REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Książki
  3. VOD

Wydawnictwo: zapowiada książki „The Mandalorian”. Fani: Disney+ niedługo pojawi się w Polsce

Nadzieja umiera ostatnia. Dlatego Polacy, którzy chcą legalnie oglądać „The Mandalorian”, z nadzieją szukają najdrobniejszych sugestii, że Disney+ już niedługo pojawi się w naszym kraju. Jak jednak pokazuje historia, entuzjazm należy powstrzymać.

24.06.2020
21:49
The Mandalorian 2 disney+
REKLAMA
REKLAMA

Disney+ regularnie pojawia się w kolejnych krajach. Wczoraj informowaliśmy, że usługa we wrześniu będzie dostępna w następnych ośmiu państwach. Wśród nich jest Portugalia, Norwegia, Dania, Szwecja, Belgia, Finlandia, Islandia i Luksemburg. Na liście ponownie brakuje Polski. Ale nie powinniśmy być tym zaskoczeni. Przecież w marcu pojawiliśmy się na oficjalnej liście przewidywanych krajów, tylko po to, aby za chwilę z niej zniknąć.

Wywołało to spore poruszenie wśród osób czekających na debiut usługi w Polsce.

Wielu z nas bardzo ucieszyło się, że niespodziewanie trafiliśmy na tę listę, aby chwilę potem wylano na nas kubeł zimnej wody. Nie jesteśmy dla Disneya tak interesującym rynkiem, jakbyśmy sobie tego życzyli. Niemniej na bieżąco przecież śledzimy produkcje, jakie pojawiają się na platformie Myszki Miki.

W końcu regularnie częstowani jesteśmy doniesieniami, że w serwisie swoją premierę będą mieć kolejne tytuły na podstawie komiksów Marvela („WandaVision”, „The Falcon and the Winter Soldier”), czy odcinkowe produkcje osadzone w świecie „Gwiezdnych wojen”. Wraz ze startem platformy zadebiutował na niej 1. sezon „The Mandalorian”, czyli pierwszy aktorski serial rozgrywający się w Star Warsowym uniwersum. Wielkimi krokami zbliża się jego kolejna odsłona.

2. sezon „The Mandalorian” pojawi się już jesienią 2020 roku.

Fani „Gwiezdnych wojen” w naszym kraju z pewnością woleliby obejrzeć go legalnie, a nie – tak jak w przypadku poprzedniej odsłony serialu – korzystając z VPN-ów czy nielegalnych źródeł. Dlatego chętnie wyszukują kolejnych informacji, mających sugerować, że platforma pojawi się w Polsce jak najszybciej. Jednym ze znaków mogących na to wskazywać okazały się zapowiedzi wydawnictwa AMEET.

W planowanych na jesień publikacjach pojawiły się dwie książki powiązane z „The Mandalorian”.

Pierwsza z nich to zbiór plakatów, a druga - książeczka z zadaniami i naklejkami dla dzieci. Podekscytowani fani uznali, że takie wydawnictwa pojawiające się w Polsce mogą być zapowiedzią rychłego pojawienia się platformy w naszym kraju. Nic bardziej mylnego.

Należy raczej uznać, że książki mają pomóc w promocji samego serialu.

REKLAMA

A to, że wydane zostaną w naszym rodzimym języku, nie oznacza, że Disney+ zaraz pojawi się w Polsce. Nie tak dawno otrzymaliśmy informację ze źródeł zbliżonych do firmy, że platforma zgodnie z dotychczasowymi planami zadebiutuje u nas nie wcześniej niż w 2021 roku. Oczywiście jest to wiadomość nieoficjalna, ale nie zanosi się, żeby coś w tej materii miało się zmienić.

Weźmy pod uwagę, że wciąż trwa pandemia. Jak pisał mój redakcyjny kolega, transfer ogromnej ilości środków i ludzi na nowe terytoria jest w tym momencie dużym wyzwaniem. I chociażby z tego powodu na Disney+ przyjdzie nam jeszcze długo poczekać.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA