REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. VOD

Disney+: będą polskie filmy i seriale! Serwis idzie w ślady Netfliksa i szykuje lokalne treści

Potwierdziły się spekulacje: Disney zamierza tworzyć lokalne treści na swoją platformę streamingową. Również w Polsce.

17.09.2021
20:33
disney plus polska treści lokalne netflix
REKLAMA

Lokalne treści Disneya? Nic zaskakującego. Netflix udowodnił już, że warto stawiać na produkcje międzynarodowe (zwłaszcza, że np. proza Harlana Cobena najlepiej sprzedaje się poza granicami USA) i regularnie wzbogaca swoją ofertę o kolejne nieanglojęzyczne projekty. Tym bardziej, że Amerykanie coraz częściej zwracają uwagę na tytuły zagraniczne, choć jeszcze kilka lat temu jak ognia unikali seriali z napisami. Pracownicy i włodarze rzucają hasła o „odzwierciedlaniu prawdziwego świata”; autentyzm ma wynikać nie z narracji, a z obrazu wszystkich społeczności i kultur. Oczywiście, owe odbicia „prawdziwego świata” mają zachęcić do subskrypcji i seansów tych widzów, dla których rodzima produkcja jest zawsze pierwszym wyborem (jak wiemy, statystyczny polski widz najprędzej wybierze polski film z kinowego repertuaru).

REKLAMA

Disney szuka w Polsce speca od oryginalnych produkcji

REKLAMA
disney plus polska treści lokalne netflix class="wp-image-1793908"

Disney zamierza pójść w ślady potężnego konkurenta. Wiemy już, że koncern poszukuje kierowników działu zarządzania produkcją lokalnych treści i działu obsługi klienta. A choć praca dotyczy Warszawy, to obejmuje również cały region Europy Środkowo-Wschodniej. To jasny sygnał potwierdzający spekulacje: Disney zamierza produkować lokalne filmy i seriale również w naszym regionie, w tym bezpośrednio w Polsce. Oczywiście, od tego ogłoszenia do zakończenia zdjęć na planie pierwszej takiej produkcji dzieli nas jeszcze ogrom czasu, możemy być jednak pewni, że koncern wiąże z naszym krajem poważne plany.

Polacy wciąż niecierpliwie wyczekują premiery serwisu Disneya. Początkowo Disney+ miał pojawić się u nas w 2021 roku, ale wkrótce stało się jasne, że potrwa to znacznie dłużej. Bob Chapek, CEO firmy, ujawnił, że uruchomienie platformy w Europie Wschodniej będzie miało miejsce w lecie 2022 roku. Czekamy.

Skontaktowaliśmy się z Biurem Prasowym Disneya w Polsce i czekamy na komentarz.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA