REKLAMA
 1. Rozrywka
 2. Filmy
 3. VOD

Jak Polacy korzystają z Disney+? Chętnie. Oto najpopularniejsze filmy na platformie w 2022 roku

Polacy z niecierpliwością wyczekiwali startu Disney+ w naszym kraju. A kiedy serwis do nas zawitał... rzuciliśmy się na niego. Wiemy już, jakie filmy dostępne na platformie cieszyły się największą popularnością wśród rodzimych użytkowników w 2022 roku. Wśród nich są głośne nowości pokroju "Doktora Strange'a 2", ale nie brakuje też tytułów starszych.

28.12.2022
7:54
disney filmy co oglądać najpopularniejsze
REKLAMA

Dołącz do Disney+ z tego linku i zacznij oglądać głośne filmy i seriale.

Po zdecydowanie zbyt długim zwlekaniu Disney+ zawitał do Polski w połowie czerwca. Platforma Myszki Miki jest więc już z nami pół roku. W tym czasie zdążyła na dobre rozgościć się w świadomości rodzimych kinomaniaków, do której bardzo szybko zresztą się wdarła. Praktycznie od samego pojawienia się w naszym kraju konkuruje z największymi gigantami na rynku streamingowym, prześcigając konkurencję z o wiele dłuższym stażem.

W listopadzie Disney+ był trzecią najpopularniejszą platformą VOD w Polsce. Niewiele brakowało, a w ogóle zająłby drugą pozycję w zestawieniu przygotowanym przez Mediapanel. Taki szał na punkcie serwisu Myszki Miki nie powinien nas dziwić. Pomijając już, jak wiele osób w naszym kraju go wyczekiwało, trzeba wziąć pod uwagę, że jest domem największych marek filmowych na świecie i do niego niedługo po kinowej premierze trafiają głośne hity.

REKLAMA

Disney+ w Polsce - te filmy oglądaliśmy najchętniej

Patrząc na listę najpopularniejszych filmów na polskim Disney+ w 2022 roku można dojść do wniosku, że użytkownicy wykorzystują platformę przede wszystkim do nadrabiania zaległości.

Gdy tylko serwis u nas wystartował, w swojej ofercie miał już animację z roku poprzedniego - "Nasze magiczne Encanto" - i Pixarowe "To nie wypanda", które nie zdążyło jeszcze zejść z wielkich ekranów. I to właśnie one są największymi hitami pierwszego półrocza usługi w naszym kraju.

Nasze magiczne Encanto - Disney+

Tendencja nadrabiania kinowych zaległości (lub przypominania sobie obejrzanych na wielkim ekranie filmów) ciągnie się przez kolejne miejsca zestawienia. Bo ostatni stopień podium zajmuje "Doktor Strange w multiwersum obłędu", a tuż po nim uplasował się "Thor: Miłość i grom". Hiciory od Marvela trafiły na Disney+ niedługo po swojej premierze na wielkim ekranie.

Dopiero po okupowanym przez "Buzza Astrala" piątym miejscu zestawienia widać nieco inny sposób wykorzystania Disney+. Platforma wyzwoliła bowiem użytkowników z ramówki telewizyjnej i pozwoliła im cieszyć się świątecznym klasykiem, kiedy tylko zechcą. Chętnie z tego skorzystali i wprowadzili na listę najpopularniejszych filmów serwisu w 2022 roku "Kevina samego w domu".

Doktor Strange w multiwersum obłędu - Disney+

Użytkownicy Disney+ wykorzystali jeszcze platformę, aby przed premierą drugiej części przypomnieć sobie "Avatara", ponabijać się ze świąt ze "Strażnikami Galaktyki" w bożonarodzeniowym specialu, czy upolować Predatora w "Prey".

Po liście najpopularniejszych filmów w 2022 roku dobrze widać więc, jak bardzo zdywersyfikowana jest oferta platformy Myszki Miki - nowości idą pod rękę z klasykami i ich odświeżonymi wersjami. Oby tak dalej!

Disney+ w Polsce - pełna lista najpopularniejszych filmów w 2022 roku*

REKLAMA
 1. Nasze magiczne Encanto
 2. To nie wypanda
 3. Doktor Strange w multiwersum obłędu
 4. Thor: Miłość i grom
 5. Buzz Astral
 6. Kevin sam w domu
 7. Avatar
 8. Strażnicy Galaktyki: Coraz bliżej święta
 9. Zwierzogród
 10. Predator: Prey

*Lista za FlixPatrol.com

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA