkrył karty. Firma zdradziła, ile będzie kosztował serwis VOD o nazwie Disney Plus. Poznaliśmy też ofertę oraz datę premiery usługi, która rzuci rękawicę Netfliksowi.

12.04.2019
8:26
disney plus cena premiera oferta 3
REKLAMA
REKLAMA

Wiemy już praktycznie wszystko na temat nowej usługi VOD, która postara się zamieszać na rynku zdominowanym przez Netfliksa. Już jesienią konsumenci będą zachęcani do opłacania kolejnego abonamentu za serwis wideo na żądanie. Nie mówię tu jednak o zapowiedzianym niedawno Apple TV+, tylko o chyba jeszcze bardziej oczekiwanym Disney Plus (lub, jak wolą twórcy, Disney+).

Disney Plus - data premiery

Korporacja zdradziła, że serwis Disney Plus będzie dostępny, tak jak podejrzewaliśmy, od 12 listopada tego roku. Jego premiera zapewne zbiegnie się w czasie z debiutem usługi wideo na żądanie producenta iPhone’ów. Trudno na ten moment jednak wyrokować, która z nowych usług VOD jako pierwsza zacznie podgryzać Netfliksa.

Wiemy, kiedy pojawi się Disney Plus, ale Apple nie zdradza daty premiery swojej usługi. Nie jest też jasne, czy klienci Apple’a będą mogli wykupić dostęp do treści Disneya w ramach nowej aplikacji VOD firmy z Cupertino czy też Disney – podobnie jak Netflix – będzie trzymać pieczę nad swoimi treściami samodzielnie.

Ile trzeba zapłacić za Disney VOD?

Dowiedzieliśmy się nie tylko, kiedy zapłacimy za Disney Plus, ale również tego, jakie będą ceny. Twórcy ustalili je na bardzo atrakcyjnym poziomie. Na terenie Stanów Zjednoczonych trzeba będzie zapłacić za abonament miesięczny 6,99 dol. Oprócz tego będzie opcja roczna za 69,99 dol. czyli 5,83 dol. za miesiąc.

disney plus cena premiera oferta 3

Disney Plus w Polsce - kiedy serwis będzie dostępny w naszym kraju?

Na to pytanie nie ma jeszcze odpowiedzi. Chciałbym wierzyć, że firmie, która jest spóźniona kilka lat, uda się uruchomić usługę na wszystkich rynkach jednocześnie. Realistycznie rzecz biorąc, spodziewam się jednak startu wyłącznie na amerykańskim rynku. Dopiero potem rozpocznie się ekspansja.

Nie mam jednak wątpliwości, że docelowo Disney Plus trafi również na Stary Kontynent, w tym do Polski. Firma chce być obecna praktycznie wszędzie w ciągu dwóch lat od startu usługi. Już teraz witryna, będąca zaślepką, przetłumaczona została na nasz język i można zapisać się do newslettera.

Gdzie będzie można obejrzeć filmy i seriale z Disney Plus?

Usługa będzie dostępna poprzez przeglądarkę internetową, na smartfonach i tabletach, na systemach typu Smart TV, na przystawkach typu set-top box oraz na konsolach do gier. Na razie nie podano jednak, które platformy będą oficjalnie wspierane, ale jestem dobrej myśli.

Disney zapowiedział, że serwis będzie wspierał wyświetlanie filmów i seriali w rozdzielczości 4K ze wsparciem technologii HDR. Materiały będzie można przy tym zapisywać do odtwarzania offline – co prawda nie wszystkie, ale będzie ich „bezprecedensowo dużo”.

disney plus cena premiera oferta 3

Oferta serwisu Disney Plus

Disney zdradził nie tylko ceny i datę premiery, ale również podzielił się informacjami o ofercie Disney Plus. Wiemy też, jak może wyglądać jej interfejs. Na ekranie głównym na samej górze pojawia się baner promujący wybrany materiał. Pod nim znalazło się miejsce na kafelki odsyłające do wybranych kategorii.

Układ kafelków pokazuje, jakie są silne strony Disney Plus. Firma będzie oferować w serwisie oprócz materiałów sygnowanych swoim logo produkcje wytwórni Pixar, a także filmy i seriale Marvel Studios oraz produkcje osadzone fabularnie w Odległej Galaktyce. Dopełnieniem oferty są programy National Geographic.

Już na start w listopadzie pojawi się masa zupełnie nowych treści, których nie da się obejrzeć poza serwisem Disney Plus. Na pierwszy rok od debiutu usługi zaplanowano premierę 25 oryginalnych seriali oraz 10 filmów na wyłączność. Do tego dojdą dokumenty i różne materiały specjalne.

Marvel w Disney Plus.

Pierwszym projektem w ramach Disney Plus będzie serial o „Loki”, w którym w głównego bohatera wcieli się ponownie Tom Hiddleston. Inne postaci też powrócą. Kolejną produkcją jest „The Falcon and The Winter Soldier”, w którym w tytułowych bohaterów wcielą się odpowiednio Anthony Mackie i Sebastian Stan.

Trzecim serialem jest WandaVision. Również i tutaj powrócą aktorzy znani z dużego ekran, czyli Elizabeth Olsen jako Wanda Maximoff (Scarlett Witch) oraz Paul Bettany jako Vision. Dopełnieniem oferty będzie animowana i niekanoniczna antologia „Marvel’s What If…?”.

W każdym odcinku tej serii twórcy będą się zastanawiali, „co by było, gdyby”, a na tapet zostaną wzięte ikoniczne momenty z historii MCU. Co ciekawe, nie pojawiła się oficjalna zapowiedź serialu o Hawkeye’u, o którym plotki krążyły po sieci wczoraj popołudniu.

W ramach usługi Disney Plus będzie można obejrzeć też nowe filmy z serii Marvel Cinematic Universe, poczynając od „Kapitan Marvel”. Nie wiadomo jednak, co z „Avengers: Koniec gry” oraz wcześniejszymi obrazami. Disney od dłuższego czasu próbuje odzyskiwać do nich prawa.

disney plus cena premiera oferta 3

Star Wars” w Disney Plus.

W ramach Disney Plus pojawią się dwie produkcje aktorskie osadzone fabularnie w Odległej Galaktyce. Jedną z nich jest „The Mandalorian”, a drugą niezatytułowany serial, w którym Diego Luna powróci jako Cassian Andor z „Rogue One”, a Alan Tudyk wcieli się w droida K–2SO.

Oprócz tego w nowym serwisie VOD będzie można obejrzeć zupełnie nowy sezon animacji „Star Wars: The Clone Wars” wydany po latach od zakończenia emisji poprzedniego. Filmy z cyklu „Gwiezdne wojny” mają pojawić się natomiast w pierwszym roku od premiery. Czekamy też na informację, co z dotychczas wydanymi animacjami.

To oczywiście nie koniec, a w planach są jeszcze liczne inne nowości.

Walt Disney Animation Studios:

 • „Into the Unknown: Making Frozen 2” – seria dokumentalna, która pokaże, w jaki sposób powstawał sequel kultowej już animacji.

Pixar Animation Studios:

 • Projekt bazujący na serii „Toy Story”;
 • „Forky Asks a Question” – animacja w odcinkach;
 • „Lamp Life” – krótki film.

National Geographic:

 • „The World According to Jeff Goldblum” – serial dokumentalny, który będzie rzucał nowe światło na znane już rzeczy;
 • „Magic of the Animal Kingdom” – dokument w odcinkach, który opowie o ekspertach od opieki nad zwierzętami i weterynarzami z akwarium Disney’s Animal Kingdom and Epcot’s SeaBase;

Disney Television Animation:

 • Film animowany pod roboczym tytułem „The Phineas and Ferb”.
disney plus cena premiera oferta 2

Oprócz tego w Disney Plus pojawią się też liczne inne seriale aktorskie.

Na liście wymieniane są „High School Musical: The Musical: The Series”, „Monsters at Work” oraz „Diary of a Female President”. Nie zabraknie też filmów aktorskich: „Lady and the Tramp” (czyli „Zakochany kundel”!), „Noelle”, „Togo” i „Timmy Failure and Stargirl”.

Ofertę będą dopełniać programy takie jak „Be Our Chef”, „Cinema Relics: Iconic Art of the Movies (tytuł roboczy)”, „Earthkeepers (tytuł roboczy)”, „Encore!”, niezatytułowana seria dokumentalna od Walt Disney Imagineering.

A to nadal nie koniec.

Wśród seriali wymieniane są również „Marvel’s 616”, „Marvel’s Hero Project”, „(Re)Connect”, „Rogue Trip” i „Shop Class (tytuł roboczy)”. Wisienką na torcie będzie pełne 30 sezonów animacji „The Simpsons”, dostępne na start.

W pierwszym roku od premiery do Disney Plus dołączą inne produkcje wytwórni Fox określane mianem family-friendly. Wymieniane są takie tytuły jak:

REKLAMA
 • „The Sound of Music”;
 • „The Princess Bride”;
 • „Malcolm in the Middle”.

Cały katalog będzie liczył łącznie ponad 7500 odcinków seriali i 500 filmów, w tym blockbusterów z 2019 roku.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA